Proporzec drużyny hmm może prostokąt???

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
tyszko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tyszko » 08 kwie 2004, 20:23

moze byc nawet walec :PPPP wszysctko zalezy od tego jaki "ksztalt" wybierzecie w regulaminie wewnetrznym druzyny, ewentualnie w konstytucji...
pwd. Marcin Tyszko H.O.
KI "Wawer"
II Środowiskowy Szczep "BS-227"
2 MDH "Wigry"
Żory, Chorągiew Śląska ZHP

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 09 kwie 2004, 10:19

Z tego co wiem propożec ma sowje wymiary ale wewnętrzny regulamin drużyny lub szczepu moze je troszke zmienić jeśli jest to drużyna wędrownicza to zmiany te powinny być ujęte w konstytucji ale mogę się mylić:)
hm. Jakub Juszyński

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 10 kwie 2004, 22:42

Ale z tego co się dowiedziałem propożec powinien mieć jednak kształt trójkąta pozdrowienia:)
hm. Jakub Juszyński

tyszko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tyszko » 11 kwie 2004, 09:32

nie raczej nie, przynajmniej nie uwierze poki nie zobacze regulamin or else... u mnie w szczepie od daaawna wszyscy maja prostokatne wiec potrzebuje dowodu ;P
pwd. Marcin Tyszko H.O.
KI "Wawer"
II Środowiskowy Szczep "BS-227"
2 MDH "Wigry"
Żory, Chorągiew Śląska ZHP

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 11 kwie 2004, 20:14

gzk84 napisał:
Ale z tego co się dowiedziałem propożec powinien mieć jednak kształt trójkąta pozdrowienia:)
Trójkąt na proporzec drużyny???
Chyba nie sadze... na zastep to tak
a co do druzyny to regulamin z tegop co pamietam okresla tylko sztandary druzyny i to nie 6tylko jesli chodzi o wymiary, a proporzec zalezy od druzyny i jej czlonkow jak sobie to ustala...
A jeslki chcedsz wiedziec wiecej sprawdz w dokumentach http://dokumenty.zhp.org.pl/download_6/04030001.rtf
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 kwie 2004, 12:17

Ciekawostka, bo nie "wykryłem" regulaminu, nawet historycznego proporca drużyny. Od "zarania" przewidywano dla drużyn sztandary. Jednak mam ciekawe zdjęcia zbiórek hufców krakowskich, na których wiele drużyn występuje z proporcami w bardzo ciekawym kształcie - trójkątów z zaokrąglonymi bokami. i TAKI WZÓR MUSIAŁ BYć DOŚć POWSZECHNY, BO WSZYSTKIE WIDOCZNE PROPORCE SĄ TAKIE.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 02 maja 2004, 14:38

na waszym miejscu ukarał bym proporcowego :D:D:D:D:D u nas w środowisku ... tak dbałą o proporzec...ze nawet spać idą z nim :D po to jest proporcowy :D hehe
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Przemek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Przemek » 01 sie 2004, 14:19

to w końcu jest jakiś dokument regulujący to, czy mogę sobie zrobić proporzec w krztałcie misia o wysokości 1m, ten regulamin co był wyżej, był na temat sztandarów, a nie proporców, i sztandar ma wymiary 1mx1m, a nasza drużynka chce sobie zrobić proporzec, i w necie tego nie ma...

sowisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sowisia » 22 sie 2004, 18:22

Proporzec drużyny jest elementem obrzędowym i wydaje mi sie, ze powinien być taki jaki pasuje do obrzedowości- może być trójkątem, choragiewką, prostokątem. Wg mnie to pytanie jest takie samo jakby sie zapytać jakie wymiary i kształt ma mieć totem zuchów:) Ale może sie myle
phm. Agnieszka Maria Sowińska HR

"Jeśli marzy jeden człowiek pozostanie to tylko marzeniem, jeśli będziemy marzyć wszyscy razem stanie sie to poczatkiem nowej rzeczywistości"

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 wrz 2004, 08:03

Starywilk napisał:
Ciekawostka, bo nie "wykryłem" regulaminu, nawet historycznego proporca drużyny. Od "zarania" przewidywano dla drużyn sztandary. Jednak mam ciekawe zdjęcia zbiórek hufców krakowskich, na których wiele drużyn występuje z proporcami w bardzo ciekawym kształcie - trójkątów z zaokrąglonymi bokami. i TAKI WZÓR MUSIAŁ BYć DOŚć POWSZECHNY, BO WSZYSTKIE WIDOCZNE PROPORCE SĄ TAKIE.
czy można będzie takie zdjęcie zobaczyć ? (np. w HR)
Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”