Prośba dotycząca pwd.

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
Zablokowany
maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 25 kwie 2007, 09:36

Mam problem z rozpisaniem swojej kraty próby na pwd. Dokładnie z 2 wymaganiami nie wiem jakie mam sobie zadania wyznaczyć prosze o pomoc. 1Kształtuje własną osobowość zgodnie z Prawem Harcerskim i 10 Uwzględnia elementy wychowania ekonomicznego w swojej działalności harcerskiej. Z góry dzięki.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 25 kwie 2007, 10:02

Co się dzieje? To zaczyna być chore, że osoby na Forum szukają rozwiązania takich problemów.:/ Odpowiedzi nie powinieneś szukać tutaj ale u swojego opiekuna próby (tzn. kandydata na opiekuna próby). A poza tym ciężko cokolwiek napisać nie znając Ciebie. Każda próba musi być dopasowana do konkretnej osoby. To co było świetnym zadaniem w mojej próbie, u Ciebie może być banałem, który będzie zawracaniem Tobie głowy.

Powodzenia. :)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2007, 10:05 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 25 kwie 2007, 19:44

Chodzi o jakiś przykład zadania.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 26 kwie 2007, 11:26

Przeczytaj, co napisałem na ten temat tu: http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=4839
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

sasquacz14
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasquacz14 » 06 maja 2007, 14:20

Zgadzam się z przedmówcami, że próby powinny być rozpisywane wspólnie z opiekunem, powinny być zgodne z potrzebami środowiska i indywidulane itd. Przeczytałem artykuł dh. Adriana Łaskarzewskiego. Nie dawno był on również umieszczony w "Czuwaj", jednakże zdarzają się środowiska, w których ciężko wymyśleć jakieś fajne zadanie i nie doszło to sytuacji, w której większość osób z otwartą próbą przewodnikowską ma np. przeprowadzę zbiórkę ze Statutu ZHP. Z tego co ja wiem na kursach dla opiekunów prób instruktorskich rozpisuje się przykładowo próby na stopnie instruktorskie. Chyba nic się nie stanie jak napiszę się przykładowe zadania na próby instruktorskie. Być może jakiś przykład zamieszczonego zadania spowoduje, że ktoś wpadnie na lepszy i dostosuje go do swoich możliwości i swojego środowiska.

-----------------------------------------------
phm. Rafał Openkowski
Z-ca Komendanta Hufca Świecie-Tuchola
Drużynowy 14 DW "Hadrys"
Ostatnio zmieniony 06 maja 2007, 14:21 przez sasquacz14, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Rafał Openkowski HR
Komendant Hufca Świecie-Powiat
14 DW "HADRYS" im. Obrońców Westerplatte
www.swiecie.zhp.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 26 maja 2007, 14:34

w zwiazku z coraz częstszymi pytaniami tego typu nalezy chyba się zastanowić co się dzieje, ze na forum powstaje potrzeba udzielania porad, dawania inspiracji harcerzom, którzy pragną stworzyć kartę na nowy<lepszy;)>stopień. Irytujące jest też to, iż osoby takie są odsyłane do opiekunów z kwitkiem. Widziałam wypowiedź druhny, która apelowała o udzielanie pomocy poprzez informację, edukację Warto byłoby tez moim zdaniem pokazywać różne zadania wynikające z róznych wymagań na stopnuie, choćby ze względu na wymianę myśli, wskazanie trendów przy konstruowaniu takich prób, a może być to sposób na uroznaicenie po pewnych zmianach prób w danym środowisku< a nóż ktoś chciałby zrobić coś takiego jak w .... tylko nie wie jak to sformuować> Ponadto stan ten wskazuje jak bardzo niedomaga nasz system opiekun-osoba otwierajaca probę. Czyżbyśmy już nie potrafili rozmawiać ze sobą? Ech...

Pozdrawiam:)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 26 maja 2007, 19:16

Dla mnie właśnie dziwne jest, że taka osoba zwraca się tu (obcych ludzi z dalekich kątów kraju), a nie do opiekuna (osobę, którą zna). Jeśli próba ma mieć takie wymagania, że ja będę w stanie wymyśleć zadanie na podstawie jednego postu to przestańmy opowiadać bajki o indywidualności próby i ułóżmy szablon "na pwd masz zrobić i zorganizować to, to i to".

Swoją drogą a propos innego tematu wydaje mi się, że zgubilismy "coś" z systemu stopni instruktorskich. Moim zdaniem odpowiedź na pytanie po co?. Bez tego nie można odpowiedzieć na pytanie jak?.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”