BERETY do szeregu!!!

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
cerber

Post autor: cerber » 16 lip 2002, 14:19

G00rek, toż przecież o tym mowa, by uregulować to regulaminowo.
A co do ilości kolorów i specjalności, to można je pogrupować, czyli przypisać dwie albo trzy pokrewne specjalności do jednego koloru beretu.

Pozdrawiam!

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 25 lip 2002, 14:05

A moim zdaniem jakakolwiek regulacja kolorów beretów, jest zbędna, bo poza dowartościowaniem Cerbera (będzie mógł w końcu patrzeć na nas z pułapu ziemi), nie uzyskamy nic innego prócz złości w drużynach, które będą musiały berety wymienić i harcerzy biegających w błękitnych beretach i zielonych chustach.
Artur Sitek

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 31 lip 2002, 11:21

No to moze ja sie wypowiem... mamy takie grupy specjalnosciowe:
1. Lotnicze: spadochronowa, modelarska, baloniarska, szybownicza.
2. Sportowe: wybrane dyscypliny sportu.
3. Łącznościowe: krótkofalarska, radiotelefoniczna, CB, radiotechniczna,
łowów na lisa.
4. Ratowniczo-medyczne: sanitarna, samarytańska.
5. Harcerska Służba Graniczna.
6. Harcerska Służba Ruchu.
7. Ekologiczne.
8. "Czerwone Berety": proobronne, survivalowe, zwiadowcze, górskie,
strzeleckie, rozpoznawcze itp.
9. Turystyczno-wędrownicze: puszczańskie, indiańskie, survivalowe,
górskie itp.
10. Poczty harcerskie.
11. Harcerski ruch naukowy – drużyny: archeologiczne, etnograficzne,
komputerowe, astronomiczne, lingwistyczne, kultury dalekiego wschodu
itp.
12. Wodne: żeglarskie, kajakowe, marynistyczne, szkutnicze, bosmańskie,
nurkowe, płetwonurkowe.
13. Pożarnicze.

A teraz nieoficjalny przydzialkolorow beretow:
1. Lotnicze: błękitne
2. Sportowe: granatowe
3. Łącznościowe: czerwone
4. Ratowniczo-medyczne: błękitne
5. Harcerska Służba Graniczna: zielone
6. Harcerska Służba Ruchu: zielone
7. Ekologiczne: zielone
8. "Czerwone Berety": bordowe
9. Turystyczno-wędrownicze: zielone
10. Poczty harcerskie. granatowe
11. Harcerski ruch naukowy – drużyny: granatowe
12. Wodne: granatowe
13. Pożarnicze: czerwone

Jest to podział, który kiedyś powstał po spotkaniu z kierownikiem Ispektoratu Specjalności Ratowniczo-Medycznych KCH Łódź... jeżeli coś pomieszałem to przepraszamale pamięć ludzka jest zawodna...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 13 sie 2002, 16:21

Heh... z tego wynika, że mielibyśmy błękitne berety - a nasze chusty są zielone, obszyte na biało. Zielony i błękitny - to średnie połączenie. Niech nikt mi tego nie narzuca.
Artur Sitek

rafran

Post autor: rafran » 13 sie 2002, 16:36

myfa napisał:
Punkt 6 tego regulaminu nosi tytuł "MUNDUR ORGANIZACYJNY CZŁONKÓW I INSTRUKTORÓW HARCERSKICH DRUŻYN JE¬DZIECKICH" w innych przypadkach obowiązuje punkt 2.5, a ten dopuszcza furażerki jedynie jako nakrycie głowy dla dziewcząt.
Nie bo punkt 2.5 to przepis ogolny, ktory jest uszczegolawiany przez punkt 6.4. A jak powie Ci kazdy prawnik - przepis szczegolny eliminuje przepis ogolny. Bardziej po polskiemu: przepis szczegolny (pkt 6.4) jest wazniejszy od punktu ogolnego (jakim jest 2.5).

Czyli Harcerskie Druzyny Jezdzieckie ZHP moga nosic (bez wzgledu na plec) rogatywki (z barwnym otokiem), berety i furazerki z proporczykiem w barwach ogolnokawaleryjskich, badz imiennika, itp. I co najwazniejsze maja to prawnie usankcjonowane.

