Hsp

Zablokowany
Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 13:55

Sorki dla przyjemności też
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 28 cze 2007, 14:02

trzeciogr pisze:Aha co do HSP na zlocie to Ci ludzie sa w pracy i proszę o to by z nimi grzecznie i bez wywyższania się stopniami funkcjami i znajomościami. Oni tam jada bo taka służba jest potrzebna a nie dla przyjemnośći.
Owszem ta sluzba jest potrzebna, ale po to by mi wskazac informacje, po to by zaprowadzic chore dziecko do lekarza, po to by zwracac uwage by ludzie nie smiecili, po to by zaniesc czasem gdzies jakas wiadomosc, po to by GRZECZNIE upominac delikwentow przylapanych na lamaniu regulaminu.
Sluzba ta NIE JEST po to by reagowac w przypadkach kwalifikujacych sie do interwencji zawodowych sluzb posiadajacych do tego odpowiednie mozliwosci i uprawnienia.

Ta grzecznosc o ktorej piszesz ma swoje dwie strony. Ja oczekuje od HSP grzecznosci a nie udowadniania mi ze delikwent nie potrafi przejsc przez drzwi inaczej jak bokiem. To o czym pisze jest niestety poparte doswiadczeniami po kilku zlotach i PZHSach. Dlatego mam nadzieje, ze oprocz tego jak wywijac tonfa, jak skuc delikwenta i jak odbezpieczyc granat, nauczyliscie tez czlonkow HSP na szkoleniach nieco uprzejmosci i zasad kultury.

Co do umundurowania.... Po co HSP umundurowanie????? Pytam jeszcze raz.
Macie mundury ZHP i starczy, bardzo chcecie byc rozpoznawalni zalozcie sobie zolte kamizelki odblaskowe z napisem HSP, ale wara od OSOBNYCH mundurow.
Albo jestescie czlonkami ZHP albo nie.
Takze wiec podsumowujac....
Skrytym arbuzonoszaczom mowimy stanowcze NIE:)
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 14:24

goofer pisze:
trzeciogr pisze:Aha co do HSP na zlocie to Ci ludzie sa w pracy i proszę o to by z nimi grzecznie i bez wywyższania się stopniami funkcjami i znajomościami. Oni tam jada bo taka służba jest potrzebna a nie dla przyjemnośći.
Owszem ta sluzba jest potrzebna, ale po to by mi wskazac informacje, po to by zaprowadzic chore dziecko do lekarza, po to by zwracac uwage by ludzie nie smiecili, po to by zaniesc czasem gdzies jakas wiadomosc, po to by GRZECZNIE upominac delikwentow przylapanych na lamaniu regulaminu.
Sluzba ta NIE JEST po to by reagowac w przypadkach kwalifikujacych sie do interwencji zawodowych sluzb posiadajacych do tego odpowiednie mozliwosci i uprawnienia.

Ta grzecznosc o ktorej piszesz ma swoje dwie strony. Ja oczekuje od HSP grzecznosci a nie udowadniania mi ze delikwent nie potrafi przejsc przez drzwi inaczej jak bokiem. To o czym pisze jest niestety poparte doswiadczeniami po kilku zlotach i PZHSach. Dlatego mam nadzieje, ze oprocz tego jak wywijac tonfa, jak skuc delikwenta i jak odbezpieczyc granat, nauczyliscie tez czlonkow HSP na szkoleniach nieco uprzejmosci i zasad kultury.

Co do umundurowania.... Po co HSP umundurowanie????? Pytam jeszcze raz.
Macie mundury ZHP i starczy, bardzo chcecie byc rozpoznawalni zalozcie sobie zolte kamizelki odblaskowe z napisem HSP, ale wara od OSOBNYCH mundurow.
Albo jestescie czlonkami ZHP albo nie.
Takze wiec podsumowujac....
Skrytym arbuzonoszaczom mowimy stanowcze NIE:)
Na terenie zlotu będzie jako slużba porządkowa tylko HSP gdyż innym służbom nie wolno znajdować sie (POLICJI STRAŻY MIEJSKIEJ) na terenie takich zgromadzeń (ustawowo) organizator ma sam zapewnić sobie takie służby.
zeby jasne było ja tez nie eby było jasne ja tez mówie arbuzonoszącym :NIE.
Na szkoleniu podczs biwaku zajecia prowadzone były z podstaw prawa oraz ze szczególnym naciskiem na zachowanie dużej kultury wobec uczestników i gosci zlotu.

Czy ja cos mowilem o oddzielnych mundurach??
Kamizelki OK - zielone czemu nie
phm. Michał Michalski HR

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 28 cze 2007, 14:36

trzeciogr pisze:Na terenie zlotu będzie jako slużba porządkowa tylko HSP gdyż innym służbom nie wolno znajdować sie (POLICJI STRAŻY MIEJSKIEJ) na terenie takich zgromadzeń (ustawowo)
Ustawowo?
A możesz mi podać konkrteny paragraf, który zabrania Policji czy Straży Miejskiej przebywania na terenie imprezy?

