SAS 2006?

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
Sławek308
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sławek308 » 03 kwie 2006, 20:18

Nie wydaje mi sie Orcus, aby dobrym pomysłem było to żebys rozwodził sie tutaj nad tym jak działa HSP jeśli o tym nie wiesz. Obecnie duzo sie zmieniło i zmienia się dalej - tyle.

Na kursach HSP które są prowadzone zawsze pod patronatem insektoratu HSG GK ZHP, harcerzom wpajana jest wiedza że nie sa nikim wazniejszym niz zwykły obywatel lecz działa coś takiego jak: obrona cywilna, stan wyższej konieczności, ustawa o imprezach masowych, ujęcie obywatelskie itd. itd. Na kursach zajęcia z prawa prowadza albo oficerowie SG którzy swoją wiedze opierają na szkoleniach z ludźmi z wymiaru sprawiedliwości ( dziwnie to zabrzmiało :) ) albo zajecia dla harcerzy prowadzą normalni sędziowie ( tak jak bylo w moim przypadku ) . A poza tym na kursach jest wszystko to co przydaje sie podczas imprez masowych, a nie wykracza poza prawo :) My w Krakowie np. na papiezu dostaliśmy dużą częśc trasy przemarszu kolumny ludzi po kurie do zabezpieczenia całkowicie sami, jako ZHP - HSP wieć myśle że to świadczy o naszym wyszkoleniu i znajomości prawa na poziomie "co nam wolno, a czego nie wolno..."

co do sprawy SAS-u ktory sie nie odbył: uwierz mi jestem na bieząco i wiem jak to było naprawdę :)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2006, 20:21 przez Sławek308, łącznie zmieniany 1 raz.
drużynowy
308 KDSH "Legion"

Rolek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Rolek » 26 wrz 2006, 17:08

Czuwajcie druhny i druhowie zwracam sie do was w takiej sprawie czy bedac obecnie bez funkcji (drużyna sie rozpadła) a będąc harcerzem, od 10 lat moge brac udział w SAS-sie proobronnym?I czy wyżej wymieniony kurs uprawnia do noszenia gapy? Czuwaj

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 26 wrz 2006, 17:13

Do noszenia gapy upoważnia JEDYNIE UKONCZENIE KURSU SPADOCHRONOWEGO I WYKONANIE TRZECH SKOKOW ZE SPADOCHRONEM. No i oczywiście Harcerski Znak Spadochronowy mus przyznać ci Kapituła HZS.

Już sama nazwa wskazuje, że SAS obronny nie ma za wiele wspólnego z kursem spad., chyba, że w ramach tegoż kurs się odbywa.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2006, 17:14 przez Pelikan, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Rolek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Rolek » 28 wrz 2006, 10:57

Z tego co sie orientuje to własnie na SAS w ramach kursu jest szkolenie psadochronowe i odbywa sie 3 skoki,dlatego wlasnie mam wątpliwości.

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 28 wrz 2006, 11:07

Nie zawsze w ramach SAS obronnego są kursy spadochronowe. Nie wiem, jak było w tym roku. Nie mam żadnych wieści ani danych, ale w 2005 r. w ramach SAS każdy uczestnik wykonał 1 (słownie: jeden) skok na spadochronie. A do HZS wymagane są min. 3 skoki, czyli powatrzalność w działaniu obronnym, a nie incydent spadochronowy ;)

Cuzamen: chcesz nosić GAPę, wykonaj min. 3 skoki na kursie spadochronowym w obojętnie jakim aeroklubie, napisz wniosek do Kapituły HZS i cierpliwie czekaj, aż otrzymasz prawo do noszenia tej wspaniałej Odznaki. Warto czekać, ale o tym mogą powiedzieć Ci moi harcerze z Sekcji. Zawsze możesz i u nas skoczyć. Więcej na stronie sekcji w dziale szkolenia. :D

A teraz porządkowo:
Chcesz pogadać o skokach, przejdź na forum lotnicze a nie HSG i HSRD. Zachowujmy porządek. Zapraszam zatem do: http://www.forum.zhp.pl/viewforum.php?id=52
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2006, 11:11 przez Pelikan, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Marek Jedynak
--

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 28 wrz 2006, 11:56

Pelikan pisze:Cuzamen: chcesz nosić GAPę, wykonaj min. 3 skoki na kursie spadochronowym w obojętnie jakim aeroklubie, napisz wniosek do Kapituły HZS i cierpliwie czekaj, aż otrzymasz prawo do noszenia tej wspaniałej Odznaki.
No i nie zapomnieć o "drobiazgach":
6. Prawo ubiegania się o nadanie odznaki przysługuje harcerzowi (instruktorowi) po spełnieniu następujących warunków:
- wykonanie minimum 3 skoków ze spadochronem z dowolnego typu statku powietrznego,
- wykazanie się znajomością historii i tradycji polskiego spadochroniarstwa,
- zdobycie trzech wybranych sprawności lotniczych
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 05 paź 2006, 22:49

i wyszlo jak zawsze, tam gdzie sie kloca tam wszystko diabli biora, dobrze ze choc male co nie co w srodowiskach sie dzieje. mam wrazenie ze kazdy HSG widzi po swojemu inie ma ochoty isc na zadne ustepstwa tylkoswoje przedklada nad wszystko :(
a przy okazji nie bardzo wiem co maja skoki do HSG, oczywiscie nie mam nic zlego na mysli ale sa specjalne watki poswiecone spadochroniarzom
pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 06 paź 2006, 09:24

Dlatego Marku zacytuję się sam:
A teraz porządkowo:
Chcesz pogadać o skokach, przejdź na forum lotnicze a nie HSG i HSRD. Zachowujmy porządek. Zapraszam zatem do: http://www.forum.zhp.pl/viewforum.php?id=52
hm. Marek Jedynak
--

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”