Strategia WDG - obszar PROGRAM, obszar SPRAWY ZAGRANICZNE

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 23 lut 2005, 11:32
Lokalizacja: GK ZHP
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 06 lut 2010, 20:57

PrzemekZ pisze:"Należy pozyskać do WDG drużyny z zagranicy.." . Tak zapisano propozycję punktu w strategii. Nie rozróżniono w nim, czy mają to być skauci ze wschodu, czy z zachodu. Taki zapis daje nam pełną możliwość działania, gdyż- jak należy sądzić- oba kierunki są ważne. W praktyce działania w latach późniejszych, można pokusić się, by w danym roku koncentrować działalność na określonych rejonach Europy. Podkreślam jednak: to już praktyka działania, realizacja strategii!!
Skoncentrujmy się- proszę- w dyskusji na omawianiu proponowanych zapisów, to ważne. Dajmy pomysły praktycznych działań i realizacji tych zapisów.
Rozumiem więc, że zapis w startegii powinien brzmieć:
"Pozyskanie do WDG drużyn z zagranicy ze szczególnym uwzględnieniem krajów w których istnieje znaczna mniejszość polska.."???
A może jakaś inna propozycja, ale bez sporów i tworzenia sztucznych podziałów. Proponowane zapisy nie dają do nich powodu!!!
Zwracam jednocześnie uwagę, że pozostawiamy wątek "pozyskiwanie środków". Wydaje się, że bez pozyskania środków trudno będzie intensyfikować współpracę zagraniczną :-)
Nieprawdaż szanowni Dyskutanci?
Moi drodzy. Proponuje bardzo proste i naturalne rozwiazanie - niech odpowiedni zespol Wspolnoty odpowiedzialny za ta wspolprace zagraniczna Wspolnoty spotka sie z komisarzami zagranicznymi i kierowniczka Wydzialu Zagranicznego GK ZHP i ustali jak Wspolnota powinna prowadzic dzialalnosc zagraniczna w zgodzie z zasadami dzialalnosci zagranicznej ZHP.
Podpowiemy Wam praktyczne rozwiazania, a jednoczesnie szybko obalimy mity i niesprawdzone informacje.
Czekam na kontakt
CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

księżniczka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2008, 22:39
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 07 lut 2010, 12:48

piękne podsumowanie dyskusji :)
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”