Czego Was uczą w tej HSP :]?
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 15:03

s00hy pisze:
trzeciogr pisze:Na terenie zlotu będzie jako slużba porządkowa tylko HSP gdyż innym służbom nie wolno znajdować sie (POLICJI STRAŻY MIEJSKIEJ) na terenie takich zgromadzeń (ustawowo)
Ustawowo?
A możesz mi podać konkrteny paragraf, który zabrania Policji czy Straży Miejskiej przebywania na terenie imprezy?

Czego Was uczą w tej HSP :]?
Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych Rozdział 2 artykuł 5.1 mówi ze to organizator ma zapewnić służbę porządkowa odpowiedzialna za bezpiezzeństwo a nie POLICJA ani STRAŻ MIEJSKA
A art 5.2 mówi że można odpłatnie powtarzam odpłatnie zawrzeć umowę. z Policja o jej udziale w zabezpieczeniu lub kontrola nad służba porządkową za zgoda komendanta wojewódzkiego.
Z rozmowy z przedstawicielem Komendanta Wojewódzkiego i Miejskiego w Kielcach wiem że takiej umowy nie ma.

Czyli jeżeli nie ma umowy to jest obecność Policjantów na terenie oprócz na bezpośrednie wezwanie niedozwolone , a za każde bezpodstawne wezwanie można zapłacić.

Żeby zakończyć temat POLICJI na Zlocie to na dzień dzisiejszy nie będzie tam żadnych posterunków a kontakt będzie za pomocą radiotelefonu i tylko prze ustalone osoby będą miały pozwolenie na wezwanie POLICJI ta drogą.
phm. Michał Michalski HR

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 28 cze 2007, 19:20

trzeciogr pisze:Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych Rozdział 2 artykuł 5.1 mówi ze to organizator ma zapewnić służbę porządkowa odpowiedzialna za bezpiezzeństwo a nie POLICJA ani STRAŻ MIEJSKA
Ciekawe. Mówimy o tej ustawie?
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0680.htm

Nie neguje faktu, iż ma to zrobic organizator. Neguje tylko zdanie:
innym służbom nie wolno znajdować sie (POLICJI STRAŻY MIEJSKIEJ) na terenie takich zgromadzeń
A art 5.2 mówi że można odpłatnie powtarzam odpłatnie zawrzeć umowę. z Policja o jej udziale w zabezpieczeniu lub kontrola nad służba porządkową za zgoda komendanta wojewódzkiego.
Mimo najszczerszych chęci to w paragrafie 5.2 dopatrzyć się takiego zapisu nie mogę. W nowelizacji: http://ks.sejm.gov.pl/proc4/ustawy/2092_u.htm również takiego zapisu nie ma.

Jeśli do czegoś nie dotarlem to z góry przepraszam.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 20:08

Ja mówię o ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 22 sierpnia 1997 roku a druh
o ustawie z dnia 30 marca 2001 r. o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i ustawy o Policji.
(Dz. U. z dnia 9 maja 2001 r.)
Aha i nie artykuł 5.2 tylko 5.a sorki pomyłka dosyć istotna
phm. Michał Michalski HR

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 29 cze 2007, 09:05

Ale zaraz, zaraz. to, że organizator ma zapewnić bezpieczeństwo nie jest w żadym stopniu podstawa do wywnioskowania, że Policja nie może tam wejść. Nie ma OBOWIĄZKU tego pilnować. Prawo a obowiązek to dwie różne kwestie :]

Myślę, że Policja ma spokojnie prawo tam wejść. Tak samo jak HSR (amatorzy) ustepują miejsca zawodowym ratownikom kiedy jest potrzeba. HSP (amatorzy) ustępują miejsca Policji.

Nie mylmy kurcze pojęć.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 cze 2007, 10:50

Tak masz rację
Policja może tam wejść w przypadku kiedy wewnetrzna służba nie jest w stanie juz zapewnić bezpieczeństwa , na bezpośrednie wezwanie służb porządkowych i w przypadku uzasadnionego zagrożenia porządku publicznego.

Tak w momencie wejścia Policji ona przejmuje dowodzenie zabezpieczeniem do momentu zaprowadzenia porzadku .

Hura i wilk syty i owca cała a

Pozdrawiam
Michalski M
phm. Michał Michalski HR

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 cze 2007, 12:42

Michał... to w końcu policja ma prawo przebywac na zlocie, czy nie ma prawa?

Ja się nie znam - jak Ty to piszesz - na ochronie, a skoro Ty się znasz, to może wyjaśnij nam ostatecznie.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 cze 2007, 13:58

Policja ma prawo przebywać na wszelkich imprezach masowych w tym także na Zlocie zapewnia im to ustawa o Policji - w uzasadnionych przypadkach
- sama specyfika miejsca poligon POLICJI - zapewniam ze będzie przemieszczał sie samochód marki POLONEZ z jednym dwoma obserwatorami tak było na biwaku i Rajdzie Świętokrzyskim.
Na większych imprezach masowych w tj. koncerty festiwale umundurowani funkcjonariusze POLICJI znajdują się na zewnątrz obiektu.
Spowodowane to jest tym ze po paru niemiłych incydentach na meczach itp. większych imprezach wśród uczestników widok umundurowanych policjantów wywoływał agresję.

