Przesłania Honorowej Przewodniczącej "Wspólnoty"

ODPOWIEDZ
azymut
Starszy użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 16 wrz 2004, 22:34
Lokalizacja: Chorągiew Wielkopolska ZHP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 21 sty 2011, 17:41

Przesłanie do wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich" (20 stycznia 2011)

12 maja 2011 r. mija dwudziesta rocznica powstania "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich", powołanej z woli kilku drużyn z różnych stron Polski, które w trakcie sejmiku odbytego w Olsztynie postanowiły kontynuować współzawodnictwo o Tytuł i “Odznakę Grunwaldzką".

Dwadzieścia lat to długi okres w życiu każdego z nas. Większość z obecnych członków “Wspólnoty” przyszła na świat po 1991 r., a więc jest młodsza od naszego ruchu. W tym czasie "Wspólnota" rosła w liczbie gromad i drużyn, realizowała coraz nowsze programy i wykonane w harcerskiej służbie zadania, coraz więcej harcerzy spotykało się także na corocznych zlotach grunwaldzkich.

Spotkaniem z okazji 600. rocznicy bitwy zakończyliśmy długi cykl "Grunwaldzkich Wyzwań" - programu, w którym poznawaliśmy ślady dziejów i kultury narodu, a także etos rycerski. Przez wszystkie lata "Grunwald", jako symbol polskiego patriotyzmu, był znakiem tożsamości "Wspólnoty", z nim wiązaliśmy i wiązać będziemy nasze działania. Program "Patriotyzm Jutra - Różnorodna Jedność", który przyjęliśmy na lata 2010-2013, ma pomóc Wam - członkom “Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich” - przygotować się do dorosłego życia.

Przekazując przewodzenie we "Wspólnocie" kolejnemu przewodniczącemu, druhowi phm. Przemysławowi Padrakowi, jestem pewna, że nasz ruch będzie nadal pomyślnie się rozwijał, a ja, jako Honorowa Przewodnicząca, nie schodząc z Grunwaldzkiego Szlaku, będę czuwała nad realizacją misji programowej, poszanowaniem wypracowanych przez nas tradycji i dobrego imienia Związku Harcerstwa Polskiego. Chcę być także - w miarę potrzeby - rzecznikiem Waszych spraw.

Niech grunwaldzkie zloty, organizowane wspólnie przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską ZHP im. "Grunwaldu" i “Wspólnotę Drużyn Grunwaldzkich”, będą jak dotychczas miejscem naszych dorocznych spotkań. W czasie najbliższego podsumujemy jubileusz 20-lecia "Wspólnoty". Przekażemy wtedy na pole bitwy grunwaldzkiej ziemię z różnych pól bitewnych, gdzie na przestrzeni dziejów walczono o wolność Polski. Ambicją wszystkich powinno być, aby ziemia z pól bitewnych okolic ich działania, znalazła się w dniu 15 lipca 2011 r. na polu bitwy grunwaldzkiej.

Do najbliższego spotkania na Grunwaldzkim Szlaku!
Czuwaj!

hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska
Honorowa Przewodnicząca "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich"

Olsztyn, 20 stycznia 2011
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

azymut
Starszy użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 16 wrz 2004, 22:34
Lokalizacja: Chorągiew Wielkopolska ZHP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 21 sty 2011, 17:47

Przesłanie do wszystkich instruktorów i przyjaciół "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich" (21 stycznia 2011)

Druhny i Druhowie,
15 stycznia 2011 r., po dwudziestu latach przewodnictwa "Wspólnocie", przekazałam swoją funkcję druhowi phm. Przemysławowi Padrakowi, dotychczasowemu przedstawicielowi na Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP.

W związku z tym, że wielu spośród Was nie jest już drużynowymi, część również zaprzestało aktywnego działania we "Wspólnocie", czy nawet w Związku Harcerstwa Polskiego, chciałabym Was zaprosić do nowotworzonego Kręgu Instruktorów „Wspólnoty” lub Koła Przyjaciół „Wspólnoty”. Jednostki te będą skupiały wszystkich, którym pamięć i sprawy "Wspólnoty" leżą na sercu.

Czynnych instruktorów ZHP zachęcam do uczestnictwa w pracach kręgu, organizowanego od zlotu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem przez hm. Katarzynę Głodowską (Gryko), pozostałych do udziału w kole przyjaciół, w którym na zasadach Ruchu Przyjaciół Harcerstwa mogą uczestniczyć osoby, które nie są członkami ZHP.

Naszym wspólnym działaniem powinniśmy wspomóc "Wspólnotę" w realizacji nowego programu "Patriotyzm Jutra - Różnorodna Jedność", który rozpoczęto w czasie Zlotu Grunwaldzkiego w 2010 r., a także wnieść do "Wspólnoty" dorobek minionych dwudziestu lat, który razem tworzyliśmy.

Doroczne spotkania, w czasie kolejnych Zlotów Grunwaldzkich, byłyby właściwym miejscem przekazywania naszego wkładu w życie ruchu, a także miejscem wspólnych spotkań.

W związku z tym, proszę Druhny i Druhów czynnych instruktorów ZHP o szybkie, najdalej do 15 lutego 2011 r., przesłanie do druhny Katarzyny, na adres e-mail: glodowska@grunwald.zhp.pl, deklaracji swego członkostwa i poświadczeń z macierzystych hufców o zaliczonej służbie instruktorskiej za rok harcerski 2009/2010 i opłaconych bieżących składkach członkowskich. Dokumenty te są niezbędne do rejestracji kręgu przy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

Chętnych przyjaciół proszę natomiast o zgłoszenie, także w terminie do 15 lutego br., na mój adres e-mail: bogdanskabarbara@wp.pl, swoich zamierzeń wraz z informacją o danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, lata służby we "Wspólnocie").

Warto podkreślić, że udział tak w kręgu, jak i w kole przyjaciół nie wiąże się z koniecznością opłacania jakichkolwiek składek.

Zbliża się Dzień Myśli Braterskiej - międzynarodowe święto skautów na całym świecie. My, polscy harcerze spotykamy się wówczas na zbiórkach i innych spotkaniach, łącząc się z całym ruchem skautowym. W związku z tym, ogłaszam w dniu 22 lutego 2011 r. pierwszą, internetową zbiórkę Kręgu Instruktorskiego i Koła Przyjaciół „Wspólnoty”. Proszę ażeby w tym dniu każdy, kto chce być razem z nami przesłał na adres: bogdanskabarbara@wp.pl pozdrowienia dla wszystkich i krótkie wspomnienia o tym co łączy ze "Wspólnotą" i powoduje chęć bycia razem z nami.

Zachęcam również Druhny i Druhów do odwiedzania mojej strony na Facebooku - www.facebook.com/bogdanska.pawlowska, dzięki której będziecie mogli mieć ze mną stały kontakt, na której będę zamieszczać swoje kolejne grunwaldzkie przesłania.

Serdecznie pozdrawiam z Grunwaldzkiego Szlaku wszystkich, którzy odbiorą moje przesłanie.

Czuwaj!

hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska
Honorowa Przewodnicząca "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich"

Olsztyn, 21 stycznia 2011
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”