Harcerskie miasteczko

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 19 gru 2007, 10:27

Wiem, wiem, strasznie to głupie. Ale miłość do Sim City nie pozwoliła mi się powstrzymać :D

Każde wejście przez nową osobę zwiększa populację miasteczka o 1 osobę. Potem wszyscy mogą inwestować, rozbudowywać co zechcą :)

http://zhp.myminicity.com/

:D
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 19 gru 2007, 10:46

z całym szacunkiem ale o co w tym czymś chodzi??
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 19 gru 2007, 12:17

Pewnie jak zwykle o pieniądze. Bo bannery się odsłaniają autorowi serwisu :) ale co tam, jak komuś się nudzi w pracy / domu / szkole ;)
I love BP

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 19 gru 2007, 13:00

Za moich czasów w Sim City nowi mieszkańcy pojawiali się wtedy, gdy im tworzyłem dogodne warunki do życia, mieszkania i pracowania... :)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 19 gru 2007, 21:58

ANo. Idzie nowe. :D A simcity ma sie pojawić nowe i to jakies suuuper, bo kładzie akcenty na społeczności. Nie mogę się doczekać :)
I love BP

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 19 gru 2007, 23:53

Nie musisz czekać bo już jest :) od 17 listopada.
Emot :]

40 pWDHy

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 20 gru 2007, 01:06

ała... ;) co Wy macie po 14 lat, żeby jeszcze komputera do gier używać?? :P ja myślałem, że to mija z wiekiem ;) wiecie, jaka to strata czasu??

(osobiście nic do nikogo nie mam, te moje zdanie na temat gier ;) )

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 gru 2007, 09:14

Lolek_Gliwice pisze:ała... ;) co Wy macie po 14 lat, żeby jeszcze komputera do gier używać?? :P ja myślałem, że to mija z wiekiem ;) wiecie, jaka to strata czasu??

(osobiście nic do nikogo nie mam, te moje zdanie na temat gier ;) )
Tak? A w jakie gry grałeś? Bo są takie, które wymagają niezłej wiedzy i pomyślunku i nijak nie są na poziomie 14-latków.

(HoMMIII rulez)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 gru 2007, 09:30

Maciek P pisze:Bo są takie, które wymagają niezłej wiedzy i pomyślunku i nijak nie są na poziomie 14-latków.
W te grają ci którym nie minęło ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 20 gru 2007, 12:57

Lolek_Gliwice pisze:(osobiście nic do nikogo nie mam, te moje zdanie na temat gier ;) )
Dość ograniczone, no offence :) Są gry dla dorosłych. (Niekoniecznie móię o treściach dla dorosłych, tylko o poziomie trudności, myślenia, strategii, itp). Zaawansowane symulatory , strategie, itp. Rozrywka jest nie tylko dla dzieci :)
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 gru 2007, 13:02

g00rek pisze:
Lolek_Gliwice pisze:(osobiście nic do nikogo nie mam, te moje zdanie na temat gier ;) )
Dość ograniczone, no offence :) Są gry dla dorosłych. (Niekoniecznie móię o treściach dla dorosłych, tylko o poziomie trudności, myślenia, strategii, itp). Zaawansowane symulatory , strategie, itp. Rozrywka jest nie tylko dla dzieci :)
A niektóre (Operation: Flashpoint) stały się oficjalnymi trenażerami wojskowymi.

Zresztą, gry symulacyjne wywodzą się wprost z całkiem dorosłych trenażerów lotniczych.

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 20 gru 2007, 14:30

Lolek:

A co z naturalną potrzebą rywalizacji i dokopania komuś? :-)

Wolisz, aby ludzie walczyli ze sobą w grach komputerowych czy na ulicy? :-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 20 gru 2007, 21:52

Maciek P pisze:Tak? A w jakie gry grałeś? Bo są takie, które wymagają niezłej wiedzy i pomyślunku i nijak nie są na poziomie 14-latków.
(HoMMIII rulez)
nie pamietam w co, chyba w jakiegoś need for speeda. ale to było kilka lat temu :P
no proszę, wymień mi tytułu ambitnych gier, które polecisz komuś starszemu, niż 14 lat ;)
mariuszm pisze:A co z naturalną potrzebą rywalizacji i dokopania komuś? :-)

wolę, żeby nie walczyli ;) rywalizować można na wiele sposobów :P szachy, ścianka, basen... ;)

jak ktos musi komuś dokopać, to niech idzie na treningi np judo, czy czegoś innego ;) a jak ktoś musi kogoś "zlać", i samemu tez parę "bęcków " zarobić, to i dla niego jakaś sztuka walki się znajdzie ;)

przykro mi, mariuszm, ale mnie nie przekonujesz :)
g00rek pisze:Dość ograniczone, no offence :) Są gry dla dorosłych. (Niekoniecznie móię o treściach dla dorosłych, tylko o poziomie trudności, myślenia, strategii, itp). Zaawansowane symulatory , strategie, itp. Rozrywka jest nie tylko dla dzieci :)
Dziękuje, za ocenę ;) być może jestem ograniczony, w takim razie nawet nie będę próbował pojąc Twojego poziomu intelektualnego :)

