Kurs drużynowych- kilka pytań

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 19 gru 2007, 13:07

wiesiu pisze:hmmm.... chętnie bym obejrzał sobie program takiego kursu 9cio dniowego ...
jesli jest tak mozliwosc to poprosze: mak@mak.zhp.pl

pozdrowienia!
wiesiu
Przy okazji i ja także poproszę: dokumenty@zhp.pl
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

mati
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mati » 27 gru 2007, 01:24

Wiesia to znam i cenie jako kształceniowca. A ty Czesiu powiedz kiedy robiłeś Kurs Kadry Kształcącej i jaką odznaką (OKK) się legitymujesz. I uważam, także że wtakiej formie to się czepiasz - jeżeli uważasz, że masz duża wiedzę i jeszcze większe doświadczenie to zaproponuj pomoc - a nie punktuj.

Zapraszam, wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą Kursu na www.kursy.to.pl - Strona Choragwianego Zespołu Kadry Kształcącej Choragwi Krakowskiej ZHP.

Pozdrawiam,
Mati
hm. Mateusz Żukowski
Kierownik Referatu Starszoharcerskiego Choragwi Krakowskiej ZHP
www.harcerzestarsi.net

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 gru 2007, 07:35

mati pisze:
19kldh pisze:
wiesiu pisze:hmmm.... chętnie bym obejrzał sobie program takiego kursu 9cio dniowego ...
jesli jest tak mozliwosc to poprosze: mak@mak.zhp.pl

pozdrowienia!
wiesiu
Przy okazji i ja także poproszę: dokumenty@zhp.pl
Wiesia to znam i cenie jako kształceniowca. (.....) I uważam, także że wtakiej formie to się czepiasz - jeżeli uważasz, że masz duża wiedzę i jeszcze większe doświadczenie to zaproponuj pomoc - a nie punktuj.
Mateusz, czytaj: cały wątek, uważnie i ze zrozumieniem. Kogo i dlaczego ?
A poprosiłem o program tego kursu z tych samych powodów co Wiesław. Aby móc pomóc.
mati pisze:A ty Czesiu powiedz kiedy robiłeś Kurs Kadry Kształcącej
Sprawdź w dokumentacji ChZKK. Jeśli macie porządek to łatwo znajdziesz ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

mati
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mati » 27 gru 2007, 14:33

Tak też Czesiu myślałem, było to w latach dawno przeniesionych do archiwum. Nie widniejesz też w żadnej dokumentacji obecnej bo nie szkolisz na szczeblu Chorągwi, w Hufcu najprawdopodobniej też nie - ale tu się mogę mylić. Odnośnie odznaki - nie posiadasz aktualnie OKK.

Chciałeś pomóc!!! Ok. Tak samo jak ja bym chciał pomóc "kowalowi" ale po co przecież w praktyce nie znam się na tym rzemiośle. A teoretycznie mogę być najlepszym "gawędziarzem".
hm. Mateusz Żukowski
www.harcerzestarsi.net

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 gru 2007, 15:28

mati pisze:Tak też Czesiu myślałem, było to w latach dawno przeniesionych do archiwum. Nie widniejesz też w żadnej dokumentacji obecnej bo nie szkolisz na szczeblu Chorągwi, w Hufcu najprawdopodobniej też nie - ale tu się mogę mylić. Odnośnie odznaki - nie posiadasz aktualnie OKK.