A co do innych druzyn, to rzeczywiscie Regulamin okresla furazerke jako nakrycie glowy dziewczat... Choc pewnie prawnicy potrafiliby wykazac, ze pewna tradycja rozciagnieta w czasie staje sie zwyczajem, czyli niepisanym przepisem prawnym, ktory moze obowiazywac jako taki... Ale to juz zostawmy prawnikom :) My mamy furazerki (sami je dalismy do uszycia). teraz bedziemy szyc furazerki z wysokim, kolorowym otokiem :D

Pozdrawiam

[Edytowany przez rafran dnia 29.01.2004 o 22:00 ]

--
hm. Rafał Raniowski HR
Inspektorat Jeździecki GK ZHP
--> http://www.hdj.zhp.org.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 sie 2002, 11:17

Druhu z calym powarzaniem ale krew mnie zalewa jak widze druzyne biegajaca w kolorowym berecie, robiaca z siebie bog wie co... ja na prawym rekawie nie mam miejsca na noszenie plakietki specjalnosciowej i jak mam sie z "tlumu" wyrozniac...

Moze i macie racj, moze to moje lekkie skrzywienie Militarystyczneale jednak dla mnie kolor beretu cos znaczy i bylbym za usystematyzowaniem barw dla druzny specjalnosciowych...

Artur - jezeli masz druzyne starszoharcerska to przypominam ze nie musicie nosic hust, sa przeciez, od dawna zapomniane przez srodowisko starszoharcerskie, krajki... Nie widzialem juz dawno zadnej druzyny Sh z krajkami miast chust...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

rafran

Post autor: rafran » 22 sie 2002, 11:44

myfa napisał:
Punkt 6 tego regulaminu nosi tytuł "MUNDUR ORGANIZACYJNY CZŁONKÓW I INSTRUKTORÓW HARCERSKICH DRUŻYN JE¬DZIECKICH" w innych przypadkach obowiązuje punkt 2.5, a ten dopuszcza furażerki jedynie jako nakrycie głowy dla dziewcząt.
Nie bo punkt 2.5 to przepis ogolny, ktory jest uszczegolawiany przez punkt 6.4. A jak powie Ci kazdy prawnik - przepis szczegolny eliminuje przepis ogolny. Bardziej po polskiemu: przepis szczegolny (pkt 6.4) jest wazniejszy od punktu ogolnego (jakim jest 2.5).

Czyli Harcerskie Druzyny Jezdzieckie ZHP moga nosic (bez wzgledu na plec) rogatywki (z barwnym otokiem), berety i furazerki z proporczykiem w barwach ogolnokawaleryjskich, badz imiennika, itp. I co najwazniejsze maja to prawnie usankcjonowane.

A co do innych druzyn, to rzeczywiscie Regulamin okresla furazerke jako nakrycie glowy dziewczat... Choc pewnie prawnicy potrafiliby wykazac, ze pewna tradycja rozciagnieta w czasie staje sie zwyczajem, czyli niepisanym przepisem prawnym, ktory moze obowiazywac jako taki... Ale to juz zostawmy prawnikom :) My mamy furazerki (sami je dalismy do uszycia). teraz bedziemy szyc furazerki z wysokim, kolorowym otokiem :D

Pozdrawiam

--
hm. Rafał Raniowski HR

rafran

Post autor: rafran » 27 sie 2002, 12:06

myfa napisał:

Pozdrawiam

--
hm. Rafał Raniowski HR

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 sie 2002, 12:09

djdomin napisał:
kto sprzedaje (bo nigdzie nie mogę znaleźć) CZERWONE berety? Nie bordowe, tylko czerwone?
hmm.. no jak to kto.. wojsko... trzeba miec tylko paru znajomych i wszystko da sie legalnie zalatwic...

A co do skrzywien to fakt, ze nie ktore sa niezdrowe ale ja prze swoim pozostane i nie bede go prostowal... :) A co do ostrego tonu
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 sie 2002, 12:10

djdomin napisał:
kto sprzedaje (bo nigdzie nie mogę znaleźć) CZERWONE berety? Nie bordowe, tylko czerwone?
hmm.. no jak to kto.. wojsko... trzeba miec tylko paru znajomych i wszystko da sie legalnie zalatwic...

