Biwaki w czasie HAL

Forum dyskusyjne dotyczące HALiZ
cienik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 maja 2004, 09:55
Lokalizacja: 124 LDSh Feniks
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 26 cze 2007, 09:20

Jeśli więc chcę jechać z ludźmi na Zlot Westerplatte (o tym mówiła orite), który jest 29 VIII - 1 IX, to muszę zgłaszać to jako obóz?

Do tej pory na każdy wyjazd (rajd, biwak, impreza ogólnopolska) wypełnialiśmy w hufcu kartę biwaku i szła ona do komendanta hufca i było git. Jeśli się okaże, że w wakacje ma być inaczej (tzn. bardziej skomplikowanie), obawiam się, że tylko na obozie i Kielcach się skończy (bo to już jest jako obóz zgłoszone - obozem de facto jest).

Paranoja... :/
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

sikor
Stały bywalec
Posty: 3461
Rejestracja: 13 sty 2004, 17:56
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Lokalizacja: Polska
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 cze 2007, 20:09

Do Orite :) :
Jeśli potraktować to jako część HAL to należałoby uznać że to Wy robicie Zgrupowanie obozów a wszyscy przyjeżdżający robią podobozy czyli Wy zgłaszacie wzystkich w swoim kuratorium. Ale to nie mądre jest. Zlot jest raczej działaniem wychowawczym a nie wypoczynkowym więc nalezy potraktować go jak zwykły biwak a nie obóz.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2007, 20:10 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

goofer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2005, 09:29
Lokalizacja: 3 Drużyna Wędrownicza
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 28 cze 2007, 13:41

No to kolejna instrukcja GK nas zalatwila;)
Teraz jasno wynika z niej ze kazdy biwak w czasie ferii letnich lub zimowych to forma wypoczynku...
Nie wiem jak wy ale ja w tym roku jade na biwak.. tfu.. wycieczke z PTTK:)
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

dudzin
Starszy użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:08
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 28 cze 2007, 18:53

Zastanawiam się czy jeżeli w Zjeździe ZHP będzie uczestniczył niepełnoletni instruktor w stopniu pwd. to GK zgłosi ten Zjazd w kuratorium, jako formę wypoczynku?
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:45
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 07 lip 2007, 10:12

Biwak w ciągu roku szkolnego zgodnie z brzmieniem art. 63 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.),we wszystkich szkołach i placówkach rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy - z dniem 31 sierpnia następnego roku. Więc ja wnioskuje z tego że biwaki do 5 dni nie podlegają zgłoszeniu w kuratorium oświaty. Biwak w tym okresie który trwa powyżej 5 dni powinien być zgłoszony w kuratorium oświaty.

Rok szkolny - 1 września - 31 sierpnia
Zajęcia Szkolne - 1 września - pierwszy piątek po 18 czerwca

A w INSTRUKCJI ORGANIZACYJI HALiZ w pkt. 2.8 pptk. a) pisze "roku szkolnego"

Więc moim zdaniem Biwaku do 5 dni nie trzeba zgłaszać w kuratorium.
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

majcin
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2004, 12:10
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: majcin » 07 lip 2007, 13:40

ta instrukcja jest już nieaktualna, nowa opublikowana 28 czerwca obowiązująca od 15 czerwca (z niewiadomych przyczyn faktu jej uchwalenia GK nie ogłosiła od razu, czyli 2 dni przed rada absolutoryjną).
obecnie obowiązuje tekst poprawiony, w którym nie ma "roku szkolnego" za to są "ferie letnie i zimowe", a to pojęcie bardzo ścisłe, co roku definiowane co do dnia w rozporządzeniu MEN.

w każdym razie, nie ma już wątpliwości, że intencją autorów była praktyczne likwidacja, lub przynajmniej znaczne ograniczenia biwaków wakacyjnych.

Marcin Wojczak

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:45
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 07 lip 2007, 14:20

To teraz jak chcem zrobić Biwak w czasie Wakacji musze zgłosić go do Kuratorium i Opiekun musi mieć phm ?
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:45
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 07 lip 2007, 14:29

Czy możecie mi podesłać jakie dokumenty i gdzie musze złożyć ?
GK utrudnia organizowanie biwaków nam drużynowym !
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Akcja Letnia i Zimowa”