Sama ustawa w Art. 17 ust.2 określa jasno warunek pomocy POLICJI a ustęp 3. podległość służbową przy takiej interwencji.

Tak jak napisałem wcześniej po rozmowach z przedstawicielami komendantów Wojewódzkiego i Miejskiego POLICJI nie będzie żadnych posterunków ani patroli umundurowanych policjantów na terenie zlotu. W sztabie będzie krótkofalówka z nadanym kryptonimem będąca na nasłuchu i z tego co pamiętam tylko trzy osoby będą miały prawo wezwać ta drogą policję.

Chyba wyjasniłem juz wszystko.

Pozdrawiam MM
phm. Michał Michalski HR

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 29 cze 2007, 15:33

Super a ja myślałem, że jedziemy na miły zlot miłych harcerzy, a tu normalnie przygotowania jak do meczu podwyższonego ryzyka Wisła - Legia.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 cze 2007, 15:40

dudzin pisze:Super a ja myślałem, że jedziemy na miły zlot miłych harcerzy, a tu normalnie przygotowania jak do meczu podwyższonego ryzyka Wisła - Legia.
Tak stanowi polskie prawo a ja też myślę że będzie miło i bezpiecznie i nikt nie czyni żadnych przygotowań takiego rodzaju . Zresztą harcerze to podobno mili ludzie . :-)

Mam nadzieję że kazdy Zlot Kielce 2007 zapamięta jako imprezę która zapewniła mu duzo bezpiecznej i radosnej zabawy.

Pozdrawiam
MM
phm. Michał Michalski HR

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 29 cze 2007, 15:50

goofer pisze:
Maciek P pisze:
g00rek pisze:Mam nadzieję, że nie będziecie wyglądac tak:

http://mg2.zhr.pl/v/wydarzenia/lednica/ ... 5.JPG.html

:D

Wszystko mówi mina gościa z tyłu. Ciekawe co ten kolega trzyma w tych wszystkich ładownicach? <rotfl>
g00rek, jak masz się czepiać, to bądź konstruktywny i zaprojektuj dobry i praktyczny mundur dla HSP. Bo z tymi wtrętami jesteś nudny. Chcesz pomóc, to pomóż, a jak masz się dopierniczać, to zajmij się kimś innym.

Dla ułatwienia tu masz zdjęcia czeskiej Skautskiej Ochrannej Sluzby
http://www.soska.org/public/main.php?id ... Bambiriada
Czegos tu nie rozumiem.. Mundur dla HSP? Przeciez macie mundury ZHP i to wystarczy.
No chyba ze z definicji chcecie zaczepu na pałke, bejzbola, piec zasobnikow z gazem paralizujacym, racje polowa, kilka nozy, dwie liny zjazdowe i tym podobne gadzety...
HSP nie powinna wygladac jak ten Pan na zdjeciu.. Pisze Pan bo do harcerza to niezbyt podobne. HSP powinna wygladac schludnie, nie nosic telewizorow lub arbuzow pod pachami, usmiechac sie, byc uczynna, uprzejma, sluzyc pomoca wszystkim gosciom i zlotowiczom.
No chyba ze mamy odmienne zdania na temat zadan HSP....
Bo jesli to sa nasze tajne bojowki to faktycznie pomyslmy o porzadnym ich uzbrojeniu:)
Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, na podstawie której działa HSP, służba porządkowa jest UBRANA W SPOSÓB WYRÓŻNIAJĄCY. Od pokazywania drogi, szanowny druhu, jest służba informacyjna. Można to dołączyć do zadań HSP, ale nie jest to podstawa. Podstawą jest zapewnienie bezrobocia ratownikom, czyli zagwarantowanie, żeby nikomu nic się nie stało. Do nas należy między innymi wyzbieranie szkieł lub zabezpieczenie zbiornika wodnego, ale także rozdzielenie bójki, opanowanie paniki, zabezpieczenie terenu np. wypadku lub pożaru tak, żeby mogli działać specjaliści, a także torowanie drogi ratownikom, jeśli nie ma dojścia do punktu, gdzie są potrzebni. Robiliśmy to np. na Białej Służbie. Do tego potrzebne są wyraźnie widoczne ubrania o charakterze munduru. Dokładnie takie, jak mają Czesi. Obejrzyj, druhu, dowiedz się więcej, a potem się produkuj.

Pan w polskim moraczu i kamizelce taktycznej nie jest od nas i nie mam pojęcia, kto to może być. Osobiście uważam używanie kamizelek taktycznych w HSP za głupotę. Co do pałki, gazu itp, to nie mamy takich uprawnień, więc nie ma tematu.

Odnośnie munduru ZHP: pochodź w nim przez 6 godzin, pogadamy.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Bonawentura
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bonawentura » 30 cze 2007, 06:14

w starym: nie ma problemu :)

poza tym i tak wszyscy bedą mieli obowiazek bycia umundurowanym :P

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”