Pseudoharcerskie strony www drużyn obronnych :(

forum harcerskich drużyn obronnych
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2006, 06:39

gumis56 pisze:
Pelikan pisze:Przeglądając od czasu do czasu strony drużyn, zebrało się już kilka dziwacznych zjawisk. Niestety znów są to drużyny obronne, które w swoich działaniach są "lepsze" od jednostek specjalnych. Chciałbym w tym miejscu napiętnować to co znajdę w sieci. Będę zamieszczał adresy stron, którymi powinny zająć się bezpośredni przełożeni.
(.....)
A najbardziej z tego wszystkiego razi mnie mnóstwo broni na każdej stronie. Fotki zastępowych z kavasznikowem, tapeta z pełnym uzbrojeniem do sciągnięcia, materiały o tym jak stworzyć... ech, szkoda gadać. Raczej proszę o Waszą interwencję, jeżeli jesteście w stanie coś zrobić...
Godzina wpisu mojego posta jaka jest każdy widzi. Zostałem brutalnie obudzony. Wedle życzenia uruchomiłem komputer i dowiaduje się co się urodziło tak ważnego. Wchodzę w linka, którego dostałem do znajomego i byłem w szoku... Mogę napisać trochę nie na temat, ponieważ przeczytałem tylko jedną stronę tego tematu, wiecej nie byłem w stanie bo byłemw zbyt dużym szoku.
A wystarczyło jedynie przeczytać tytuł. Ale ze zrozumieniem.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 06:52 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 11 gru 2006, 12:59

gumis56 pisze:Witam.
Godzina wpisu mojego posta jaka jest każdy widzi. Zostałem brutalnie obudzony. Wedle życzenia uruchomiłem komputer i dowiaduje się co się urodziło tak ważnego. Wchodzę w linka, którego dostałem do znajomego i byłem w szoku... Mogę napisać trochę nie na temat, ponieważ przeczytałem tylko jedną stronę tego tematu, wiecej nie byłem w stanie bo byłemw zbyt dużym szoku. Szanowny druh Pelikan twierdzi, ze powinni zlikwidować drużynę której zawdzięczam praktycznie wszystko. To w tej drużynie nauczyłem się współpracować i pomagać innym. Działać społecznie na rzecz szkoły miasta itd. Organizujemy liczne zawody otwarte i pomagamy w organizacji m.in. festynów miejskich. Zawsze każdy kto się do nas zgłosił mógł liczyć na naszą pomoc. Wydawało mi się, że to naprawdę wspaniałe móc pomagać innym i widzieć tyle szczęśliwych osób. Dla wiadomości szanownego druha Pelikana: każdy w naszej drużynie posiada mundur harcerski i nie wstydzi się go zakładać. Ma druh pretensje, ze biegamy z atrapami pistoletów, ale czy druh wie, że coraz więcej harcerzy biega z butelkami w rękach? Znam ludzi z innych środowisk, którzy jeżdżą na obozy ponieważ jest okazja żeby się napić ze znajomymi pod namiotem. Nasza drużyna jest przeciwna takiemu zachowaniu i kadra dba o to aby uczestnicy nie mieli czasu nawet o tym pomyśleć. Interesujemy się różnego typu szkoleniami obronnymi. A co w tym złego, skoro nie czynimy nikomu szkody? Wręcz przeciwnie uczymy się tego, aby w razie nieprzewidzianej sytuacji móc sobie poradzić w trudnych warunkach. Czy harcerze w 1941 roku biegali z laskami harcerskimi czy z karabinami broniąc Ojczyzny? Jest mi naprawdę przykro wiedząc, ze w kręgach harcerskich są osoby które chcą zlikwidować "niewygodne" dla nich środowiska harcerzy, którzy naprawdę chcą się czegoś w życiu nauczyć. Harcerstwo w dzisiejszych czasach jest coraz mniej popularne, nikt temu nie zaprzeczy, całe szczęście są osoby które potrafią zorganizować ciekawie czas dla młodzieży i zachęcić ich do działania. Czy szanowny druh Pelikan pomyślał co stanie się z młodzieżą, której zliwkidują drużynę proobronną? Czy pójdą do zwykłej drużyny śpiewać piosenki? Oczywiście że nie. Zaczną się imprezy, spotkania na rogu itp. Tego szanowny druh chce?Powinen raczej druh podziękować wszystkim drużynowym drużyn proobronnych, za to że potrafią zachęcić młodzież do uczęszczania do harcerstwa, pomimo iż nie jest to łatwe zadanie, ponieważ przygotowanie jednej ciekawej zbiórki trwa naprawdę sporo czasu i kosztuje wiele wysiłku.
z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Więch Arkadiusz

"...tak jak Ty niesiesz plecak, on niósł w ręku karabin, w sercu miłość, nadzieję i troskę..."
W 100% sie zgadzam. Byle z ROZUMEM
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 11 gru 2006, 13:03

