Kurs Przewodników Turystycznych

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
aniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aniak » 13 sty 2007, 10:42

Oddział PTTK Ziemi Wałbrzyskiej organizuje

Kurs Przewodników Turystycznych

1. Terenowych - po Dolnym Śląsku
2. Górskich - sudeckich

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest :
1. ukończenie 18 lat
2. posiadanie obywatelstwa polskiego
3. minimum średnie wykształcenie
4. niekaralność
5. pozytywny wynik testu pisemnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej w dniu 19.I. 2007r

** UWAGA ! Test pisemny jest odpłatny w wysokości 50 zł.

Wpłata dokonywana będzie przy zapisywaniu się na kurs ( bez prawa zwrotu w przypadku nie stawienia się na test lub nie zakwalifikowaniu się ).

Termin rozpoczęcia kursu - luty 2007 r

Przewidywany koszt uczestnictwa w kursie ogółem wynosi 1800 zł – 2000 zł i uzależniony jest od liczby uczestników.

Zgłoszenia wraz z wpisowym w wysokości 50 zł przyjmowane będą w :
1.Informacji Turystycznej – Wałbrzych , Rynek 9 tel. 074 84 220 00
2.Oddziale PTTK w Wałbrzychu , ul. Konopnickiej 19 tel. 074 84 240 52

do dnia 12.I. 2006r

Opłata za kurs obejmuje : wykłady, ubezpieczenie NNW na czas trwania kursu, część koszów zajęć praktycznych,

Zajęcia będą się odbywać w soboty i niedziele.

UWAGA !!

Liczba uczestników kursu limitowana !

O przyjęciu na kurs decydują:

1. wyniki postępowania rekrutacyjnego

2. kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy przewidują możliwość zorganizowania zajęć stanowiących podstawę do ubiegania się o uprawnienia pilota wycieczek.

ORGANIZATORZY

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 19 sty 2007, 00:34

a niema gdzieś blizej centrum Polski takich kursów??? bo pttk łódź to prawie strony nie ma ;)
szczep harcerski im. R. Traugutta
Hufiec Łódź-Polesie

maruda
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maruda » 19 sty 2007, 11:39

są! Jeden my organizujemy, ale on już trwa. Drugi Politechnika Warszawska, ale on też już trwa. I jest jeszcze trzeci, tylko, że on też już trwa, wyleciło mi z głowy kto go organizuje,ale jak zajdzie potrzeba, to sie dowiem.Było odezwać się wcześniej, to byśmy Cię przygarnęli ;)
Agata Kozioł, HO
drużynowa 330 WDW
"Ostatnia Baszta Caballari"

http://www.330wdw.wgl.pl/

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 19 sty 2007, 18:09

hehe to miło, że byscie chcieli :D ale przyznam, ze przez najbliżesze hmmn 4 miesiące to i tak bym nie miał na to czasu, choć pewnie chętni by się znaleźli...

Ale tak trochę przekornie zapytałem, bo w mojej do chorągwi,o hufcu nie wspominając, to takie ciekawe informacje nie docierają... a może ludzie, którzy odpowiadają za zdobywania takich informacji zawodzą... a szkoda w bo centrum Polski ma dużo do zaoferowania i wielu zainteresowanych, lecz niestety kursów na harcerską kieszeń jak na lekarstwo...

Pozdrawiam
Hufiec Łódź-Polesie

aniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aniak » 19 sty 2007, 19:26

Kurs o którym wyżej jest mowa organizuje pttk ziemi wałbrzyskiej a ludzie musieli kilka łądnych lat chodzić tam i marudzić by coś takiego zorganizowali. A kursó w Polsce jest dużo tylko że jakoś mało można się o nich dowiedzieć a szkoda :(

maruda
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maruda » 20 sty 2007, 18:38

tfu, nasz kurs, to kurs ORGANIZATORÓW turystyki. I o tych pisałam. Sorka :P
Agata Kozioł, HO
drużynowa 330 WDW
"Ostatnia Baszta Caballari"

http://www.330wdw.wgl.pl/

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 20 sty 2007, 19:20

Paweł pisze:Ale tak trochę przekornie zapytałem, bo w mojej do chorągwi,o hufcu nie wspominając, to takie ciekawe informacje nie docierają... a może ludzie, którzy odpowiadają za zdobywania takich informacji zawodzą... a szkoda w bo centrum Polski ma dużo do zaoferowania i wielu zainteresowanych, lecz niestety kursów na harcerską kieszeń jak na lekarstwo...
Srednio kurs przewodnicki to ok. 1200z-1500zl czyli tyle ile prawo jazdy.
Wybacz, ale mowienie, ze takie informacje nie docierają do Was jest dla mnie dośc dziwne.
Jeśli sam jestes zainteresowany to zawsze mozna znalezc je np. na stronach Rady Przewodnictwa Studenckiego...albo forum PTTK..
Trzeba tylko chciec;)
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 28 sty 2007, 23:18

