Strategia GK ZHP na oddłużenie się dzięki instruktorom Z

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
NIEDODATKOWYM
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: NIEDODATKOWYM » 11 mar 2011, 12:15

Jeżeli jesteś przeciw kliknij na link i kliknij LUBIE TO. Niech GK ZHP zobaczy że popełnia błędy i w zarządzaniu kasą związku i kasą instruktorów bez których ten związek nie ma prawa bytu.

WEJD¬ I POLEć ZNAJOMYM!!!

http://www.facebook.com/pages/STOP-podw ... ng_started
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:09 przez NIEDODATKOWYM, łącznie zmieniany 1 raz.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 11 mar 2011, 21:05

A czemu brak przycisku nie lubie tego??
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 11 mar 2011, 21:42

NIDODAKOWYM.. czemu stronę nazwałeś "STOP PODWYŻCE SKŁADEK"? Przecież RN nie podniosła składki... :( Więc jak chcesz protestować przeciwko czemuś, czego nie ma?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 11 mar 2011, 23:34

Ot, mamy kolejny owoc tego, że niektórzy naczytali się gdzieś bzdur o tej składce dodatkowej i robią teraz zadymę.

Nie mam nic przeciwko protestowaniu wobec decyzji RN, ale niech osoby biorące się za protest poznają dokładnie sprawę i dopiero potem urządzają akcje protestacyjne, wypowiadają się publicznie itd. Bo jak się na to wszystko patrzy z boku, to to masakra jakaś wychodzi...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 12 mar 2011, 07:46

Jestem przeciwny dodatkowej składce płaconej przez pełnoletnich instruktorów ZHP. Po pierwsze dlaczego znow mam placic jesli zgodnie ze statutem opłacam skladkę instruktorską? Dlaczego nie zostana ściągnięte zaległości składkowe z choragwi które zalegają z terminowością? A co maja powiedzieć pełnoletni instruktorzy którzy sie jeszcze uczą? Może te 80 zł z poziomu Warszawy to jest nic ale dla niejednego instruktora z mniejeszych miast lub wsi to jest spory wydatek. Mamy ratować ZHP a tu okazuje się - obym był złym prorokiem działania prowadzone przez GK i przewodniczącego prowadzą do rozbicia Związku. Może należy rozliczyc tych co nas zadłużyli? Może należy pokazać jaki był przyrost długu na przestrzeni lat i za czyjej kadencyjności? Łatwo jest brać milion pozyczki i dawać w zastaw PERKOZ wart 6 milionów? Planując budżet domowy analizuje się swoje mozliwości a operując naszymi Związkowymi pieniedzmi powinno jeszcze bardziej się nad tym skupić. Jako instruktor uważam że pomysł by opodatkować instruktorów haraczem bo inaczej tego nazwać się nie da jest bardzo zły i moze doprowadzić do rozbicia Związku. I nie pomogą tu zadne czule listy przewodniczącego i naczelniczki. Ja osobiście nie zapłacę. Z drugiej strony dziwi mnie stanowisko RN która takie postanowienie przyjęła. Wypytam swoich choragwianych przedstawicieli jak głosowali. A dalej patrząc nie tylko na finanse jak oceniać Związek który łamie Statut i jego organy robia to w sposób świadomy? Mianowicie chodzi o kadencyjność. znów można ominąć przepisy które sami ustalaliśmy na Zjeździe i dalej niech niektórzy komendanci pełnią swoje funkcje. Jak tu patrzeć spokojnie na to i może tylko płacić i płakać nad powolnym upadkiem Związku?
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

kamiltula
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kamiltula » 12 mar 2011, 19:15

Odnosząc się do powyższego. Właśnie a co z tymi, którzy ze składkami zalegają? Kolejna i wg mnie najważniejsza sprawa która została poruszona. 80zł to dla pełnoletnich a np. studiujących to naprawdę niemała kwota. Obciążanie długami (o których wielu młodych instruktorów dopiero teraz się dowiaduje) ludzi, który swój wolny czas i nierzadko pieniądze wkładają w pomoc innym i po prostu pracę jest co najmniej nie na miejscu i raczej nie będzie skutkować zwiększeniem liczebności kadry, nie wspomnę o morale.
Jedna sprawa to możliwości finansowe instruktorów ludzi, inna to zasady jakie panują u nas w ZHP.
pwd.Kamil Tuła
Harcerski Klub Podróżnika "Róża Wiatrów"
http://www.hkproza.pl/
"Gdy instytucja przekroczy liczbę 1000 urzędników, nie potrzebuje do swego istnienia świata zewnętrznego: jej własne problemy pochłaniają cały jej czas i wysiłek."
Cyril Parkinson

