Uprawnienia instruktorskie

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
r_40
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: r_40 » 21 cze 2006, 11:00

Druhno Aniu G.! Chyba powinnaś zmienić login na forum. Raczej nie przystoi ono instruktorowi ZHP.
hm. Grażyna Szyndel

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 cze 2006, 12:23

srutututu pisze:nie widzę niczego obrażliwego ani nieodpowiecniego w moim nicku (instruktor ZHP nie ma prawa mieć poczucie humoru?)
Ale skoro ono druhnie przeszkadza to nie widzę też powodu dla którego miałabym się przy soim (używanym na każdym forum(harceskim też), na którym jestem użytkownikiem) nicku upierać.
Droga Druhno Aniu !
Nie chciałbym Ci filologicznie "rozpracowywać" Twojego nicka, bo jako składową ma słówko dość powszechnie uznawane za ...obraźliwe, choć o starym rodowodzie.
Chodzi mi o coś innego. Zawołania , pseudonimy, totemy, miana.....nicki /tak, tak!/ mają w harcerstwie swą wielką tradycję sięgajacą samych początków skautingu. Zawsze służyły nam jako...narzędzie metodyczne, wyróżniające,chroniące w konspiracji lub podkreślające pewną harcerską niezwykłość , staż, czy umiejetności osoby "przydomek" noszącej. Z pewnością spotkałaś się z...nickiem Baden Powella, jeśli nie , to poszukaj i zastanów się czy Twój wybór był w nurcie najlepszej naszej h a r c e r s k i e j tradycji. I pamietaj, że np na Puszczańskie Miano trudniej jest zapracować, niż na niejedno uprawnienie .
Pozdrawiam cepło i serdecznie :)

mania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mania » 21 cze 2006, 12:58

To ja równiez mam pytanie apropo instrukorów
Kto może odbierać zobowiązanie?.Nie wiem czy to dobrze nazwałam w każdym razie , moje pytanie dotyczy ososby, która nadaje pełnoprawnie stopień instruktorski (podkładka, lilijka).Czy jest to komendant hufca? opiekun próby czy dowolny instruktor? czy tez przełozozny świeżo upieczonego instruktora?
~mania~
pwd.Marta Szwarocka HO
szczepowa II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 21 cze 2006, 13:05

Zgodnie ze stautem - każdy instruktor.
Ale tradycje :-) środowiska są różne.

Czasem tylko komednat, czasem opiekun, czasem harcmistrz. Różnie bardzo różnie. A statut swoje.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 cze 2006, 09:30

W Hufcu Ziemi Tyskiej zobowiązanie może odbierać każdy pełnoprawny instruktor ZHP. Takie jest stanowisko Hufcowej KSI.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 02 lip 2006, 16:11

Dla naturalne jest, że Zobowiązanie odbiera opiekun. To on cię prowadzi przez próbę, on ci pomaga, on ma ciebie wpływ i cię kształtuje. Więc dlaczego nie ma odebrać Zobowiązania?
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”