Czy żyjemy??

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 26 sty 2006, 19:55

SAS nie odbył się, złaz w podlaskim nie odbył się, pierwszy i ostatni wpis na stronie specjalności pochodzi z przed roku, na forum specjalności ostatni post z listopada. W związku z tym mam takie głupie pytanie "czy ta specjalność jeszcze żyje?". Oczywiście nie wątpie, że drużyny dalej istnieją i działają :)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 26 sty 2006, 22:20

bo o czym tu dyskutowac? dosc czesto tu zagladam jak widzisz ale poprostu brak tematow...

na konkretniejsza prace niestety brakuje mi czasu - matura w maju:/

ehm... no jeszcze jeden aspekt - GK'a sie zmienila, moze jest jakies zamieszanie "na gorze"?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 26 sty 2006, 22:52

orcus napisał:
bo o czym tu dyskutowac?
No właśnie o czym, skoro nic się nie dzieje. Jak to określiłeś możliwe są jakieś "ruchy na górze". Nie wiem co jest na górze, ale widzę co mam na dole. Nie pamiętam już zakresu Twoich kompetencji, jednak nie wydaje mi się, żebyś odpowiadał za specjalnośc HSG w skali całego kraju. Mogę zrozumieć, ęe na coś nie masz czasu, ale czy inni też go nie mają...

kubi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubi » 28 sty 2006, 10:12

Żyjemy, Żyjemy, tylko być może nie koniecznie na forum. Wiele osób robi duzo rzeczy wewnątrz środowisk i naprawdę obie specjalności żyją - nie tylko HSG, bo ja głównie zajmuę się HSRD i śmiało mogę stwierdzić, że na wiele rzeczy brak czasu, ale właśnie przez to że dużo się robi i dużo się dzieje. Nie jest więc chyba wyznacznikiem naszej żywotności obecność na forum, aczkolwiek byłoby miło, gdyby także ono trochę ożyło!
hm. Jakub Cichocki

Sławek308
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sławek308 » 28 sty 2006, 17:34

Druhu, druhu..... Kto mówi że nie żyjemy? SAS się nie odbył - to prawda, ale odbył sie wyjazd reprezentacji HSP do Pragi ( HSP było stworzone oczywiście tylko i wyłącznie z HSG ). Akcja gdzie pokazaliśmy na wysokim poziomie swoje wyszkolenie i zaangażowanie. Akcja międzynarodowa - to dużo. Zlotu w podlaskim nigdy miało nie być wiec i cieżko żeby do skutku miało dojśc coś, czego nigdy nie było w planach. Może tak mówił Białystok, ale to nie w Białymstoku jest GK i nasz inspektorat. Zlot odbył sie w Krakowie ( dokładnie w Korzkwi, pod Krakowem ) i pare drużyn czy ich reprezentacji jednak sie zjawiło. To chyba jednak coś. A tak poza tym od kiedy to liczba wątków na forum, czy tempo uaktualniania strony jest wskaźnikiem pracy specjalności? Wole żeby nikt nic nie pisał na forum, a bardziej działał w terenie, ale....każdy robi to co lubi :)
drużynowy
308 KDSH "Legion"

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 28 sty 2006, 17:45

Drodzy druhowie, jak już pisałem wcześniej, nie wątpię, że drużyny istnieją i działają. Bardziej miałem na myśli brak działań ze strony inspektoratu. Co do podlaskiego złazu (nie zlotu), jest to impreza chorągwiana, więc mnie nie dziwi, że w Krakowie o niej nie słyszno :)

Sławek308
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sławek308 » 28 sty 2006, 22:55

To dlaczego nie odbycie sie chorągwianego złazu ma oznaczac prawie że upadłośc całej specjalności? :) Nie odbyl się złaz, odbył się zlot. Chyba to lepsze. Pozdrawiam
drużynowy
308 KDSH "Legion"

