Grunwaldzka Gra Internetowa

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 20 lut 2009, 13:36

Hmm, Maćku, jeśli byś mógł, odezwij się do mnie na GG: 6233758 :) miałbym kilka rzeczy do obgadania, tzn. zmian w związku z GGI, ale nei chce się rozpisywać tutaj na forum :)
GG: 6233758 :)

Pozdrawiam ;)

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 20 lut 2009, 15:03

Przez cały tydzień jestem w rozjazdach - może mailem? mazowiecka@grunwald.zhp.pl
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

loczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: loczek » 21 lut 2009, 22:13

Mój pierwszy post na forum więc przede wszystkim witam;) Takie pytanie co jest z GGI bo ostatnio tak jakby życie zamarło:p
Michał Zalewski
Harcerski Klub Ratowniczy "R1"
4 Szczep Harcerski "Sapere Aude"
ZHP Hufiec Chrzanów

www.HKR-R1.pl

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 22 lut 2009, 21:24

jak wyslac innemu rodowi np. pieniadze albo surowce ?
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 22 lut 2009, 23:05

Yanek pisze:jak wyslac innemu rodowi np. pieniadze albo surowce ?
Za kilka dni, kiedy informatyk wróci z nart ;) , będzie w ekranie rodu moduł "Dary" - i tam będzie można to zrobić. Do tego czasu można napisać wiadomość do króla i tam, za przeproszeniem, wyszczególnić, ile, czego i komu należy wysłać.

loczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: loczek » 22 lut 2009, 23:43

Mam takie pytanie. Jeśli stajnia daje +8% posiadanej ilości koni miesięcznie i jeden koń 'rozpracowuje' pół jednostki prosa miesięcznie to w takim razie mając 25 koni co miesiąc dostajemy 2 następne. Konie zjadają 12,5 jednostki prosa czyli ich utrzymanie kosztuje koło 650 miesięcznie nie licząc 5 jednostek prosa na stajnię. Tak więc sprzedając te dwa konie i tak tracimy. Nie dałoby się zrobić tak żeby konie jadły trochę mniej?:P Wtedy na stajni można by zarobić;)
Michał Zalewski
ZHP Hufiec Chrzanów

www.HKR-R1.pl

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 23 lut 2009, 00:03

W epoce Grunwaldu handel był dla rycerstwa zupełnie ubocznym źródłem dochodu - i raczej wstydliwym. Mechanizmy gospodarcze są bardzo starannie przygotowane, w styczniu przeszły ostateczny "lifting" i są nie do negocjacji ;)

loczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: loczek » 24 lut 2009, 12:16

A jak wygląda dokładnie sprawa z zasadzaniem wsi? Trzeba mieć specjalistę zasadźcę i co dalej?
Michał Zalewski
ZHP Hufiec Chrzanów

www.HKR-R1.pl

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 24 lut 2009, 16:43

Przyłączam się do poprzedniego pytania!!!!
I zadam jeszcze jedno - moja postać w GGI, Janko Niedźwiedź wybył do Composteli i został wpisany do tej księgi jako rycerz, ale moja profesja to dalej giermek - ossochozi? Ja źle zrozumiałem czy ktos to przeoczył ?
Hufiec Piła

---------------------

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 24 lut 2009, 20:21

loczek pisze:A jak wygląda dokładnie sprawa z zasadzaniem wsi? Trzeba mieć specjalistę zasadźcę i co dalej?
Niedługo będzie taki przycisk w widoku posiadłości. A na razie trzeba mieć zasadźcę, zebrać pieniądze jak w instrukcji i zgłosić się z takim zamiarem do kancelarii królewskiej. Wynagrodzenie zasadźcy obejmuje wszystkie działania związane z lokacją - budowę ratusza, wytyczenie ulic, placów, sprowadzenie osadników itp. Ród niczym się już nie martwi.

Yanek pisze:Janko Niedźwiedź wybył do Composteli i został wpisany do tej księgi jako rycerz, ale moja profesja to dalej giermek - ossochozi? Ja źle zrozumiałem czy ktos to przeoczył ?
Zdecydowanie to pierwsze :D Odpowiedź na pytanie jest oczywiście w instrukcji: "Służba zagraniczna trwa zawsze 36 miesięcy". Janko Niedźwiedź nie mógł wrócić z Composteli i nawet tam nie dotarł, a wpis na tablicy sławy dotyczy czegoś innego. Więcej nie powiem, bo nie chcę psuć radości czytania ;)

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 25 lut 2009, 10:37

:)

