Parlament Europejski wprowadza pakietowanie usług interneto

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 kwie 2009, 05:54

http://blackouteurope.pl/dzialanie/why_act
POD POZOREM WALKI Z PIRACTWEM INTERNETOWYM PARLAMENT EUROPEJSKI CHCE DAć DOSTAWCOM INTERNETU PRAWO DO "PAKIETOWANIA" USŁUG ! / WZOREM TELEWIZJI SATELITARNEJ/ GŁOSOWANIE 5 MAJA !
To nie jest spóźniony kawał primaaprilisowy !
Zaplątani w zaściankowe rozgrywki, nasi politycy, albo przegapili, albo celowo "nie zauważyli" szykowanego zamachu na wolność społeczności internetowych !
Wprowadzenie pakietowania usług w necie oznacza uratę wolności wymiany myśli i informacji, oraz wolności działalności gospodarczej w necie !
OZNACZA TO, ŻE ZHP.PL, ZHR.PL, HAERA, POBUDKę CZY ZHP24 BęDZIE MOŻNA UŻYWAć ZALEŻNIE OD POSIADANEGO PAKIETU I DECYZJI OPERATORA !
Dotyczy to również Waszych stron, blogów, i całej aktywności w Necie !
To zamach na wolność obywatelską godny reżimów walczacych z Internetem, to stawia pod znakiem zapytania ideę Unii Europejskiej !

Okazuje się że czasem i w Ruchu Harcerskim konieczne są decyzje polityczne, bo stosunek do wolności w internecie jest probierzem przekonań !

PROTESTUJMY ! NIE DLA REGLAMENTOWANIA NETU !
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2009, 06:48 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

witekj
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 09 cze 2002, 23:10
Lokalizacja: 166 WDHy Yggdrasil
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: witekj » 30 kwie 2009, 21:47

Nie mogę się powstrzymać. Zaglądam czasem na forum, choć pisze sporadycznie. Ale zareaguje - bo przyznam, że z tematyką samego pakietu i głosowania nad nim w Parlamencie Europejskim zetknąłem się zawodowo i nie jest mi całkiem obcy ;) I dodam, że nie pracuję dla firm telekomunikacyjnych ani producentów oprogramowania ;) Nie jest tak, że jest to rzecz nie mogąca budzić kontrowersji, ale...

ktoś kto napisal ten apel (bo jest to kolejna wersja krążących po sieci, podobnych do siebie), apel dość "emocjonalny" - albo nie rozumie co jest przedmiotem prac PE albo sam reprezentuje lub powtarza argumenty organizacji broniących partykularnych interesów.

Zanim zaczniemy siać panikę przed wielką falą cenzury - może warto zapoznać się z dokumentem i go ocenić.

Dla zainteresowanych np:

http://www.openrightsgroup.org/2009/03/ ... mendments/

Czy bardziej rozbudowane:

http://www.laquadrature.net/wiki/Teleco ... Quadrature
phm. Wiktor Jędrzejewski

Vandrey
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 11 wrz 2007, 11:05
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 30 kwie 2009, 22:26

Nielegalny biznes przetrwa wszystkie ograniczenia wbrew temu co twierdzą politycy. Ani cenzura sieci ani naloty na krajowych piratów tego nie zatrzymają. Jak zwykle 'walczy' się ze skutkami przestępczości a nie przyczynami.
Kolejne państwa wybierają cenzurę sieci co jest dosyć niezrozumiałe. Straszy się ludzi, którzy się na tym nie znają, potwornościami Internetu i później zgadzają się na wszystko byle nie być zaklasyfikowanymi do alkoholiko-zboczeńco-degeneratów jakimi są internauci. Udając praworządność politycy ograniczają wolność a w przyszłości nieprzychylne im opinie.

