Kurs Kadry Kształcącej

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 05 wrz 2006, 14:43

Ja je już oglądałam i są bardzo ładne:) Znajdziesz je na stronie www.bukowina.lubin.zhp.pl. Chyba że o jakąś inną ich formę Ci chodzi.
Pozdrawiam ciepło.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 05 wrz 2006, 15:38

już widziałam :)
:*
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 11 wrz 2006, 17:50

rojek pisze:już widziałam :)
:*
I ja też. Korzyść.
Pozdrawiam.
Jakub Sieczko

OlgUcha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: OlgUcha » 28 lis 2006, 20:06

Czuwaj Czuwanie....

Poszukuje jakiegos kursu lub warsztatów kadry kształcącej w okolicach Turku (miedzy Koninem a Kaliszem) - czyli chorągiew wielkopolska..... ale na razie instruktorem bez stopnia, więc nie chodzi mi o ukończenie go, ale o sam udział..... Czy ktoś mógłby coś zaproponować???

hajder

Post autor: hajder » 28 lis 2006, 22:11

Załóż nowy wątek - nie rób bałaganu na forum.

Rób jak chcesz, ale uwierz, wyjazd na ten kurs jest bezcelowy, jeżeli w najbliższej perspektywie nie masz kształcenia.

OlgUcha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: OlgUcha » 28 lis 2006, 22:33

Właśnie sęk w tym, ze mam się przygotować do pracy w Zespole Kadry Kształcącej w moim hufcu.... Więc kurs lub warsztaty chyba są mi potrzebne??? Nie sądzisz HAJDER???

hajder

Post autor: hajder » 28 lis 2006, 22:37

Nie zamierzam dowodzić wyższości mojego zdania, bo po tym co napisałaś, ciężko wnioskować cokolwiek. Wiem jednak, że często na kursy chcą iść ludzie, którzy się po prostu nudzą.
Niemniej cieszę się, że masz bardzo dobrą motywację do udziału w KKK.

ps. używanie wielokrotnie wykrzykników i znaków zapytania jest w sieci mało kulturalne. Chyba, że tak bardzo chciałaś na mnie nakrzyczeć, w co wątpię ;p
Ostatnio zmieniony 28 lis 2006, 22:40 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

wojciech
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wojciech » 29 lis 2006, 09:41

No to nie wytrzymałem i się wtrącam :)
Co do stosowności wątku - jeżeli spojrzeć na pierwszy post to moim zdaniem wątek jest całkiem OK do pytania o KKK. To tak na marginesie.
Co do celowości uczestnictwa w KKK. Miałem przyjemność być komendantem KKK na którym był człowiek bez stopnia, właśnie dlatego że taka była bardzo pilna potrzeba hufca z którego pochodził. Oczywiście od początku wiedział że kursu nie ukończy, był tam po to zeby się czegoś dowiedzieć, coś zobaczyć. Czy to dobre rozwiązanie, nie wiem, ale chyba w konkretnym przypadku może mieć więcej zalet niż wad. Jeżeli komendant zainteresowanego hufce i komendant kursu uzna że warto, to czemu w wyjątkowych przypadkach nie spróbować.
Co do pytania o Kurs Kadry, co prawda nie na terenie Chorągwi Wielkopolskiej, ale jeden kurs odbędzie się w długi weekend majowy na terenie Gdańskiej.
Ponadto warto moim zdaniem przyjrzeć się marcowej konferencji "Dobre Praktyki Kształceniowe".
Wszystkie informacje można znaleźć na www.mak.zhp.pl.
Pozdrawiam
Wojtek Konieczny

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 29 lis 2006, 10:10

O "Dobrych praktykach kształceniowych" newsa sprzedałem już na KKK, który właśnie prowadzę. Sam bym się z chęcią wybrał, ale to zależy od szefa, pracy itd.

Przychylam się do stanowiska Wojtka. Również mam uczestniczkę, która nie spełnia wymagań i jasno było od początku powiedziane, że nie uzyska dyplomu ukończenia KKK, a raczej 4K, bo to Kielecki KKK ;)
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

OlgUcha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: OlgUcha » 29 lis 2006, 15:20

Ja właśnie jestem świadoma faktu, iż zadnego kursu nie ukończe... Chodzi mi o samo UCZESTNICTWO!!! Dziękuję Wojtku za propozycje, ale może znalazłoby się coś trochę bliżej mojego miasteczka???

P.S. To dlaczego używam powielonej liczby znaków interpunkcyjnych jest tajemnicą.... Tylko dla wtajemniczonych... Ale nie zamiaru zmieniać tego przyzwyczajenia... I wcale nie jest to brak kultury...

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 29 lis 2006, 21:20

Nie wiem, czy wyjazd na kkk, jeżeli nie planujemy kształcenia jest bezcelowy. Wydaje mi się, że nie. Taki kurs pomaga w codziennym życiu, kiedy prezentowanie się i sprzedawanie swojej osoby jest niezmiernie ważne. A stawianie celów, przelewanie ich w papier i przyszła realizacja to coraz częstsze oczekiwania w wielu zawodach. Nie wyobrażam sobie instruktora-studenta specjalności nauczycielskiej, który nie będzie na takim kursie. Warsztat rad, pomysłów - przydatnych nie tylko na kursie ale też w szkole
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

hajder

Post autor: hajder » 02 sty 2007, 20:57

Najlepiej chyba busem spod dworca PKS. Musisz tylko popytać busiarzy kto Cię podwiezie na Głodówkę i tam wysadzi, bo czasami potrafią człowieka zabrać i zapominają wysadzić :D
(Niestety nie gwarantuję, że w zimie też tamtędy jeżdżą... nigdy nie byłem na G. zimą)

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 03 sty 2007, 00:32

jeżdżą.
bus do Morskiego Oka/ na Łysą Polanę.
nie wiem jak z PKSami, na jesieni były/ nie było/ były, zimą miały znowu być...
ewentualnie czymkolwiek (PKS na pewno) do Bukowiny na Klin i z buta 4 km pod górkę ;)
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 03 sty 2007, 07:53

hajder pisze:Rób jak chcesz, ale uwierz, wyjazd na ten kurs jest bezcelowy, jeżeli w najbliższej perspektywie nie masz kształcenia.
No i Zastępowy znowu pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Ja jechałem na Kurs... bo jechałem. Nigdy nie robiłem niczego związanego z kształceniem i nie wiedziałem czy kiedyś będą coś robił w tym temacie. Ale spodobało mi się. Stwierdziłem, że to jest to co chciałbym robić. Więc chyba było warto??

Pozdrowienia dla "chwili instruktorskiej zadumy". :)

Kuba
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”