Przyboczna?

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
anonimowa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: anonimowa » 20 sty 2007, 20:06

hey... wiec zastanawiałam sie kogo spytac o rade.. no i pomyślałam że tu zajrze. w Zhp jestem od 4 klasy podstawówki , znam chyba wszystkich z mojego hufca , jeżdże na wszystkie biwaki obozy i mam rozpisaną pionierke... Moja drużyna zaczęła się sypac i postanowiłam że przejde do DSH którą w lutym zakłada moja przyboczna. . I od mojej drużynowej w obecnej dh bardzo niedawno usłyszałam propozycje zostania przyboczną. Szczerze powiem że zwaliło mnie to z nóg , no bo w sumie w mojej drużynie jestem w miare szanowana ale .... nigdy nie myślałam że mogłabym byc kadrą. Mam dopiero 13 lat... i nie mam pojęcia czy sobie poradze z tą drużyną bo ona jest naprawde niezdyscyplinowana... i ją trzeba odbudowac. Dużo razy pocieszałam moją drużynową i przyboczną bo one przy tych osobach z drużyny wysiadały....i nie wiem czy byc zwykłą zastępową w DSH czy byc tam zas. a w tej drużynie przyboczną.... nie wiem czy jestem gotowa na to żeby byc... może nazwe to - o stopień wyżej...

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 21 sty 2007, 08:01

Wychodzi na to ze twoja drużynowa uznała cię za najlepsza kandydatkę na ta funkcje, czyli oznacza to ze wierzy w ciebie wie ze sobie poradzisz... wiem rodzi się wtedy dużo pytań, niepewności u mnie też tak było... ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 21 sty 2007, 10:10

Moim zdaniem, powinnaś przejść do DSH, jako do drużyny Twojego pionu (metodycznego) wiekowego oraz zostać przyboczną w DH. :)

Kuba
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 21 sty 2007, 12:37

?
Nie za wiele srok za ogon dla 13-latki?
Rób jedną rzecz, a PORZĄDNIE.
Bycie przboczną fajna rzecz jeśli jesteś obowiązkowa, pracowita i systematyczna.
Wsparcie dla drużynowej będzie dla ciebie dużym plusem. Poza tym będziesz miała szerokie pole do popisu, co pozwoli ci się rozwinąć (taka moja subtelna opinia, że bardzie niż DSH, ale tylko takie moje tam).
:D

Pozdrawiam i życzę męskiej decyzji ;)
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

major
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: major » 24 sty 2007, 17:13

moim zdaniem nie powinnyscie sie tu martwic o to ze macie 13 czy 15 lat. ja w wieku 15 lat zostalam druzynowa - z wyboru i nigdy tego nie zalowalam . jezeli ma sie w kimś porządne wsparcie to mozna gory przeniesc. a co do ciebie, anonimowa, to to iz oni sa niezdyscyplinowani to powinno byc dla ciebie wyzwaniem do zmiany tego ;) zycze podjecia slusznej decyzji :D

anonimowa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: anonimowa » 23 lut 2007, 19:49

Dzięki za wszystkie komentarze. Porozmawiałam jeszcze z drużynową i postanowiłam zostac przyboczną.. ale działac także w DSH :)

KubuśK.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: KubuśK. » 25 lut 2007, 12:16

Anonimowa, jestem w podobnej sytuacji - cieszę się, że nie jestem sam :)
Wyw. Jakub Kieszkowski
10 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. S. Sosabowskiego
Hufiec Rumia im. 1 Brygady Pancernej WP

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 25 lut 2007, 20:34

Ja rowniez dzaial bardzo podobnie ale jestem przybocznym a dwoch druzynach... Powiem wam tak jest strasznie ciezko ale jak czlowiek widzi efekty swojej pracy to go to motywuje do kolejnej pracy... wiec warto:)
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

hdt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hdt » 06 mar 2007, 22:28

Ja osobiście jestem zastępowym w mojej drużynie, ale szczerze mówiąc wypełniam obowiązki raczej przybocznego i kończę kurs drużynowych. Myślę, że między zastępowym a przybocznym nie ma aż takiej dużej "przepaści", chociaż zawsze wszystko zależy od drużynowego. Znam wielu przybocznych, którzy mają 13 lat i dobrze wypełniaja swoje obowiązki. Ale jeśli chodzi o drużynę niezdyscyplinowaną to ważne jest aby dawać osobisty przykład i być autorytetem dla harcerzy.
pwd. Damian Tarnowski HO
Komendant Inspektoratu Specjalności Obronnych Chorągwi Krakowskiej
Drużynowy 5"B" ZDH "Grom" im. Batalionu "Parasol"
Szczep Kolumbowie

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”