To jeszcze jedno pytane - Ile za wieś ?
Ile za miasto ?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, 10:37 przez Yanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hufiec Piła

---------------------

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 25 lut 2009, 13:16

Zależy na jakiej lokacji... Jest w instrukcji podane.. cos kolo 10 000złota... ;s

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 25 lut 2009, 14:00

Wiem ale aktualnie nie mam instrukcji pod ręką, a i pobrac jej nie moge :/
Hufiec Piła

---------------------

DruhJanusz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DruhJanusz » 26 lut 2009, 11:37

Svensson pisze:W epoce Grunwaldu handel był dla rycerstwa zupełnie ubocznym źródłem dochodu - i raczej wstydliwym. Mechanizmy gospodarcze są bardzo starannie przygotowane, w styczniu przeszły ostateczny "lifting" i są nie do negocjacji ;)
Fajnie, ale to trochę kłóci się lub co najmniej utrudnia (wyciąg z instrukcji) :

"...Aby to sobie zapewnić, może korzystać z licznych możliwości działania, jakie daje gra: zarządzać posiadłościami ziemskimi, rozwijając je, by uzyskiwać z nich coraz wyższe dochody, uruchomić produkcję potrzebnych towarów, handlować, budować rodowe
siedziby i fundować obiekty sakralne..."

Poza tym napotkałem taki dziwny komunikat, treści nie zapisałem, ale sens był taki, że nie możemy w tej chwili handlować, żeby nie myślano o nas jako o kupcach bo przecież jesteśmy rycerzami. No niby ok, ale to była <pierwsza> próba nawiązania kontaktu handlowego z innym rodem (nie piszę o targu).
I jeszcze jedna sprawa: jeden z rodów sprzedał nam próbę jednostkę wełny. U niego ta jednostka zniknęła, otrzymał za to pieniądze, u mnie wełna nie pojawiła się i groszy raczej nie ubyło. Aha, to jednak będzie jeszcze jedna uwaga :) - brakuje historii (lub nie potrafię jej zlokalizować) dokonanych transakcji. Biorąc pod uwagę, że do gry siadam raz na wirtualny miesiąc można się pogubić gdzie i na co poszły ciężko zapracowane grosze.

Brak jakiegoś fajnego opisu wróżd. Wiem kto z kim ale dlaczego?
Może na razie tyle :)

Janusz

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 26 lut 2009, 12:05

DruhJanusz pisze:Fajnie, ale to trochę kłóci się lub co najmniej utrudnia (wyciąg z instrukcji) :

"...Aby to sobie zapewnić, może korzystać z licznych możliwości działania, jakie daje gra: zarządzać posiadłościami ziemskimi, rozwijając je, by uzyskiwać z nich coraz wyższe dochody, uruchomić produkcję potrzebnych towarów, handlować, budować rodowe
siedziby i fundować obiekty sakralne..."
Ale właściwie wszystkie te rzeczy można teraz robić w GGI. Heh :D
DruhJanusz pisze:Poza tym napotkałem taki dziwny komunikat, treści nie zapisałem, ale sens był taki, że nie możemy w tej chwili handlować, żeby nie myślano o nas jako o kupcach bo przecież jesteśmy rycerzami. No niby ok, ale to była <pierwsza> próba nawiązania kontaktu handlowego z innym rodem (nie piszę o targu).
Jak stoi wyżej, handel nie był typowym zajęciem rycerzy tego okresu i szanujący się rycerz nie mógł zajmować się tym zbyt intensywnie. Stąd mechanizm ograniczający rozmiary działalności handlowej rodów.

Jeśli pojawił się taki komunikat, to znaczy, że wcześniej musiały być jakieś próby (niekoniecznie udane) zawarcia transakcji - to sprawdzone.
DruhJanusz pisze:I jeszcze jedna sprawa: jeden z rodów sprzedał nam próbę jednostkę wełny. U niego ta jednostka zniknęła, otrzymał za to pieniądze, u mnie wełna nie pojawiła się i groszy raczej nie ubyło. Aha, to jednak będzie jeszcze jedna uwaga :) - brakuje historii (lub nie potrafię jej zlokalizować) dokonanych transakcji. Biorąc pod uwagę, że do gry siadam raz na wirtualny miesiąc można się pogubić gdzie i na co poszły ciężko zapracowane grosze.
Sprawdzę to.
DruhJanusz pisze:Brak jakiegoś fajnego opisu wróżd. Wiem kto z kim ale dlaczego?
Też mnie to uwiera. Zrobi się :)

Dzięki za uwagi!
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 12:05 przez Svensson, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”