Nie dajcie się nabrać. Sami powinniśmy decydować, które treści są dla nas odpowiednie.

witekj
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 09 cze 2002, 23:10
Lokalizacja: 166 WDHy Yggdrasil
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: witekj » 01 maja 2009, 14:13

Jesli piszesz ogólnie na temat cenzurowania sieci i idei wolności internetu - zgadzam się z Toba zupełnie. Jeśli zaś piszesz w kontekscie wątku dyskusji - czyli tzw pakietu telekomunikacyjnego - zapytam tylko czy czytałeś choćby dwa przytoczone teksty, ewentualnie inne, noszące znamiona rzetelności i czy masz poczucie że wiesz jaka jest treść tego pakietu i jakie są jego cele.
phm. Wiktor Jędrzejewski

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 maja 2009, 19:34

Wiktorze, wytłumacz po ludzku ludziom co oznacza pakietyzacja usługi providerskiej - jaką jest dostarczanie sygnału. Widzisz, jako LAIK wiem, że np. sygnał Cyfry, Polsatu itp "pijawek" providerskich sygnałów TV SAT jest pakietowany zależnie od opłaty abonamentowej. Skądinąd, prosto z Parlamentu UE wiem, że od dłuższego czasu istnieją naciski by pozwolić na pakietowanie odbioru sygnału netowego dostarczycielom. Tydzień temu na Targach Wydawców w Londynie uczestniczyłem w seminarium nt. różnych poczynań w Necie /np biblioteka google / - "pakietowanie " , czyli w praktyce ograniczenia dostępu zależnie od płaconego abonamentu było przykładem na skuteczny lobbing "rekinów" . Skoro twierdzisz że jest inaczej - wytłumacz , dlaczego apel o nieograniczony dostęp bez "reglamentacji" ma być obroną .....partykularnych interesów czyli naszych - użytkowników po prostu.
Dla jasności o co chodzi:
"As a result of the amendments pushed by the AT&T industry, network discrimination practices could be included by the use of Traffic Management Systems, leading to a discriminative way in which users can access content, services and applications, therefore giving complete control of the network to the operators who will be able to decide who and what can access."
Czy mam przetłumaczyć ?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2009, 19:46 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Posty: 3472
Rejestracja: 03 mar 2007, 15:55
Lokalizacja: Inspektorat HSG/HSRD
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 maja 2009, 22:55

Vandrey pisze:Nielegalny biznes przetrwa wszystkie ograniczenia wbrew temu co twierdzą politycy. Ani cenzura sieci ani naloty na krajowych piratów tego nie zatrzymają. Jak zwykle 'walczy' się ze skutkami przestępczości a nie przyczynami.
Trochę pomieszałeś.
Po pierwsze, pakietowanie nie ma nic wspólnego z walką z przestępczością. Jest to po prostu pazerność kilku łajdaków, którzy poprzez paragrafy usiłują wymusić na ludziach nieracjonalne decyzje finansowe. Odbije się to im czkawką, bo ludzie zmuszeni do płacenia zrezygnują z tego, co jest im najmniej potrzebne, a co będzie miało najwyższą cenę = wpływy będą niższe od zakładanych.
Po drugie, nielegalny jest wyłącznie biznes szkodzący ludziom (np. handel narkotykami) i to też tylko pod warunkiem, że ludzie nie są świadomi ryzyka i są wprowadzani w błąd. Najskuteczniejsza metoda walki z nielegalnym biznesem, to legalizacja go.
I na koniec, walczy się z przestępczością, ale sama przestępczość jest skutkiem durnych przepisów i idiotycznej polityki, a nie przyczyną pierwotną. I tu masz rację, że zamiast zwalczać przyczyny uprzestępcza się różne racjonalne zachowania ludzkie.
Vandrey pisze:Kolejne państwa wybierają cenzurę sieci co jest dosyć niezrozumiałe. Straszy się ludzi, którzy się na tym nie znają, potwornościami Internetu i później zgadzają się na wszystko byle nie być zaklasyfikowanymi do alkoholiko-zboczeńco-degeneratów jakimi są internauci. Udając praworządność politycy ograniczają wolność a w przyszłości nieprzychylne im opinie.
Akurat nie wiem, czy pomysł wyszedł od środowiska, które użyło tego negatywnego określenia. Chyba jednak nie. Poza tym, masz rację.
Vandrey pisze:Nie dajcie się nabrać. Sami powinniśmy decydować, które treści są dla nas odpowiednie.
No i tu się zgadzam.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”