A co do skrzywien to fakt, ze nie ktore sa niezdrowe ale ja prze swoim pozostane i nie bede go prostowal... :) A co do ostrego tonu refran to nie uraziles mnie, to w koncu jest dyskusja a ja tego co powiedziales nie odebralem za ostry ton... :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 sie 2002, 17:13

Czlowieku... mowie o kolegach lub wojskowych, ktorzy wystawia ci rachunek na zakupione berety a nie pocichu z jednostki wyniosa...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 sie 2002, 17:26

Nie jezeli jest on odpowiedzialny za zaopatrzenie w magazynach... akurat ja mam znajomego, ktory jest na tej funkcji i ma mozliwosc po przegladzie stanu magazynowego odsprzedac lub poprostu z kantyny sprzedac rzeczy niektore...

(Chyba co to jest kantyna mowic nie musze)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

cerber

Post autor: cerber » 29 sie 2002, 14:47

Do AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO i wojsko zarabia.

MaciekP

Post autor: MaciekP » 08 paź 2002, 10:10

Sorki, że się włączam, ale jako drużynowy drużyny (nomenomen) GROM i funkcjonariusz SG powiem:
* specjalność policyjna w ZHP (nieformalnie), to Harcerska Służba Porządkowa, w przeciwieństwie do specjalności wojskowych polega na konkretnym i praktycznym działaniu, które pacyfiści w rodzaju g00rka dostrzegają i doceniają dopiero jak ich nie ma;
* w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie opracowałem program współdziałania SG i ZHP w wyniku czego właśnie obejmuje w GKZHP tę specjalność (w ramach Inspektoratu Drużyn Proobronnych), możliwości działania jest od jasnej i niespodziewanej;
* zgadzam się z druhną "cyfrową", że należy rozwinąć HSG i HSP w specjalnośc ogólnopolicyjną i w tę stronę zamierzam działać, myślimy podobnie.

Pozdrawiam Słubice.

Maciek

P.S.
A apropos "wchodzenia" do Europy itp dwie uwagi:
* kiedy w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji zaistniała groźba "wizyty" neofaszystów u żabojadów w ciągu jednej nocy odtworzono kontrole graniczne w państwach okalających Niemcy. Skąd wzięli się funckjonariusze na granicach, których rzekomo nie ma?
* najwięcej nielegalnych imigrantów niemiecka BGS łapie na granicy... z Francją.
To, że nie ma kontroli granicznej nie znaczy, że granica nie jest pod kontrolą.
:)

--
><> <>< ><> <>< ><> <>< ><> <>< ><>
125 WSth SDRI GROM
Maciek Pietraszczyk

Z harcerstwa sie nie wyrasta. Do niego trzeba dorosnac.

MaciekP

Post autor: MaciekP » 08 paź 2002, 10:16

Sorki, że się włączam, ale jako drużynowy drużyny (nomenomen) GROM i funkcjonariusz SG powiem:
* specjalność policyjna w ZHP (nieformalnie), to Harcerska Służba Porządkowa, w przeciwieństwie do specjalności wojskowych polega na konkretnym i praktycznym działaniu, które pacyfiści w rodzaju g00rka dostrzegają i doceniają dopiero jak ich nie ma;
* w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie opracowałem program współdziałania SG i ZHP w wyniku czego właśnie obejmuje w GKZHP tę specjalność (w ramach Inspektoratu Drużyn Proobronnych), możliwości działania jest od jasnej i niespodziewanej;
* zgadzam się z druhną "cyfrową", że należy rozwinąć HSG i HSP w specjalnośc ogólnopolicyjną i w tę stronę zamierzam działać, myślimy podobnie.

Pozdrawiam Słubice.

Maciek

P.S.
A apropos "wchodzenia" do Europy itp dwie uwagi:
* kiedy w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji zaistniała groźba "wizyty" neofaszystów u żabojadów w ciągu jednej nocy odtworzono kontrole graniczne w państwach okalających Niemcy. Skąd wzięli się funckjonariusze na granicach, których rzekomo nie ma?
* najwięcej nielegalnych imigrantów niemiecka BGS łapie na granicy... z Francją.
To, że nie ma kontroli granicznej nie znaczy, że granica nie jest pod kontrolą.
:)

--
><> <>< ><> <>< ><> <>< ><> <>< ><>
125 WSth SDRI GROM
Maciek Pietraszczyk

Z harcerstwa sie nie wyrasta. Do niego trzeba dorosnac.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”