Nowy mundur - pytanie.

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
piotrek_174
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: piotrek_174 » 27 cze 2006, 12:39

Witam.
Czy instruktor do nowej koszuli mundurowej (nie do galówki) zamiast krajki czy chusty może nosić krawat instruktorski?
W regulaminie takiej opcji nie znalazłem, ale byłoby to czasami wygodne i eleganckie.
Ewentualnie, czy dopuszcza się nie noszenie przez instruktora ani chusty ani krajki?
Ostatnio zmieniony 27 cze 2006, 12:43 przez piotrek_174, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyku
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bzyku » 30 cze 2006, 09:20

Czuwaj!
Czy znane są może komuś jakieś zasady Dokonywania wpisów do książeczki instruktorskiej?
W którym momencie komendant powinien przedłużyć ważność książeczki?
Czy rzeczywiście dopiero po opłaceniu przeze mnie składek za cały rok?
To znaczy ze mam nieważną i po co mi ona. Płacę kwartalnie więc pod koniec grudnia 06 zapłacę za IV kwartał i dopiero wtedy komendant wpisze : „ważna do końca 2006r”
Śmieszne!!! Jeśli tak rzeczywiście jest to jest to chore.
Krąg Instruktorski SZANIEC
www.szaniec.org.pl
przyboczny 13 CDH - JENOTY

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 30 cze 2006, 10:21

piotrek_174 pisze:Witam.
Czy instruktor do nowej koszuli mundurowej (nie do galówki) zamiast krajki czy chusty może nosić krawat instruktorski?
W regulaminie takiej opcji nie znalazłem, ale byłoby to czasami wygodne i eleganckie.
Ewentualnie, czy dopuszcza się nie noszenie przez instruktora ani chusty ani krajki?
Ano nie przewiduje takiego rozwiązania Regulamin Mundurowy i wg mnie słusznie.
Ponieważ jest to BLUZA MUNDUROWA, nie koszula.
A krawaty najlepiej pasują jednak do koszul :-)
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

piotrek_174
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: piotrek_174 » 30 cze 2006, 12:51

No nie do końca. To nie jest bluza mundurowa tylko zgodnie z regulaminem KOSZULA MUNDUROWA męska. Dlatego moje pytanie o krawat.
A drugie pytanie.
Czy dopuszcza się nienoszenie ani chusty ani krajki (skoro jest ten dodatkowy guzik pod szyją)?

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 30 cze 2006, 13:54

Masz rację zapis regulaminowy mówi o koszuli mundurowej.
Zwracam honor.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

piotrek_174
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: piotrek_174 » 30 cze 2006, 14:58

No właśnie, skoro koszula to dlaczego nie przewidziano, że można do niej założyć krawat?

bzyku
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bzyku » 02 lip 2006, 20:08

ponawiam moje pytanie (powyżej) o książeczki instruktorskie. proszę o opinie i odpowiedzi.
Krąg Instruktorski SZANIEC
www.szaniec.org.pl
przyboczny 13 CDH - JENOTY

piotrek_174
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: piotrek_174 » 12 lip 2006, 11:15

Witam ponownie.
To jak z tym krawatem do koszuli mundurowej. W regulaminie nie ma, ale czy będzie to sprzeczne z ideą munduru harcerskiego?

hajder

Post autor: hajder » 12 lip 2006, 22:19

W tej dyskusji postawić trzeba kilka pytań. Mam nadzieję, że odpowiedzi też uda się udzielić.

1. Po co kupujesz nowy mundur, skoro nie zamierzasz go nosić jak każdy harcerz, tylko z krawatem. Koszula instruktorska jest za te same pieniądze!

2. Jakie argumenty przemawiają za noszeniem krawata W OGÓLE? Popatrzcie na zdjęcia ze Zjazdu - co nosi przy mundurze sekretarz WOSM?
Osobiście uważam, że krawat nie pasuje do nowego munduru (jak i do starego) i będzie to razem wyglądało głupio.

3. Czy ideą munduru jest pseudoelegancja? Czy mamy mieć biurowe uniformy i szeregi instruktorów pod krawatem. O ile pamiętam to BiPi do końca życia nosił do munduru chustę, o niczym innym nie było mowy. A jak wszyscy wiemy był osobą bardzo szanowaną, otrzymał dostojny tytuł lorda itp. itd.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 12 sie 2006, 13:27

Z tym, ze dotychczas dostępne mundury, wbrew regulaminowi, koloru khaki nie były... A zatem co ci się nie podoba?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 sie 2006, 13:41

dominik jan domin pisze:Z tym, ze dotychczas dostępne mundury, wbrew regulaminowi, koloru khaki nie były...
W końcu lat 90-tych spotykałem się z przypadkami "produkcji niezależnej". Jeszcze parę lat temu z rejonu Śląska przychodziły oferty mundurów o kolorze "pośrednim". Między "musztardą" a ciemnozielonym ZHR. Coś zbliżonego do przedwojennego khaki. Nawet chciałem taki zamówić na próbę ale "posiałem" adres. Może ktoś ze Ślązaków lub Zagłębiaków go "kojarzy" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 12 sie 2006, 16:41

U nas z koloru były mundury produkcji "Dziupli", a kiedyś w Słupsku spotkałem się z produkcją jakiejś firmy spod Łodzi. Jakość nie lepsza jak KADEHA i barwa nadal musztardowa.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 24 sie 2006, 19:27

Wołodyjowski pisze:Czy podobają wma się nowe mundury ZHP? Ja osobiście go nosiłem przez miesiąc, i owiem wam, ż eo niebo lepiej jest mi w starym, przedwszystkim nieodpowiada mi i wielu, wielu innym harcerzom kolor. Bardziej za naszą harcerską tradycją był, jest i chyba powinien być kolor khaki :/...nie wiem, odgórne ustalenia GK w sprawie nowych mundurów są moim zdaniem złe...Nowe mundury sa do bani....takie jets moje zdanie :))
Czuwaj!
Widzę że słabo znasz historię mundurów ZHP . Otóż , żeby Cię oświecić , tradycyjnym kolorem munduru męskiego ZHP jest kolor ciemnozielony . Tak , ciemnozielony . Ten kolor jaki uważasz za tradycyjny kolor ZHP to wynalazek komunistycznego HSPS...
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 25 sie 2006, 14:15

dono pisze:
Wołodyjowski pisze:Czy podobają wma się nowe mundury ZHP? Ja osobiście go nosiłem przez miesiąc, i owiem wam, ż eo niebo lepiej jest mi w starym, przedwszystkim nieodpowiada mi i wielu, wielu innym harcerzom kolor. Bardziej za naszą harcerską tradycją był, jest i chyba powinien być kolor khaki :/
Widzę że słabo znasz historię mundurów ZHP . Otóż , żeby Cię oświecić , tradycyjnym kolorem munduru męskiego ZHP jest kolor ciemnozielony . Tak , ciemnozielony .
Z tymi kolorami jest pewien kłopot. Czy słyszałeś o czymś takim jak "polskie khaki" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”