89 plus - nowy program harcerski w TVP !!! IMPORTANT !!!

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
wojtek 8kdh
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2005, 11:15
Lokalizacja: 8 Kielecka Dryżyna Harcerzy
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wojtek 8kdh » 16 kwie 2006, 22:03

Przejrzalem też z ciekawości forum ZHR i co się okazało przeczytajcie sami.

Druhny i druhowie chcialbym tylko napisać jedną rzecz. Jestem zwolenikiem idei tego programu, brakowało mi czegoś takiego od dawna a to co tutaj piszę ma na celu tylko porawę formy przekazu hatcerstwa do główek nieharcerskich. Mam tylko nadzieje, że jednak ktoś z twórców programu trafi kiedys na nasze forum. Nie chce kogoś urazić lub zganić i obiecuje że jezeli uda mi mi się obejrzeć następne odcinki i nie znajde w nich tego co opisałem tutaj uderzę się w piersi. tymczasem życze twórcom i wam wszystkim powodzenia. Czuwaj!!!
phm. Wojciech Wychowaniec, HO
8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego

www.las2009.kielecka.zhp.pl

marzenka
Starszy użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 20 kwie 2004, 13:33
Lokalizacja: 41 WDH Suma Sił
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 16 kwie 2006, 23:33

wojtek 8kdh pisze:Przejrzalem też z ciekawości forum ZHR i co się okazało przeczytajcie
http://forum.zhr.pl/viewtopic.php?t=320
http://opinie.zhr.pl/?akc=showcomment&nid=3423
Wypwiedzi są i na forum i w opiniach do informacji. Znaczy się,ze ludzie z ZHR myśla w dużej mierze dość podobnie na temat programu, tylko inne literki mam w nazwie. My - wy i budowanie sztucznych barier. Co do castingu swego czasu było info na oficjalnej stronie ZHP (a jak w ZHR nie wiem).
wojtek 8kdh pisze:Nie chce kogoś urazić lub zganić i obiecuje że jezeli uda mi mi się obejrzeć następne odcinki i nie znajde w nich tego co opisałem tutaj uderzę się w piersi. Czuwaj!!!
No i to pisze druh instrutor i to jeszcze z takiego środowiska:-). To ci niedobrzy instruktorzy w tym ZHP, co się jednak podpisują pod swoimi "nieprzyzwiotymi" wypowiedziami. Więcej takich instrukotrów poproszę.
Swoją droga gratulacje druhu przewodniku. Chyba już powoli powinienieś się przyzwyczjać...albo się wymądrza jakiś taki sobie np. odkrywca, albo znowu ten druh instrutor pisze coś co niby nie przystaje?? Tylko do czego:). Uwielbiam to ocenianie ludzi tylko po kolorowych podkładkach i naramiennikach. Uwaga, bo można się naciąć!
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2006, 23:53 przez marzenka, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

sikor
Stały bywalec
Posty: 3461
Rejestracja: 13 sty 2004, 17:56
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Lokalizacja: Polska
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 kwie 2006, 09:23

sigma pisze:tak jak czytam te posty to sam już nie wiem o co wszystkim chodzi. albo jesteśmy organizacją apolityczną z plusami i minusami takiej działalności, albo "przytulamy" się do jakiejś opcji i czrpiemy z tego profity. wielu członków ZHR związało się w swoim dorosłym życiu z opcjami, które są teraz u władzy i czerpią profity dla swojej organizacji. skoro ZHP nie potrafi zadbać o to aby było go lepiej widać to chyba nie powinniśy winić za to całego świata i ZHR'u który najwyraźniej potrafi się lepiej promować. to na tyle wątku politycznego;)
No właśnie... czyli z tego wynika że ZHP jest organizacją apolityczną a ZHR nie bo przytulił się do jakiejś opcji i ciągnie z tego profity nazywając je lepszym promowaniem ? Heh... lepiej nie pisz takich rzeczy :/
sigma pisze:a teraz do rzeczy...
ostatnio w portalu gazeta.pl znalazłem news o przykrym dla naszej organizacji i mojej chorągwi zdarzeniu a dokładniej mówiąc o insruktorze, który na swoim komputerze miał dzisiątki tysięcy zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci. co ciekawe news nie był zatytułowany np. "instuktor ZHP pedofilem..." tylko "działacz harcerski oskarżony o pedofilię". a teraz konkluzja:)
mało ludzi rozróżnia harcerza/rke z ZHP o harcerza/rki z ZHR, dlatego skutki problemów i błędów ponosimy razem ale też profity z takich programów też zbieramy razem.
mam nadzieję że następnego odcinka tego programu nie przegapię ;)
Właśnie o to idzie. Program był uwalony zupełnie, mówił ludziom z zewnątrz o sprawach na które trzeba się przygotować, aby serce mogło odpowiedzieć. I dlatego, chociaż prowadzili go ludzie z ZHR-u zaszkodził Harcerstwu. Bo nie tak należy o nas mówić ludziom z zewnątrz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

orcus
Stały bywalec
Posty: 1240
Rejestracja: 18 cze 2004, 23:08
Lokalizacja: 1 SDH Bastion
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 17 kwie 2006, 09:33

sikor pisze:No właśnie... czyli z tego wynika że ZHP jest organizacją apolityczną a ZHR nie bo przytulił się do jakiejś opcji i ciągnie z tego profity nazywając je lepszym promowaniem ? Heh... lepiej nie pisz takich rzeczy :/
http://www.zhr.pl/naczelnictwo/regulami ... r_2004.pdf
par. 4 pkt. 6

poza tym juz raz organizacja harcerska przytulila sie do opcji politycznej... IMHO wystarczy.