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 15 lut 2006, 19:55

ho ho ho i znow sie klocimy??? a moze by cos zrobic:) choc jak to mowia JAKI PAN TAKI KRAM, ja nie licze na inspektorat nawet strony nie sa wstanie uaktualnic:??| pewnie :Ozzz

cale szczescie ze ze sa normalni na dole i robia i to sporo,:D
wiem to ze szczatek informacji ktore do mnie docieraja, szkoda ze nie wszystkie, dajcie znac jak cos sie u was bedzie dzialo 8)
A my sie mocno ksztalcimy i szykujemy nowych drużynowych i nie pozwalamy SG o nas zapomniec :)

na wiosne chcemy zrobic manewry druzyn HSG, moze i HSRD w okolicach (prawdopodobnie) Dąbrowy Białostockiej i co wy na to:Oo

gorace pozdro wszystkim
:)
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 23 lut 2006, 11:46

witam ponownie:)
widze ze jednak odzew jest niewielki :(
mam nadzieję, że jednak działacie :)
szkoda tylko, że znów zamykamy się we własnych środowiskach :(
to nie jest dobre, wiem, że nie zawsze i nie wszedzie można być, ale może postaramy się o wymianę choć szczątkowych informacji między sobą ?
czekam na wasze opinie i mam nadzieję, że zostaniecie obojętni 8)
pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 26 mar 2006, 14:25

Dawno mnie tu nie było, wiec po kolei:
-nikt nie zamierza się kłócić
-strona inspektoratu... no cóż... wiadomo, że jest i nic ponad to
-planowane manewry - jeśli będą znane szczegóły to jestem gotów rozmawiać.
Co do zamykania się we własnym środowisku to niestety tak głupio wychodzi. My sąsiadujemy przez miedzę i się nie spotykamy, czego wymagać od tych co mają dalej. Ponownie podkreślam, że działamy :) Informacje możemy wymieniać, choć może trzeba oddolnej incjatywy żeby coś się działo, bo inspektorat chciał, ale odzew był chyba kiepski.

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 23 kwie 2006, 22:48

Drodzy Panowie (bo chyba tu płeć męska zagląda w szczególności...)

Jak widać posamym tytule posta kiepsko jest z nami. Napisałam to zupełnie celowo, by zwrócić Wam wszystkim uwagę na bardzo ciekawy i ważny fakt. Kiepsko jest z nami, bo przestaliśmy ze sobą rozmawiać. A gdy ludzie ze sobą nie rozmawiają, to dzieje się sporo przykrych zjawisk, które w naszym przypadku nastąpiły:

- mamy niespójne informacje lub (co gorsza) nie mamy ich w ogóle
- tworzą się dziwne niedomówienia, które prowadzą do przykrych wyładowań emocjonalnych
- zaciera się więź braterstwa i przyjażni, a pojawia... czyżby już nienawiść...?

Od dawna mnie uczono, potem ja uczyłam i nadal uczę, że ludzie powinni ze sobą rozmawiać, a już tworzący coś razem, muszą to robić często i długo.
Rozmawiać trzeba też umieć. Musimy to robić tak, by móc mówić o wszystkim, a jednocześnie nie sprawiać innym przykrości.
Sami doskonale wiecie, że atmosfera nie jest dobra. A wszystko to (moim zdaniem) przez BRAK DIALOGU.

I pamiętajcie: żyjemy, dopóki sami tego chcemy.

Jeśli zaś chodzi o działania HSG i HSP na Podlasiu, to jestem najbardziej odpowiednią osobą do udzielania odpowiedzi na ten temat, więc w razie potrzeby bardzo proszę zadawać mi pytania.

Pozdrawiam, skłaniam do przemyśleń i zapraszam na manewry o których więcej informacji posiada Ania Krawiel i chor. Janusz Bielawski z Nowego Dworu
hm. Katarzyna Turosieńska

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 23 kwie 2006, 22:51

oj... widzę, że mnie w poprzednim wpisie zdegradowano.
Mam za swoje! Tak dawno mnie tu nie było, a życie się zmienia...
hm. Katarzyna Turosieńska

oleko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oleko » 20 wrz 2006, 18:51

Ja zaczynam prace ze specjalnością SG i mam nadzieje że będe miał gdzie zaczerpnąć informcji różnych bo jak narazie szczerze mówiąc jest kiepsko inspektorat się nie stara:/
"... Jestemn rasista ale politycznym nienawidzę cymbałów rządzących synicznie..." www.dh77.prv.pl

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 01 paź 2006, 10:47

napisz co ci potrzeba, moge ci doradzic jak mozna fajnie sie bawic nasza specjalnoscia, tak na powaznie. :)

pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 01 paź 2006, 10:48

a przy okazji
postarajmy sie sobie pomoc na wzajem, to na pewno jest dobre rozwiazanie
pozdrawiam