Miejskie - kursy drużynowych

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Coenus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Coenus » 23 kwie 2009, 14:49

Witam
Prosiłbym o info w sprawie "lokalnych" Kursów Drużynowych w naszych dużych miastach.
Nie każdy ma tyle czasu by spedzic 14dni na "kursie-obozie" - a szkoda ;)
Jeśli organizujecie kurs drużynowych w "MIEŚCIE" dajcie znać.
A jeśli ktoś wie coś o kursach drużynowych dla ludzi poważnych ;) wiekiem lub sytuacją życiową - dzieci praca itp. To prosze dajcie znać.
Niestety jak popatrzyłem na MAKI 2008 (zdjecia) to czuje sie za stary na to ...
Co dopiero mam mówić o instruktorach którzy mają dzieci w moim wieku ... srry :)
Czuwaj

PS.
Najbardziej interesuje mnie Od Łodzi na wschód i od Wa-wy na południe.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 23 kwie 2009, 19:42

Coenus pisze:A jeśli ktoś wie coś o kursach drużynowych dla ludzi poważnych ;) wiekiem lub sytuacją życiową - dzieci praca itp. To prosze dajcie znać.
Niestety jak popatrzyłem na MAKI 2008 (zdjecia) to czuje sie za stary na to ...
Co dopiero mam mówić o instruktorach którzy mają dzieci w moim wieku ... srry :)
Jeśli czujesz się za stary na uczestniczenie w kursie z tak młodymi uczestnikami, to równie dobrze powinieneś się czuć za stary na funkcje drużynowego. Hm? A może się mylę?

Hmm...
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Coenus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Coenus » 24 kwie 2009, 08:58

Słonko robisz offtop... ;)
Nie wnoszący nic do tematu!!!
Z takim podejsciem nie pomagasz ani MI ani związkowi ;)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 24 kwie 2009, 11:07

Ale ja myślę Bartek, że to bardzo ważne. Dla naszego ZKK i np. na naszych kursach drużynowych (które aktualnie wiosna 2009 kończymy właśnie :) ) takie podejście byłoby bardzo ważne.

Ci młodzi ludzie, którzy są na kursach, mają przeważnie teraz (u nas teraz na przykład) 16-18 lat. To oni właśnie już mają, albo niebawem założą granatowy sznur. I to z nimi Bartek potem będziesz się spotykał podczas odpraw drużynowych. To z nimi również będziesz skupiał się w namiestnictwa być może. To z nimi możliwe, że w jakiś zespół hufcowy-instruktorski wejdziesz.

Wtedy też powiesz, że czujesz się za stary?
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

flinston
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: flinston » 24 kwie 2009, 19:52

Bartek, nie tak dawno uczestniczyłem w Sylwestrowym Kursie Drużynowych robionym przez Ursus. Mam 40 lat. Na kursie byłem....starszym nawet chyba od najstarszych wykładowców. Moim współkursantom służyłem swoją wiedzą. Czasami było wręcz zabawnie.

Nie przejmuj się różnicą wieku. Jeśli będziesz potrafił wspóldziałać ze środowiskiem młodszym od Ciebie, wszystko będzie o.k.. Przecież w swojej harcerskiej pracy spotykasz się zapewnie z młodymi ludźmi na codzień.

Tak więc, pomimo iż nie wiem , gdzie i kto robi najbliższe kursy trzymam kciuki za Ciebie.

pozdrawiam

Robert
phm. Robert Goś
Drużynowy 462 Drużyny Harcerskiej w Łomiankach im. hm. Tadeusza Zawadzkiego "Zośka"
Komendant Szczepu 462 DHiGZ w Łomiankach
Chorągiew Stołeczna
www.szczep462.pl

Coenus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Coenus » 08 cze 2009, 11:27

Dzieki Robercie ;)

Słonko, dla uscislenia nie mam nic do pracy z młodymi instruktorami, na to za stary sie nie czuje. Ale MAKI to poza kursem druzynowych także forma obozu letniego... i serio popatrz na zdjecia z zeszlego roku ;) i powiedz ze nie mam racji, ze mało zachęcająco to wygląda.

Moze trafilem na słabe zdjęcia :) ale to nie powinno byc 14 dni zeby zakuc i dostac patent, to powinna byc przygoda - także dla mnie ...
Moze to wina PR, ze obozy reklamuja jednym rysunkiem namiotu i masą tekstu.
Ale ludzie odpowiedzialni za reklame powinni działać profesjonalnie... filmik na youtube to minimum ... popatrzmy na reklame LASu ... albo zlotu druzynowych ...

Ponawiam wołanie ... nikt nie robi czego krótszego niz 14 dni w centralnej lub południowej polsce ? (i nie zachaczajacego o 1-10 sierpnia) ?

Bruno
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bruno » 16 lis 2009, 15:16

„PRASTARY LAS” 2009 rusza! Kurs drużynowych oraz kurs przybocznych czeka na Ciebie! Zapraszamy wszystkich, którzy pragną prowadzić lub pomagać w prowadzeniu drużyny zuchowej, harcerskiej, wędrowniczej. Czas trwania kursu to 3 zjazdy (jeden weekend w grudniu, wyjazd Sylwestrowy i jeden dzień w styczniu), a w ich trakcie: ciekawe zajęcia, doświadczeni i kompetentni prowadzący, nowe znajomości.
Dokładne informacje w załączniku „Prastary las – oferta” wchodząc na ten adres internetowy => http://www.stoleczna.zhp.pl/content/view/1092/176/

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 listopada 2009r pod adresem mailowym: prastarylas@wp.pl

Pozdrawiamy
phm.Tomasz Barlak
48 Warszawska Drużyna Wędrownicza "Szaniec
www.hsr.zhp.pl
http://www.inspektorat.zhp.info/

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 16 lis 2009, 16:12

Przyłączam się do słów Roberta. Swoją drogą to razem byliśmy na tym kursie i można było się wielu rzeczy nauczyć. Bardzo mocno polecam. PRASTARY LAS jest "następną edycją" kursu. Zapraszam gorąco.:)
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”