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 12 mar 2011, 21:14

Tu znajdziecie wszystkie nowości o uchwale o składce dodatkowej

http://www.facebook.com/pages/Zjazd-zhp24/189948942139

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

blazej
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: blazej » 12 mar 2011, 23:46

ja mam skromny pael by wszystkim pracownikom GK na jeden kwartał obciąć pensję o jakieś 40 %.
phm. Błażej Górski HR

z-ca komendanta 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Burza"

jaossaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jaossaa » 13 mar 2011, 00:03

długi ...

kiedyś byłam jednym z organizatorów dużej ogólnopolskiej imprezy harcerskiej na której obecne były nasze władze związkowe . wszyscy harcerze uczestnicy spali pod namiotami i korzystali z kuchni i posiłków zapewnionych przez organizatorów , wszyscy tylko nie nasze władze - pojechali do hotelu .

ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 13 mar 2011, 10:24

blazej pisze:ja mam skromny pael by wszystkim pracownikom GK na jeden kwartał obciąć pensję o jakieś 40 %.
A czemu o 40%. Może niech trochę popracują społecznie, jak reszta kadry.
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 13 mar 2011, 11:35

Z tym sie nie zgodzę za bardzo. Powinne być etaty np. naczelniczki skarbnika i zastępców. Reszta w miarę mozliwości finansowych. Bo trudno jest kierować organizacją 100 tyś. po godzinach pracy. Co innego na poziomie hufca kiedy to jest w miarę mozliwe. Sam jestem komendantem hufca i działam społecznie po godzinach. Ale jestem ciekaw ile idzie miesięcznie na pensje, umowy zlecenia i inne formy płacenia (np. umowy o dzieło) w GK. Najlepiej jest nałozyć haracz na tych co pracują by Zwiazek mógł istnieć w terenie poświęcając swój czas i pieniadze na działalność.
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

blazej
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: blazej » 13 mar 2011, 11:35

dobry pomysł. Bo my pracujemy, a jeszcze płacić musimy. To oni niech nie płacą ale i niech nie biorą. Popieram
phm. Błażej Górski HR

z-ca komendanta 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Burza"

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 13 mar 2011, 14:59

słoń: zapytaj się swoich przedstawicieli w RN, jak to wygląda, np. struktura zatrudnienia w GK, a później oceniaj to publicznie.

To samo polecałbym innym wypowiadającym się i ferującym wyroki typu obciąć płace o 40% choć jest to sposób na ograniczenie kosztów), czy też inne. Niestety z takich wypowiedzi rodzą się plotki, które z rzeczywistością nie mają wiele wspólnego.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 13 mar 2011, 15:33

Etatów teraz w GK jest mało (mam takie info) m.in naczelnik jest wolontariuszem i to akurat uważam za wadę. Uważam mianowicie, że przez to nie jest w stanie należycie pełnić tej funkcji. Zawsze praca zawodowa będzie wyżej niż społeczna w hierarchii a w związku z tym dalej to każdy kto ma odrobinę pojęcia o życiu sam wyciągnie wnioski.
Nie wiem jak wygląda zatrudnianie na podstawie umów zlecenia i o dzieło.

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 13 mar 2011, 16:45

sigma wyżej piszę "Powinne być etaty np. naczelniczki skarbnika i zastępców. Reszta w miarę mozliwości finansowych." I dalej uważam że na etaty ww powinna być kasa. Może powinno się publikować ile z pieniędzy związkowych idzie na place w różnej formie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło) wtedy by była jasność do końca. U nas chyba jednak tego nie ma. I nie można opodatkowywać instruktorów bo dzialają. Powinno najpierw pościągać sie zaległe składki i odpowiadać za decyzje. Na szczęście uchwała została juz zaskarżona do CKR-u i pewnie zostanie cofnięta jako niezgodna ze statutem
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”