19kldh pisze:
gumis56 pisze:
Pelikan pisze:Przeglądając od czasu do czasu strony drużyn, zebrało się już kilka dziwacznych zjawisk. Niestety znów są to drużyny obronne, które w swoich działaniach są "lepsze" od jednostek specjalnych. Chciałbym w tym miejscu napiętnować to co znajdę w sieci. Będę zamieszczał adresy stron, którymi powinny zająć się bezpośredni przełożeni.
(.....)
A najbardziej z tego wszystkiego razi mnie mnóstwo broni na każdej stronie. Fotki zastępowych z kavasznikowem, tapeta z pełnym uzbrojeniem do sciągnięcia, materiały o tym jak stworzyć... ech, szkoda gadać. Raczej proszę o Waszą interwencję, jeżeli jesteście w stanie coś zrobić...
Godzina wpisu mojego posta jaka jest każdy widzi. Zostałem brutalnie obudzony. Wedle życzenia uruchomiłem komputer i dowiaduje się co się urodziło tak ważnego. Wchodzę w linka, którego dostałem do znajomego i byłem w szoku... Mogę napisać trochę nie na temat, ponieważ przeczytałem tylko jedną stronę tego tematu, wiecej nie byłem w stanie bo byłemw zbyt dużym szoku.
A wystarczyło jedynie przeczytać tytuł. Ale ze zrozumieniem.
Druhu harcmistrzu, proszę nie szafować stwierdzeniami "ze zrozumieniem", bo to wyraz lekceważenia adwersarza, insynuacja że ktoś nie jest w stanie pojąć poruszanych tu tematów. Dziwi mnie taki sposób wypowiedzi, bez ustosunkowania sie do tekstu, to tylko przytyk. I to niesmaczny.
Jarosław Dybowski pwd
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2006, 13:14

Ech.....
Ale skoro ma być "łopatologicznie" to niech będzie.

Czy zauważasz różnicę między:

"Pseudoharcerskie strony www drużyn obronnych"

a

"Strony www pseudoharcerskich drużyn obronnych"

Czy teraz już rozumiesz ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 11 gru 2006, 13:24

19kldh pisze:Ech.....
Ale skoro ma być "łopatologicznie" to niech będzie.

Czy zauważasz różnicę między:

"Pseudoharcerskie strony www drużyn obronnych"

a

"Strony www pseudoharcerskich drużyn obronnych"

Czy teraz już rozumiesz ?
To dwa rózne tematy, pierwszy problem dotyczy druzynowego który dopuscił sie braku nadzoru nad Adminem, a drugi to problem metodyki drużyn obronnych na których temat przedstawiłem juz swe stanowisko w wątku 'Drogi phm. Dominiku Janie Domininie Harcerzu Rzeczypospolitej'
Rozumiem doskonale o co chodzi, ale nie to miałem na wzgłędzie pisząc ostatniego posta odresownego do druha Czeslawa. Znów reply nie na temat.
Jarosław Dybowski pwd

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2006, 15:04

A co miałeś na względzie ;) ?

Sens stron www jest w tym że nie domyślamy się "co autor miał na myśli", tylko czytamy to "co autor napisał".

P.S.
"...brak nadzoru nad Adminem..." ?
Obawiam się że niestety nie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 15:05 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 11 gru 2006, 15:08

19kldh pisze:A co miałeś na względzie ;) ?

P.S.
"...brak nadzoru nad Adminem..." ?
Obawiam się że niestety nie.
Drugą alternatywą jest akceptacja drużynowego takiej wizytówki strony i drużyny, a wtedy to niestety przechodzimy do punktu Pseudoharcerskie druzyny obronne i mamy problem.
A propos, ten watek przewija sie tez pod http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=49176#p49176 i mysle że tam trochę szerzej sie rozwija, I bardziej konstruktywnie więc zajrzyj proszę.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 15:10 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2006, 15:37

Wiem, też go śledzę.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 12 gru 2006, 22:02

usuwam ten post
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, 22:26 przez SZERSZEń_9DW, łącznie zmieniany 1 raz.

mgr_scout
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mgr_scout » 13 sty 2007, 15:37

http://hos.of.pl/

Logo tej "drużyny" - piszę w cudzysłowie, ze względu iż bardziej określają się jako Harcerski Oddział Specjalnościowy - totalnie mnie powaliło... czaszka na lilijce... :/
Wydział Badań i Analiz GK ZHP .. a niedługo będą zmiany ;)

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 13 sty 2007, 16:36

Dziwisz się?
Przecież "dzieci" z plastikowymi pistolecikami na kapiszony zawsze się bawią w II Wojnę Światową i trudno im nie czerpać inspiracji z najlepiej umundurowanej (wtedy) armii :/

Ja obronność rozumiem zupełnie inaczej i uważam tą specjalność za jedną z najfaniejszych (poza wodną ;) ), ale właśnie obronną, a nie agresywną.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 13 sty 2007, 21:54

mgr_scout pisze:http://hos.of.pl/

Logo tej "drużyny" - piszę w cudzysłowie, ze względu iż bardziej określają się jako Harcerski Oddział Specjalnościowy - totalnie mnie powaliło... czaszka na lilijce... :/
Cóż tu mozna dodać, to jednoznacznie negatywny przykład niezrozumienia idei drużyny obronnej, myślę że tą "drużyną" powinien się zająć Komendant właściwego Hufca i w ostateczności zawiesić druzynę jako jednostkę ZHP.
Moje stanowisko jest dość ostre i jednoznaczne. Czaszka na lilijce to znieważenie jednego z najważniejszych symboli harcerstwa ( dobrze choć, że nie zastosowali wzoru SS).
Takie pojmowanie druzyny obronnej, to zwyczajne niezrozumienie idei harcerskiej.
Dla tych ludzi jest miejsce w "Strzelcu", a nie w ZHP.
Zupełne pomylenie pojęć.
Jarosław Dybowski pwd

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 14 sty 2007, 23:35

Portal_Jedrusie pisze:jednoznacznie negatywny przykład niezrozumienia
:P
Nie mogłem się powstrzymać hi hi.
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

Wilczyca12
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wilczyca12 » 15 sty 2007, 11:06

Kurcze, nie chodzi juz nawet o logo, ale sama galeria czy opis - stosuje metody z czasow Szarych szeregow... - tak tam jest napisane. Ja rozumiem specjalnosc, ale druzyna harcerska przede wsyztskim jest DRUZYNA HARCERSKA!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”