Strategia GK ZHP na oddłużenie się dzięki instruktorom Z

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 17 mar 2011, 12:26

A ja mam do Druhów takie pytanie: Ile czasu może zająć rozpatrzenie przez CKR protestu dh Rycharskiego? ( W dwóch miejscach zadałem to pytanie i nikt mi jeszcze nie odpowiedział :P)
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

solo
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: solo » 17 mar 2011, 13:46

GK ZHP gratulujemy promocji Związku w Radiu RM FM z udziałem kabaretu "Pod Wyrwigroszem". Teraz możemy naprawdę być dumni z naszej organizacji.
phm. Mateusz Solich HO

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 17 mar 2011, 13:56

panwac - o tym właśnie piszę. Wiec po co płacić jeszcze składki?

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 17 mar 2011, 14:12

Kabaret pod Wydrwigroszem - "rewelacyjnie" zapromował nasz Związek. Moje gratulacje RN, GK i druhowi Przewodniczącemu. Jak jest problem ściągnijcie najpierw zaległości. Ja nie mam ochoty wpoisywac się na listę zamieszczoną na stronie www.80.zhp.pl bo nie widzę sensu. Płacę składki regularnie, mój hufiec również, chorągiew też. Dla mnie to jest ważne, bo z zadłużeń składkowych rosną kolejne długi. A co robi skarbnik Związku z tym tematem? Jest statut w którym
§ 60
1. Komenda chorągwi jest zarządem chorągwi jako jednostki terenowej ZHP posiadającej osobowość prawną. W skład komendy chorągwi wchodzi co najmniej 3 członków komendy, w tym komendant, skarbnik oraz przynajmniej 1 zastępca komendanta.
§ 61
Komendant chorągwi:
5) zarządza majątkiem chorągwi i prowadzi gospodarkę finansową przy pomocy skarbnika chorągwi, na zasadach określonych w niniejszym Statucie.
Jakoś nie słyszałem ani nie czytałem by była jakakolwiek decyzja personalna w stosunku do osób odpowiedzialnych.
A jeszcze w innym miescu czytamy:

§ 26
1. Skreślenie z listy członków następuje w wypadku niewypełnienia obowiązków członkowskich, w tym nieopłacenia składek członkowskich przez okres co najmniej 6 miesięcy.
2. Decyzję o skreśleniu z listy członków ZHP podejmują, po wcześniejszym uprzedzeniu o takim zamiarze i umożliwieniu złożenia wyjaśnień, zgodnie z podstawowym przydziałem służbowym, osoby kierujące podstawowymi jednostkami organizacyjnymi ZHP lub właściwy komendant hufca, komendant chorągwi bądź Naczelnik ZHP.

Wydaje mi się że wysłanie takich sygnałów do osób odpowiedzialnych poskutkowałoby z pewnością cudownym znalezieniem pieniędzy na zaległości składkowe.
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 mar 2011, 14:50

No to smętnie to wygląda.....

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 17 mar 2011, 16:55

Od siebie napiszę tak:

Długi zrobiły - poprzez swoje mniej lub bardziej niekonsekwentne działania finansowe - konkretne osoby, a nie ogół instruktorów, tak więc próba przełożenia odpowiedzialności finansowej z osób winnych za tę checę na całą resztę instruktorów, ubierając całość w piękne słówka o naprawie finansów, wyjściu z długów i odbudowywaniu silnej pozycji Związku, jest rzeczą cokolwiek niemoralną, jak nie po prostu czystym świństwem.

Niech długi spłacają ci, co je wygenerowali. Proste.
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

zadyma
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zadyma » 17 mar 2011, 18:33

I jak zwykle ostatnio w Związku wielka dyskusja, z której niewiele wynika. Decyzje już zostały podjęte. Mam pytanie dlaczego władze Związku nie mają odwagi podjąć oficjalnej dyskusji o swojej decyzji na stronie www.80.zhp.pl. Może warto podyskutować z instruktorami, odpowiedzieć na ich pytania i wysłuchać watpliwości, wszak mamy uczyć demokracji i wzajemnego szacunku.

skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 17 mar 2011, 19:53

akhsi pisze:A ja mam do Druhów takie pytanie: Ile czasu może zająć rozpatrzenie przez CKR protestu dh Rycharskiego? ( W dwóch miejscach zadałem to pytanie i nikt mi jeszcze nie odpowiedział :P)
Przecież jest legalna :P http://www.80.zhp.pl/mity-dotyczace-skladki-80.html

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 mar 2011, 20:07

Hmm, mnie nadal interesuje, czy jest to składka, czy opłata.