Szkoda tylko ze politycy tego tak nie postrzegaja.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

aim1
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 01 lis 2005, 23:40
Lokalizacja: Poznań
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 17 kwie 2006, 09:56

Jestem instruktorem ZHR i niestety nie oglądałem tego programu. Szkoda!
Jednak to co pojawiło się na forach ZHP i ZHR jest raczej zbieżne, że sztywno, bez polotu i kiepsko promuje harcerstwo.
Myślę, że harcerstwo od dawna ma kłopoty z przygotowaniem atrakcyjnego programu dla młodzieży w telewizji. I tak jak pamiętam w latach 90-tych, gdy ZHR robił program „Pojutrze” nie harcerzy program nie porywał, co wykazały sondy w szkołach warszawskich, chociaż pamiętam jeden z żywych odcinków gdzie drużynka pomykała po błocie Gazami.
Następny program to „Teleharce” jak dla mnie bardzo infantylne np. quiz dla instruktorów co oznacza skrót ONC, i ponownie nie harcerze przełączali na inny kanał czując sztuczność programu. Pamiętam dobry odcinek o harcerstwie (ZHP) w 5-10-15 ciekawe krótkie filmy z życia drużyny, zbiórka w lesie, harcerka i harcerz w studiu już bardziej traktowanie jak postacie z innej planety. I ostatni najsmutniejszy przykład relacja z festiwalu harcerskiego w Kielcach, gdzie zobaczyliśmy znanych młodych aktorów czy prezenterów w mundurach harcerskich z Krzyżem. Czemu to miało służyć nie wiem. Dla mnie obniżało wiarygodność harcerstwa. Niech festiwal się odbywa dzieciaki chcą śpiewać OK, ale po co robić to w tak infantylnej formie (rodem z PRL) i do tego mieszać harcerstwo.

Mam nadzieję, że nie zapomnę i obejrzę program „89 PLUS” ,który przełamie stereotyp smutnego, nie dzisiejszego harcerstwa, porywający dzieciaki do naszych harcerskich ideałów.
pwd.Jarosław Kowalski
Wielkopolska Chorągiew Harcerzy
Zespół Historyczny Okręgu Wlkp. ZHR

sikor
Stały bywalec
Posty: 3461
Rejestracja: 13 sty 2004, 17:56
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Lokalizacja: Polska
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 kwie 2006, 10:33

OlaKu pisze:Ach to doprawdy nigdy nie będzie dla mnie do końca jasne zjawisko, niezmiernie mi się zrobiło przykro, bo nie dość, że druhny wypowiedź w 80% składała się z zacytowanych MOICH zdań to jeszcze komentowana była w taki sposób, że osobiście odniosłam wrażenie, że druhna nie przeczytała tych fragmentów.

Jeśli chodzi o "Rzekę" Ewy Grodeckiej to jest to książka, którą czytałam niejednokrotnie, podobnie jak niejednokrotnie miałam okazję spotykać się z różną jej interpretacją, ale mimo wszystko sądzę, że cytat zawarty tuż nad wzmianką o tej książce jest nieco za długi. Jeżeli druhna uważnie przeczyta posty mój oraz druha z 8KDH zrozumie druhna kontekst mojej wypowiedzi.
Hm a mi się zdaje że przeczytała wypowiedź dokładnie, za to druhna widać jednak nie przeczytała "Rzeki". Po pierwsze tam nie ma co interpretować, po drugie w "Rzece", która pomimo że jest podręcznikiem metodycznym, to jednak są zawarte cenne wskazówki metodyczne które można wprost odnieść właśnie do zatytowanego fragmentu wypowiedzi.
Oczywiście można robić harcerstwo inaczej nież wskazuje nam Druhna Ewa, jednakże, Jej pomysły i wskazówki działają świetnie w praktyce.
OlaKu pisze:A przepraszam, co to ma wspólnego z programem i zacytowanymi moimi slowami? Wygrać casting do programu mięli równe szanse członkowie obu organizacji.
Tak zapewne, a telewizja w obecnym stanie jest apolityczna :/ (pusty śmiech)
OlaKu pisze:Skoro według druhostwa ZHR bardziej pokazuje się publicznie niż większy liczebnie ZHP, zastanówmy się, bo może problem organizacji leży gdzieś indziej... Może ZHR ma coś ciekawszego do zaprezentowania.
Może tak, a może nie polecam Druhnie portal Pobudka. Każdy ma problemy, a taki a nie inny wybór do programu najwyraźniej jednak ma zabarwienie polityczne.
OlaKu pisze:Pamiętajmy jednak, o tym o czym pozwoliłam sobie napisać wcześniej. Obie organizacje mają takie same korzenie, cele, załorzenia, plany, wyznajemy te same wartości i wzorce. Powinniśmy się cieszyć, że ktoś podejmuje się wyzwań mających na celu pokazanie młodzieży, że te wartości istnieją, a czas można spędzać inaczej niż przed komputerem. Powinniśmy im pogratulować.
Gratulować ? Czego ? Szkodzenia ? Założenie że młodzi ludzie szukają czegoś wartościowego jest błędne niestety :/ Przeczy samym założeniom Skautingu. Szukają Ci którzy są na to gotowi, których serca są otwarte... Serca dzieci i młodzieży w wieku harcerzy starszych i wędrowników są otwarte jeśli przeszli wcześniej przez pion harcerzy (a najlepiej zuchów i harcerzy) lub otwarły się na skutek działania w innych dobrych organizacjach. Logicznym więc byłoby skierowanie programu do np. dziesięciolatków, a im można gadać o wartościach i gadać i gadać..... Tylko że nic z tego nie wyniknie, dlaczego ? Ano polecam KAŻDĄ dobrą książkę o skautingu, najlepiej napisaną przez Bi-Pi... Tam można znaleźć odpowiedź czego potrzebują chłopcy... Trzeba pracować z młodszymi aby wykształcić w nich wrażliwość i potrzebę służby... Ciąg dalszy znajdziesz u Bi-Pi...


Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sigma
Stały bywalec
Posty: 552
Rejestracja: 28 gru 2003, 21:47
Lokalizacja: Bielawski KI
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 17 kwie 2006, 19:56

Sikor jakbyś dokładnie przecyztał moją wypowiedź to byś zauważył że "przytulił" jest w cudzysłowiu i że to członkowie ZHR w swoim dorosłym już życiu wybrali drogę kariery politycznej. nie zapominajmy że najlepszymi lobbystami są politycy bo niestety wiele czasem ważnych decyzji zapada na wiejskiej. członkowie naszej organizacji też włączają się w życie polityczne wiążąc się z różnymi opcjami politycznymi i z tego my też czerpiemy profity.

chodziło mi bardziej o to że jeśli ZHP nie potrafi zadbać o lepszy wizurunek to nie wińmy ZHR'u o to że robi to lepiej.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Adaś
Starszy użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 29 gru 2003, 12:43
Lokalizacja: Zespół promocji i informacji
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 17 kwie 2006, 22:28

sigma pisze:chodziło mi bardziej o to że jeśli ZHP nie potrafi zadbać o lepszy wizurunek to nie wińmy ZHR'u o to że robi to lepiej.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Sigmą. Może na poziomie centralnym wypadają, przy różnych okazjach czasami lepiej niż my, ale nie popadajmy w paranoję. Na Dolnym Śląsku, z którego pochodzę ja i mój przedmówca, sytuacja ma się ganz anders, rzecząc słowami naszych poprzedników na tej ziemi. Czy ZHR potrafi dbać o swój wizerunek lepiej niż my? To moim zdaniem stwierdzenie na wyrost. Informowanie o wysyłce "darów programowych" na głównej stronie organizacji obok posta z prośbą o przekazanie 1% wygląda mało atrakcyjnie.
Bądźmy profesjonalni (ZHR już to wie, choć nie przekłada tego poza centralną na działania - przynajmniej nie u nas) i pamiętajmy, że wizerunek tworzy każdy z nas.
Dorzucając ogródek do kamyczka z programem, to moi nie będący członkami organizacji harcerskich znajomi, którzy oglądali ten program powiedzieli mi w prost "dobrze, że tam byli ci nie od Ciebie, bo to gorsze niż propaganda sukcesu - teledysk JPII, wywiad z Druhem przewodniczącym. Maskara! Gdzie harcerze? Gdzie działanie?" To im kojarzy się z harcerstwem. Przyznaję się bez bicia - programu nie widziałem. Ale po opiniach nieuharcerzonych jestem raczej przeciwny pokazywaniu infantylności w harcerstwie. Pokażmy, że działamy - nie tylko w telewizji, ale rzeczywiście w naszych wioskach, gminach, miastach, powiatach - tam, gdzie działamy. Okazji do tego jest bardzo wiele.... Zamiast narzekać, weźmy się do roboty...
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

sigma
Stały bywalec
Posty: 552
Rejestracja: 28 gru 2003, 21:47
Lokalizacja: Bielawski KI
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 18 kwie 2006, 11:26

pośrednio Adamie potwiedziłęś moją tezę, bo jak trafnie stwierdziłeś moja wypowiedź odniosła się do działań centralnych. ale bez porządnych działań centralnych naszym znajomym nieharcerzom dalej będziemy się kojarzyć tylko z infantylnością i przeprowadzaniem staruszek przez ulicę.

tak apropo to wywiązał się chyba już tutaj problem ogólnie promocji naszej organizacji i programu promocji ZHP, który jest wpisany w strategie ZHP. może jakiś nowy wątek aby nie "zaśmiecać" tego o programie 89plus?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”