choragwie - rozwiązanie: rozwiązać?

hajder

Post autor: hajder » 02 cze 2005, 10:38

Ok, przyznaję Ci rację. :D

Adaś
Starszy użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 29 gru 2003, 12:43
Lokalizacja: Zespół promocji i informacji
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 12 sie 2005, 17:07

Chorągwie w zakresie działań programowych powinny wspierać hufce. Może jakimś pomysłem są chorągwiane granty na ciekawe zadania realizowane w hufcach. Może warto pomyśleć również o grantowaniu hufców, tworząc np. Fundusz im. Stefana Mirowskiego, czy "Kamyka" albo dh Rossmana za pośrednictwem GK. C
Chorągiew powinna przede wszystkim wspierać hufce, koordynować ich działalność. Powinna swoistą kuźnią specjalistów, specjalności i wymiany doświadczeń . Nie wypowiadam się w kwestii finansów - bo niewiele wiem na ten temat. Często czekając na materiały programowe hufce są opóźnione, bo materiały najpierw trafiają (przynajmniej tak tłumaczy się instruktorom) do chorągwi, później do hufców. Hufce powinny mieć większą samodzielność programową.
Chorągiewie powinny istnieć. I w tej kwestii zgadzam się ze swoimi przedmówcami. Podtrzebne jest regionalne przedstawicielstwo ZHP. Nie wyobrażam sobie, by np. we wtorek marszałek województwa X spotykał się z komendantem hufca A, później - B, a w środę - C.
Myślę, że warto oodzielić funkcje wychowawcze od finansowych przede wszystkim na poziomie hufców i chorągwi. To znacznie ułatwi pracę, a z komendantów zrzuci przynajmniej część (jakże żmudnych) obowiązków spotkań z cyferkami:eyes
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

barnrot
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: 09 cze 2002, 23:05
Lokalizacja: działacz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 30 sie 2005, 19:25

Właśnie o finanse chodzi. Wszelkie fundusze chorągwiane są komplikowaniem sytuacji, którą zupełnie niepotrzebnie już skomplikowano do granic możliwości. Z chorągwi powinno się całkowicie wydzielić funkcje gospodarcze i finansowe. To jasne, że chorągwie zatrudniają księgowe do obsługi hufców, które bez chorągwi nie potrzebowałyby księgowych.

Nowe fundacje, przychorągwiane zakłady to właśnie zaproszenie do trwonienia pieniędzy na ich obsługę - nie dość, że nas na to nie stać, to jest to w ogóle niepotrzebne. Po prostu trzeba spłaszczyć strukturę tej organizacji.

Nadanie osobowości prawnej chorągwiom, a nie hufcom jest moim zdaniem działaniem sankcjonującym chorą sytuację i jeżeli doprowadzi do rozwoju - to jedynie tej choroby.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strategia”