65-lecie-Jakieś pomysły?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
niebojesiemarzen
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: niebojesiemarzen » 13 sie 2010, 08:24

W połowie listopada odbędzie się u nas uroczystość pt. "65-lecie harcerstwa w Legnicy". Jestem jedną z odpowiedzialnych za to osób. Niestety nie mam za bardzo pomysłu na przygotowanie tej imprezy:/ Może macie jakieś propozycje? Jak Wy byście to widzieli?
"Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie.
Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na Ciebie..."

Przyboczna: sam Paulina Płóciennik
293 DS "Kamyki"
Hufiec Legnica

Nistrz umysł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nistrz umysł » 14 sie 2010, 21:53

Dwa i pół miesiąca to fajny czas żeby przygotować np jakieś widowisko teatralno-happeningowe, które przedstawilibyście na głównym placu bądź ulicy, tak aby o rocznicy wiedzieli nie tylko harcerze, ale także mieszkańcy. Tylko na takim naprawdę poważnym poziomie, w końcu jest dużo czasu, nie musi być dużo o historii hufca, może nie być nawet nic, ważne żeby zakręcić miastem i pozytywnie zwrócić na siebie uwagę i w ten sposób pokazać że świętujecie. Przy okazji osoby zaangażowane dobrze uczciłyby zacną rocznicę, wkładając w to pracę i czas.
http://ekborowiecki.wordpress.com/
Drop out, Turn on, Tune in (Timothy Leary)
Zrywka!

24Olaa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 24Olaa » 15 sie 2010, 15:30

to może ja powiem jak było u nas na 10-leciu szczepu, może coś się przyda ; )
ogólnie była to impreza całodzienna, rano była zorganizowana gra w lesie, później przenieśliśmy się do szkoły, w której działamy, tam dołączyli do nas goście: osoby, które były związane kiedyś ze szczepem - m.in. byli drużynowi, o ile dobrze pamiętam był jakiś poczęstunek (jakieś ciasta, napoje - jak na wigilii), najstarsza drużyna przygotowała scenkę o patronie szczepu, goście poopowiadali jak to było, kiedy szczep się dopiero tworzył i tak jakoś nam zleciało : )
ale bardzo mi się podoba pomysł ze scenką gdzieś w plenerze ; )
sam. Aleksandra Lewandowska
przyboczna 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "Strzelnica" im. Ernesta Setona
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte www.facebook.com/24SzczepHarcerski

niebojesiemarzen
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: niebojesiemarzen » 26 sie 2010, 18:22

Dziękuję za odp:] Troszkę mnie nakierowaliście:] Można powiedzieć, że teraz mam w głowie pewien zarys tej imprezy:] Co nie znaczy, że inne propozycje się nie przydadzą:]
"Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie.
Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na Ciebie..."

Przyboczna: sam Paulina Płóciennik
293 DS "Kamyki"
Hufiec Legnica

Klakson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Klakson » 29 sie 2010, 23:05

Wszystko zależy od tego, czy ma to być impreza dla harcerzy, czy przedsięwzięcie dla szych, vipów, rodziców, itd. Na pewno warto zaprosić seniorów, którzy np. mogliby obstawić ciekawą grę historyczną dla harcerzy. Jeśli chodzi o program dla vipów to warto pokazać to współczesne harcerstwo. Tak, jak ktoś już proponował forma widowiska, może np. układ taneczny przygotowany przez drużynę artystyczną czy pokaz 1 pomocy przez drużynę ratowniczą. Nie wiem tylko, czy listopad jest odpowiednią porą do organizacji tego typu uroczystości na dworze. Raczej radziłabym wynająć salę :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”