Ale przecież są inne sposoby rozrywki. ;) Prawda?? I to takie, które nie wymagają od nas siedzenia przed komputerem ;) Nie mówię, że rozrywka jest tylko dla dzieci :P Im jesteś starszy, tym więcej masz możliwości "rozerwania się". Aż do pewnego wieku ;) (bez urazy dla nikogo ;) )

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 21 gru 2007, 00:08

Lolek_Gliwice pisze:
Maciek P pisze:Tak? A w jakie gry grałeś? Bo są takie, które wymagają niezłej wiedzy i pomyślunku i nijak nie są na poziomie 14-latków.
(HoMMIII rulez)
nie pamietam w co, chyba w jakiegoś need for speeda. ale to było kilka lat temu :P
no proszę, wymień mi tytułu ambitnych gier, które polecisz komuś starszemu, niż 14 lat ;)
Moja mama zwalczała początki Alzheimera grając właśnie w herosów. Zresztą jest to gra wymagająca niezłego pomyślunku. Równoległa do HoMM seria Might and Magic. Między innymi masz tu motyw wyboru między złem i dobrem ze wszelkimi tego konsekwencjami dla ciebie. Civilization Sida Mayera - cała seria. Age of Empires. Wspomniane Sim City.

Jak widzisz, raczej strategie i RPG, niż strzelanki.

Ze "strzelanek": Operation: Flashpoint, SWAT3 i SWAT4 (świetna, jeśli chodzi o oduczanie rąbania jak leci, najczęściej nie wolno ci nikogo zabić), Codename: Outbreak (praca w zespole i konsekwencje podejmowanych działań - skutki decyzji na jednej planszy przenoszą się na drugą).

Żadnej z tych gier nie poleciłbym 14-latkowi, bo są zbyt trudne. Choćby kwestia wyboru między złem a dobrem.
mariuszm pisze:A co z naturalną potrzebą rywalizacji i dokopania komuś? :-)

wolę, żeby nie walczyli ;) rywalizować można na wiele sposobów :P szachy, ścianka, basen... ;)

jak ktos musi komuś dokopać, to niech idzie na treningi np judo, czy czegoś innego ;) a jak ktoś musi kogoś "zlać", i samemu tez parę "bęcków " zarobić, to i dla niego jakaś sztuka walki się znajdzie ;)

przykro mi, mariuszm, ale mnie nie przekonujesz :)
No dobra, ale jeśli nie stać go na treningi judo? Nie sądzisz, że "wyżycie się" wirtulane jest lepsze, niż realne, nawet na treningu?

Czy znowu mamy do czynienia z gatunkiem pięknoduch zakazywacz?
g00rek pisze:Dość ograniczone, no offence :) Są gry dla dorosłych. (Niekoniecznie móię o treściach dla dorosłych, tylko o poziomie trudności, myślenia, strategii, itp). Zaawansowane symulatory , strategie, itp. Rozrywka jest nie tylko dla dzieci :)
Dziękuje, za ocenę ;) być może jestem ograniczony, w takim razie nawet nie będę próbował pojąc Twojego poziomu intelektualnego :)

Ale przecież są inne sposoby rozrywki. ;) Prawda?? I to takie, które nie wymagają od nas siedzenia przed komputerem ;) Nie mówię, że rozrywka jest tylko dla dzieci :P Im jesteś starszy, tym więcej masz możliwości "rozerwania się". Aż do pewnego wieku ;) (bez urazy dla nikogo ;) )
Ale czy z faktu, że istnieją inne formy wynika, że te są złe i należy ich zakazywać? Są inne? Dobrze, jest wybór. Ty wybrałeś swoją formę aktywności, ale pozwól ludziom wybierać inaczej. Nie uszczęśliwiaj ludzi na siłę.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, 00:47 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 21 gru 2007, 16:45

Age... ech, przypomniały mi się moje młode lata... i "Kozacy";) i CS:x
dziś już niestety tylko kalkulator:(
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”