SeFer pisze:Srednio kurs przewodnicki to ok. 1200z-1500zl czyli tyle ile prawo jazdy.
Wybacz, ale mowienie, ze takie informacje nie docierają do Was jest dla mnie dośc dziwne.
Jeśli sam jestes zainteresowany to zawsze mozna znalezc je np. na stronach Rady Przewodnictwa Studenckiego...albo forum PTTK..
Trzeba tylko chciec;)
Dlateog napisałem
trochę przekornie
, ponieważ co zaznaczyłem później, ani środków, ani czasu chwilowo nie posiadam... dziwię się tylko, że albo nie chce zauważyłeś tego zwrotu i wyjaśnienia albo nie chciałem zauważyć...
a szkoda, bo Twój komentarz jest trafny ale nie do tej sytuacji. Bo nie wiesz jak wygląda sytuacja z przepływem informacji, motywacją oraz na ile naprawdę jestem (w tym momencie) zainteresowany takim kursem. Powiem tak: Czasami zdaża się, że PTTK organizuje kursy miejskie nie dające państwowych uprawnień ale dających ogromną wiedzę. TAkie kursy/szkolenia kosztują niewiele i mają charakter przyjacielski. Lecz o takim kursie słyszałem, a nie pojawiają sięna tyle często, żebym mógł pójść we wrześniu i dostaćjasną i przejrzystą informacje takie szkolenie będzie organizowane.
Bo jeśli chodzi o kursy za 1500 zł to bardziej się opłaca zrobić PILOTA WYCIECZEK dające możliwość organizowania turystyki prawie w całej POLSCE (z wyłączeniem gór i kilka miast jak: Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań...)

To tyle ode mnie.

Pozdrawiam
Hufiec Łódź-Polesie

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 29 sty 2007, 16:38

Jesli chodzi o te kursy przyjacielskie- to były kiedys takie,a le one były b."Przyjacielskie" i zamkniete... Jednym słwoem ja bedąc w swoim oddziale dowiadywałem się zawsze po.. jak i reszta moich kolegów.
Natomaist co do kursów- najpierw najlepiej zrobic łaczony kurs terenowy+górski na dane województwo, a potem znalezc jakies biuro organizujące kursy dla pilotów- najcześciej chodizsz tylko na wybrane zajecia, bo i tak je miałeś na kursie przewodnickim.
Oczywiscie, mozna powiedziec ,ze kurs pilota trwa krócej i szybciej mozna na tym zarobic, ale zaczynajac od kursu przewodnickiego nabierasz wiecej doswiadczen- jetses poprsotu lepszy w tym co robisz.
A jak ja to mowie w moim zawodzie jest ciagle sytyuacja kryzysowa... i czasami moemnt spokoju. Nigdy nie wiesz co wyskoczy Ci zza zakretu....
Kurs przewodnika górksiego pozatym pozwala Ci na staranie sie o zostanie Europejskim przeowdnikiem Górskim...

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 30 sty 2007, 11:29

Paweł pisze:Bo jeśli chodzi o kursy za 1500 zł to bardziej się opłaca zrobić PILOTA WYCIECZEK dające możliwość organizowania turystyki prawie w całej POLSCE (z wyłączeniem gór i kilka miast jak: Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań...)

To tyle ode mnie.

Pozdrawiam
Tak pięknie to nie jest niestety. Po pierwsze, uprawnienia PILOTA WYCIECZEK dotyczą czegoś innego niż uprawnienia PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO. Nie można stosować ich zamiennie. A po drugie, oba rodzaje uprawnień odnoszą się do wykonywania konkretnych zawodów - PILOTA i PRZEWODNIKA. ORGANIZOWANIE turystyki (imprez turystycznych) wymaga spełnienia paru innych wymogów formalnych.

pozdrawiam,
Paweł Dobosz

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 30 sty 2007, 20:01

Rzeczywiscie tak pienknie nie jest- otoz Pilot działa w praktyce biur podróży zamiennie z przewodnikiem terenowym.
Dlatego gatunek "przewodnik terenowy" jets na wymarciu.

aniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aniak » 31 sty 2007, 08:08

Ciesze się że mój post wywołał tak ciekawą rowmowe. Jednak ja cały czas zastanawiam sie dlaczego np Chorągwie,które szkolą w róznych dziedzinach nie mogłby postarać się o osoby które by szkoliły harceerzy na Przewodników. Wtedy może by było więcej chętnych a i informacja by była bardziej dostępna. Bo nie ukrywam że niektóre oddziały PTTK działają tak chermetycznie że jeśli ktoś nie napisze wzmianki po imprezie to nigdy nie wiadomo co może być zorganizowane.

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 31 sty 2007, 13:03

Kurs przewodników to nie takie hopsiup- nie ma realnej sznasy ,żeby CHoragiew zdobyła odpowiednią kadre do takiego kursu. Koszty kursu tez są ogromne(dla organizatora), a PTTk radzi sobie ztym , ponieważ ma tam ludiz niejako z nadania, czyli z faktu takiego, iz PTTK samo w pewnym sensie tworzy obecne przepisy.
Były w Krakowie zakusy na zrobienie kursu poza PTTK, ale z powyższych powodów poprsotu stało sie to niemozliwe.

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 31 sty 2007, 19:20

SeFer pisze:Rzeczywiscie tak pienknie nie jest- otoz Pilot działa w praktyce biur podróży zamiennie z przewodnikiem terenowym.
Dlatego gatunek "przewodnik terenowy" jets na wymarciu.
Pytanie czy dobrze by było, gdyby i harcerze podobną "praktykę" zaczęli stosować..
Paweł Dobosz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”