Wypowiedź Cyryla jakoś nie trafia do mnie tak, jak wywód Rysia Rutkowskiego. Ten drugi jest przynajmniej konsekwentny i logiczny, zaś u skarbnika... argumentacja dość płytka, a styl bez zmian - choć widzę efekty "pracy nad sobą" - już nie grozi mi (lub innym instruktorom) podaniem do prokuratury i nie zarzuca popełnienia przestępstwa, tylko skromniutko stwierdza, że jesteśmy populistami i demagogami... DOOOBRY PAN, MIŁOSIERNY!!!
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

zadyma
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zadyma » 17 mar 2011, 20:19

Cieszę się, że pada oficjalna odpowiedź ale może warto zastanowić się druhu Cyrylu skąd taki brak wiary u instruktorów w RN i GK, a szerzej we władze ZHP, czym one sobie na to zapracowały i czy nie wypada zmienić sposobu postępowania, jeśli poprzedni jest nieskuteczny, może to nie wina instruktorów, że t6ak widzą ten problem, może warto ich wysłuchać.

zadyma
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zadyma » 17 mar 2011, 20:30

A i jeszcze jedna uwaga w naszej organizacji obowiązuje (mam nadzieję) zasada przykładu osobistego, jakoś na liście tych co wpłacili nie widać wszystkich członków władz Związku powiedzmy do szczebla Chorągwi

ksw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ksw » 17 mar 2011, 20:48

oooo właśnie. rada naczelna uchwaliła . ale zapłacić to już nie.

centymetr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: centymetr » 17 mar 2011, 21:39

Mario pisze:Piotrze, wcześniej nie byliśmy członkami i też wyjeżdżaliśmy:-). A nawet jeżeli to nie uważam aby w imię możliwości wyjazdu kilkuset harcerzy składało się na to kilkanaście tysięcy w świetle poważnych kłopotów finansowych jakie ma związek. Odnosząc się do wcześniejszych dyskusji o finansach środowisk itd to po prostu jest nie uczciwe, zbędne i nie gospodarne.
Staniemy finansowo kiedyś na nogi to ok będę pierwszym który powie wracajmy do tych federacji ale puki co jeszcze raz mówię nie stać nas na to. Nie stać nas na takie luksusy gdy nie mamy na podstawowe potrzeby.
ZHP zakładało WOSM i WAGGGS.
Można zapoznać się z wpisami Małkowskiej w ośrodku WAGGGS w Adelboden. Wypada zachować szacunek do założycieli i utrzymać formalną przynależność do rodziny skautowej, skoro uznali oni, że przedstawia to swoją wartość.
A jak wyjdziemy z organizacji skautowych, to możemy nie mieć do nich powrotu, bo ktoś inny z Polski zajmie to miejsce (tylko 1 organizacja z danego kraju jest w WOSM), albo za drugim razem powiedzą nam, że nie dziękujemy, bo nie jesteśmy poważni i odpowiedzialni. Rosja ma już kolejnego reprezentanta w WOSM i wygląda to zabawnie z boku.
Czy jako Polacy musimy wyróżniać się w Europie swarliwością i stawianiem choćby po trupach na swoim?
Zyskamy tylko marną reputację na świecie. Czesi są postrzegani dużo bardziej jako opiniotwórczy niż my. Ja się za taki stan wstydzę.

Oczywiście za granicę można wyjechać bez członkostwa w WOSM, WAGGGS itp. Pytanie czy będzie to wyjazd za granicę, czy może też do braci skautów?
Na Jamboree i imprezy o mniejszej skali tych stowarzyszeń już nie pojedziemy i w skali roku jest to więcej niż kilkuset uczestników z Polski i nie każda kosztuje ponad 2000 jak Jamboree.
Możemy spotykać się z organizacjami spoza WOSM i WAGGGS, ale jest ich dużo mniej. A członkowie WOSM i WAGGGS preferują kontakty między sobą, gdyż wiedzą, że mają do czynienia ze skautami i nie muszą sprawdzać każdorazowo statutu partnera, czy na pewno mają do czynienia ze skautami. Bo jest nieco organizacji będących tylko z nazwy skautowymi.
Baden Powellowi naprawdę chodziło o światową rodzinę skautową, która jest wyrażana przez przynależność do WOSM i WAGGGS. Chodziło mu o to, żeby skaut choć raz w życiu miał możliwość uczestniczenia w międzynarodowym wydarzeniu skautowym. Po to stworzono WOSM i WAGGGS. Byśmy byli siłą, która jest partnerem dla ONZ i Komisji Europejskiej, bo mamy razem 38 milionów skautów. Nam wypada brać wzór i uczyć się od innych europejskich organizacji skautowych, które pozyskując pieniądze z ONZ i UE, dokładają środki ze zbiórek publicznych i zmieniają świat na lepsze np w Afryce.

A składki do tych organizacji nie są przyczyną długu, tylko nasze wewnętrzne złe zarządzanie. Na głowę wypada około 10 zł rocznie od członka ZHP na składki do organizacji zagranicznych (mój pobieżny szacunek), to nie są kwoty pogrążające ZHP.

Pierwszy raz w ostatnich 20 latach mowa jest o planie naprawy finansów. Dajcie najpierw szansę tym, co chcą zaorać to bagno, a potem rozliczajcie za czyny a nie słowa.
I również jestem za tym, by rozliczyć niegospodarnych, którzy nam sprawili taki bigos. By nie mieli możliwości powtórzyć swoich "wyczynów".
hm Piotr Miara HO
Cm®

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 mar 2011, 21:52

Zgadzam się w całej rozciągłości !

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 17 mar 2011, 23:31

A ja mam takie dwa pytania:
- czy ktoś mi odpowie na moje poprzednie pytanie? :P
- Czy dh Cyryl nie mógłby się pofatygować i porozmawiać z nami na forum, a nie informować na 80.zhp.pl, że czytuje różne fora internetowe?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2011, 23:31 przez akhsi, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”