Mundury ZHP

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 02 paź 2003, 09:30

Dominik, preferuję czerwony, bo bezpieczny w ruchu ulicznym. Kupowanie
Zuchom munduru "na wyrost" właśnie mnie się nie podoba. Takie "napęczniałe" Miśki. :-)
Ale sam to widzisz i potwierdzasz wątpliwości swą reakcją.
Ale , czemu u licha Zuchy mają nosić MUNDURY ?! I wyglądać jak "dzieci pułku" ?! Co to ma wspólnego z wiekiem, rozwojem itp itd ?! Zuchy poznają świat w zabawie. Tzn. mają si ę bawić tylko w wojsko /dzięki mundurkowi/.
Oczywiście nie bierz tego za bardzo na serio. Ja po prostu prowokuję reakcje na problem, moim zdaniem - może się mylę - archaicznego umundurowania ZHP, które nie służy Organizacji.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 02 paź 2003, 09:41

Heh, proponuję kompromis, żółta czapka, z czerwonym daszkiem. Co do reszty pełna zgoda, z tym ze kwestia kroju i tkaniny jest b. ważna. Dlatego pisałem o systemie tkanin "bezpotliwych" . Np mundur szyty dla ZHR zupełnie nie pozwala ciału na oddech i powyżej 20 st. zamienia się w minisaunę. istotny jest też krój, by nie uniemożliwiał różnorodnych zajęć. A Miśki niech mają ten sam krój co harcerze, co tam.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 02.10.2003 o 10:42 ]

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 03 paź 2003, 17:32

Chciałbym, aby po opracowaniu nowego munduru, nikt już nie mówił, że harcerz to dziecko ubrane jak idiota pod opieką i... ubranego jak dziecko!
Ostatnio kilka razy słyszałem to stwierdzenie i nie chciałbym już więcej go słuchać.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 paź 2003, 22:23

Kuba, sądząc po Twoim nicku jesteś fachowcem. Takich modeli co szyją podobnymi tekstami po prostu...BUM !
Rozeźlony Wilk.
PS. Oczywiście argumentami, nie semteksem. / Eeech, szkoda.../

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.10.2003 o 23:27 ]

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 17 paź 2003, 08:10

Jesli chodzi o mundury US Army to one służą do walki i do tego są projektowane. Nie można ich nosic wszędzie i zawsze i Ci którzy się tak nimi zachwycaja napewno zmienią zdanie po odsłużeniu dwóch lat np. w marines. Polska tradycja projektowania mundurów zawsze stała na wysokim poziomie. No właśnie zawsze. A teraz od kilku lat zamiast samemu coś porzadnego wymyslić wzorujemy sie na naszych kochanych sojusznikach, stąd berety zamiast rogatywek, i jakieś tam bojówki. Rozumiem koszty projketowania, jesli zatrudni się fachowca są duże, ale gdyby zrobić to raz już dzisiaj byłoby po sprawie.

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 25 lis 2003, 08:24

spoko ale co bundeswery to ja jestem odrazu na nie !!
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 lis 2003, 07:43

Czytając ciebie też jestem na NIE!!! :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 26 lis 2003, 13:35

*Maroko* napisał:
spoko ale co bundeswery to ja jestem odrazu na nie !!
Spoko spoko - chyba nie myślisz, że będzie "...bluza mundurowa - krój i kolor jak bluza bundeswery"
Tomasz Rojek

bard

Post autor: bard » 11 gru 2003, 10:38

A ja mam drobny problem. Mianowicie nie bardzo moge sobie wyobrazić jak te mundury będą wyglądać i po co je w ogule zmieniać a bo to nasze musztardówki żle wyglądają????????????
A poza tym czemu mamy je wzorować na bluzach bundeswery czy w polsce nie mamy żadnych wzorców które możemy wykożystać????????????????!!!!!!!!!!!!

--
bard

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”