Chciałeś pomóc!!! Ok. Tak samo jak ja bym chciał pomóc "kowalowi" ale po co przecież w praktyce nie znam się na tym rzemiośle. A teoretycznie mogę być najlepszym "gawędziarzem".
Mateuszku, nadal nie czytasz uważnie. Nie napisałem że posiadam OKK. To że nie mam urzędowego papierka nie oznacza że nie znam się na "kowalstwie". Obecnie, nie jest mi on do niczego potrzebny. Jak będzie potrzebny to go sobie "wezmę".
Po to właśnie ukończyłem kurs KK. Wtedy kiedy pojawił się taki wymóg. I czy Ci się to podoba czy nie, jest on nadal ważny.
Rozważmy wymogi BOKK:
42. Warunki przyznania odznaki kadry kształcącej:
- - brązowej:
- posiadanie przynamniej stopnia podharcmistrza, (MAM)
- ukończenie kursu kadry kształcącej, (UKOńCZYŁEM)
- udział przynajmniej raz w ostatnich trzech latach w pracach zespołu organizującego i prowadzącego kurs drużynowych, udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć na kursie drużynowych oraz otrzymanie pozytywnej ich oceny przez hospitującego instruktora, posiadającego OKK, (WIęCEJ NIŻ RAZ)
- przygotowanie i poprowadzenie warsztatu dla drużynowych (lub przybocznych) lub kursu zastępowych, pod opieką instruktora posiadającego OKK, (J.W.)
- udział w opracowaniu materiału metodycznego lub programowego – przydatnego w pracy z drużyną lub w kształceniu; (J.W.)
Zgodnie z Twoją filozofią, instruktor który spełnia w/w wymogi i ma "papierek" ten zna się na "kowalstwie",
a ten który także spełnia w/w wymogi ale nie wystąpi o "papierek" to już na nim się nie zna.
".... papier czyni mistrza ...." ;)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, 15:33 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 gru 2007, 20:19

mati pisze:Tak też Czesiu myślałem, było to w latach dawno przeniesionych do archiwum. Nie widniejesz też w żadnej dokumentacji obecnej bo nie szkolisz na szczeblu Chorągwi, w Hufcu najprawdopodobniej też nie - ale tu się mogę mylić. Odnośnie odznaki - nie posiadasz aktualnie OKK.

Buahahanhahahahah

Czyli jeśli sie ma okk to się na szkoleniu i kształceniu zna a jesli się nie ma to sie nie zna :)
Pewnie okk ma wbudowaną jakąś kosmiczną technologie dzięki której jej posiadacz doznaje olśnienia i jest super kształceniowcem, po czym jak ją ściąga to kawałek mózgu w którym wiedza była składowana obumiera i staje się tępakiem kształceniowym :)

Wiara w to że okk jest gwarantem wiedzy jest przezabawna co najmniej na miarę sukcesu kształceniowego odnoszonego przez system kształcenia ZHP przynajmniej w zakresie drużynowych. Mamy TAKIE standardy i TAKĄ kadrę kształcącą a drużynowych potrafiących właściwie pracować jak nie było tak nie ma. Pewnie odznaki są jakieś za małe czy za mało ram-u mają albo zbyt mało mhz. No nie wiem trzeba to chyba upgrade-ować :).
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 27 gru 2007, 20:44

Po prostu ZHP nie stoi w miejscu i niektóre stare prawdy poznane kilka lat temu na KKK się zdezaktualizowały. Co to za kowal który po zdobyciu papierów czeladnika nie praktykował w zawodzie. Ja do takiego ze swoim koniem nie pojadę, bo mi go jeszcze okaleczy.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 gru 2007, 21:04

Leon, ja nie mam OKK, bo nie chciało mi się wypełniać papierów. Ale idę o zakład, że spokojnie dam sobie radę na HARCERSKIM kursie.

Przekonanie, że umiejętności zależą od papierków jest czystym przykładem myślenia biurokratycznego.

Zresztą... Poczytaj to forum. Tu masz przykłady skuteczności działań szkoleniowych ludzi z OKK.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

mati
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mati » 27 gru 2007, 21:08

sikor pisze:

Buahahanhahahahah

Czyli jeśli sie ma okk to się na szkoleniu i kształceniu zna a jesli się nie ma to sie nie zna :)
Pewnie okk ma wbudowaną jakąś kosmiczną technologie dzięki której jej posiadacz doznaje olśnienia i jest super kształceniowcem, po czym jak ją ściąga to kawałek mózgu w którym wiedza była składowana obumiera i staje się tępakiem kształceniowym :)

Wiara w to że okk jest gwarantem wiedzy jest przezabawna co najmniej na miarę sukcesu kształceniowego odnoszonego przez system kształcenia ZHP przynajmniej w zakresie drużynowych. Mamy TAKIE standardy i TAKĄ kadrę kształcącą a drużynowych potrafiących właściwie pracować jak nie było tak nie ma. Pewnie odznaki są jakieś za małe czy za mało ram-u mają albo zbyt mało mhz. No nie wiem trzeba to chyba upgrade-ować :).
Wiesz tamten tekst był konkretnie do Czesia. Znam go, działamy w jednej Chorągwi więc mogłem sobie pozwolić na taki lub inny komentarz. Jeżeli chodzi o twoje wypociny to powiedz mi czy ty uważasz że kurs drużynowych prowadzony przez Kadrę Kształcącą wykształci wpełni i kompletnie drużynowego. Mi się wydaje że nakieruje, odkruje pewne szlaki. Natomiast zawsze przewodnikiem po tych szlakach będzie szczepowy i komendant hufca, który odpowiedzialny jest za politykę kadrową hufca oraz odpowiedzialny jest za kształcenie drużynowych.

Zresztą wystarczy poczytać co śp. Stefam Mirowski uważał o kursach drużynowych.

Odnosnie OKK - to dany stopień ma oznaczać na jakim poziomie organizacji jesteś przygotowany do kształcenia.
hm. Mateusz Żukowski
www.harcerzestarsi.net

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 gru 2007, 21:11

leon01 pisze:Po prostu ZHP nie stoi w miejscu i niektóre stare prawdy poznane kilka lat temu na KKK się zdezaktualizowały.
Możesz wymienić te "prawdy" które się zdeaktualizowały ? A może to nie były "prawdy" tylko "półprawdy" ? ;)
leon01 pisze:Co to za kowal który po zdobyciu papierów czeladnika nie praktykował w zawodzie.
A kto Ci powiedział że nie praktykował ? W tym "kowalstwie" do praktykowania nie są potrzebne "papiery czeladnika".
Dla przypomnienia - aby kształcić wcale nie potrzeba OKK. OKK jest potrzebna tylko do tego aby być "kierownikiem kursu".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

mati
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mati » 27 gru 2007, 21:13

Maciek P pisze:Leon, ja nie mam OKK, bo nie chciało mi się wypełniać papierów. Ale idę o zakład, że spokojnie dam sobie radę na HARCERSKIM kursie.
OKK nie jest ci potrzebna aby prowadzić zajęcia na HARCERSKIM Kursie tylko ewentualnie do jego prowadzenia. A odnosnie że coś ci się nie chciało - to jest lenistwo i nalezy nad tym pracować. Oby ci się chciało kartę spisową wypełnić bo okaże się że nie będziesz w tej organizacji.
hm. Mateusz Żukowski
www.harcerzestarsi.net

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 gru 2007, 21:19

mati pisze:Wiesz tamten tekst był konkretnie do Czesia. Znam go, działamy w jednej Chorągwi więc mogłem sobie pozwolić na taki lub inny komentarz.
Mateuszku, nie znasz mnie wcale. Mógłbyś tak napisać będąc w K19L a i to nie do końca.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

mati
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mati » 27 gru 2007, 21:21

19kldh pisze:
mati pisze:Wiesz tamten tekst był konkretnie do Czesia. Znam go, działamy w jednej Chorągwi więc mogłem sobie pozwolić na taki lub inny komentarz.
Mateuszku, nie znasz mnie wcale. Mógłbyś tak napisać będąc w K19L a i to nie do końca.
Ale mi źle życzysz.
hm. Mateusz Żukowski
www.harcerzestarsi.net

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 gru 2007, 21:23

Mateusz, nie znasz mnie, więc bądź łaskaw powstrzymać się od komentarzy na temat lenistwa. Byłbym wdzięczny, gdybyś nie oceniał ludzi, o których nie masz pojęcia i sytuacji, z którymi się nie spotkałeś.

Dla mnie ankieta dotycząca OKK jest biurokratycznym zawracaniem głowy. NIE MAM CZASU na wypełnianie takich papierków. Wolę w tym czasie:
- przygotować rajd,
- opracować program działania drużyny,
- popracować nad szkoleniem HSP,
- zająć się życiem rodzinnym,
- poczytać rozwijający artykuł lub książkę.

A biurokrację [cenzura].
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 gru 2007, 21:24

mati pisze:
19kldh pisze:
Ale mi źle życzysz.
Nie, to byłoby że źle życzę K19L.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”