Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 08 kwie 2009, 10:55

ale wracajac do tematu, to ciagle sie wlacza ten kiczowaty dzwiek... za kazdym razem gdy wchodze na strone...
i jeszcze nei moge sie dogrzebac w watku, czy ktos pisal o tym zeby na stronie glownej bylo wiecej newsow albo link do nich. Gdzie w takim razie mozna przeczytac starszego newsa ?

Ponawiam pytanie ktore zostalo zignorowane i nikt nie udzielil mi odpowiedzi. Skad mozna bylo sie dowiedziec ze strona w wersji beta byla testowana?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 10:56 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 11:01

LukaszCK pisze:Gdzie w takim razie mozna przeczytac starszego newsa ?

Ponawiam pytanie ktore zostalo zignorowane i nikt nie udzielil mi odpowiedzi. Skad mozna bylo sie dowiedziec ze strona w wersji beta byla testowana?
Co do 1) Co do strony głównej - pracujemy nad tym i pojawi się podobna opcja jak w harcerz.zhp.pl

Co do 2) Nie zostało zignorowane tylko umknęło - nie było wiadomości do publicznej wiadomości choć już na forum pokątnie pojawiały się linki. Informacja taka została przesłana do Biura GK i tam (mam nadzieję że została rozpowszechniona). Szczegóły tej operacji posiada Marcin - szef WNT.

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 08 kwie 2009, 11:10

Do naszego hufca również żadna informacja nie dotarła. Trza będzie w takim razie popracować nad komunikacją, bo gdzieś zawiodła. (i nie, nie szukam winnego - jeszcze :) )
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 08 kwie 2009, 12:04

miro pisze:
LukaszCK pisze:Gdzie w takim razie mozna przeczytac starszego newsa ?

Co do 1) Co do strony głównej - pracujemy nad tym i pojawi się podobna opcja jak w harcerz.zhp.pl

Co do 2) Nie zostało zignorowane tylko umknęło - nie było wiadomości do publicznej wiadomości choć już na forum pokątnie pojawiały się linki. Informacja taka została przesłana do Biura GK i tam (mam nadzieję że została rozpowszechniona). Szczegóły tej operacji posiada Marcin - szef WNT.
ad 1) bardzo fajnie

ad 2) Dlatego stwierdzenie odnoszace sie do osob opiniujacych strone ZHP na tym forum, ze czesc sugesti mozna bylo zglosic w czasie gdy dziala wersja beta jest nie na miejscu... a "pokoatnosc" dzialania chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem ? szkoda ze rzeczywiscie jakies waskie grono ludzi mialo dostep do testowej wersji.. moze teraz wygladalo by to inaczej...
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 12:05 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 12:13

LukaszCK pisze:szkoda ze rzeczywiscie jakies waskie grono ludzi mialo dostep do testowej wersji.. moze teraz wygladalo by to inaczej...
Ale to miała być niespodzianka :D, miła niespodzianka że w końcu wasze sugestie o zmianę strony zostały wysłuchane ... Może nie jest to wersja która wszystkim użytkownikom odpowiada ale z tego co widzę to codziennie forum odwiedza nawet do kilku tysięcy osób z czego ponad 2000 widziało już ten wątek a komentarzy jest nieco ponad 100 przy czym jest to ok 20 osób które wypowiadają się kolejny raz - może coś w tym jest :D

Ale tak na serio to właśnie cieszę się że są to te same osoby bo świadczy to o tym że starają się one poznać to z czym pracują to co my stworzyliśmy i chcą się dzielić z nami uwagami - każda jest cenna. Nikt z nas ani osób które widziały strony nie był w stanie przewidzieć co konkretnie nie będzie użytkownikom pasowało. smieszny przykład - ile było wersji np GG w ciągu ostatniego roku ... :D

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 08 kwie 2009, 13:41

2000 to wyświetleń było a nie unikalnych użytkowników zaglądających do wątku :) ja np mogłem z 50 razy odświeżyć sobie wątek i liczy się to jako 50 wejść ;)
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 13:56

Czytacz pisze:2000 to wyświetleń było a nie unikalnych użytkowników zaglądających do wątku :) ja np mogłem z 50 razy odświeżyć sobie wątek i liczy się to jako 50 wejść ;)
Oj czepiać się będziesz :D (żartem to mówię bo niektórzy mnie czasem nie łapią)

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 08 kwie 2009, 14:39

19kldh pisze:Pod warunkiem że z danego komputera nie korzysta (może korzystać) więcej osób.
to tak jak z fotoradarem, z samochodu może korzystać wielu osób (np. auto firmowe), ale to na właścicielu ciąży obowiązek wskazania osoby, która złamała prawo.
Sikor pisze:Nie zawsze. Są serwisy udostępniające usługe ukrycia się za ich IP. Twierdzenie że IP to dane osobowe jest pozbawione jakichkolwiek podstaw.
o tym też napisałem (tunelowanie), jednak zawsze zostaje ślad. uwierz mi.

co do przetrzymywania adresu IP to wykluczenia jakiegoś użytkownika z jakiejś treści witryny to jest więcej przeciw takiemu podejściu niż za. to po prostu nie ma sensu i się nieopłaca.

co do uwag dotyczących strony to dziwię się bardziej zgłaszającym te uwagi, ale pod względem oburzenia i szukania winnych. ci którzy ten serwis stworzyli, robią to bo lubią i nie mają korzyści majątkowych z tego (podobnoż). druga strona medalu jest taka że za tego typu serwis zamówiony w jakiejś firmie zapłacilibyśmy (jako ZHP) od 5 do nawet 20 tyś. zł (jeśli nie więcej). jednak za taką kasę moglibyśmy wyrzydzać i "wieszać" na okolicznych gałęziach winnych. prawdą też jest że dostalibyśmy produkt o wiele, wiele bardziej dopracowany, bez takiej ilości błędów (do twórców: nie ma się co obrażać, sami pewnie zdajecie sobie z tego sprawę). konkluzja jest taka że albo płacimy dużo i wtedy możemy wymagać bardzo dużo, ale nie płacimy i godzimy się na mniejsze lub większe niedociagłości. sami zresztą wybralibyście najpierw zarobienie pieniędzy na utrzymanie, a dopiero później nonprofitowe działanie na rzecz organizacji.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 14:46 przez sigma, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 15:14

sigma pisze:ci którzy ten serwis stworzyli, robią to bo lubią i nie mają korzyści majątkowych z tego (podobnoż). druga strona medalu jest taka że za tego typu serwis zamówiony w jakiejś firmie zapłacilibyśmy (jako ZHP) od 5 do nawet 20 tyś. zł (jeśli nie więcej). jednak za taką kasę moglibyśmy wyrzydzać i "wieszać" na okolicznych gałęziach winnych...
Dla jasności nikt nie dostał ani grosza za tą stronę a każdy kto nad nią pracował pracował nawet drugie tyle lub więcej niż we własnej pracy.

Tak jak mówisz:
> czas
> zaplecze finansowe
> ilość dostępnych ludzi

to wszystko wpływa na jakość świadczonych "usług"...

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 09 kwie 2009, 09:56

osobiście jako pewien pomysł widziałbym jakiś serwis, na którym możnaby było szybko zgłaszać błędy, a wy jako zespół mielibyście wszystko w jednym miejscu.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 14 kwie 2009, 13:21

Po raz kolejny proszę zróbcie możliwość wyłączenia tego dźwięku na stałe.... PROSZę
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 14 kwie 2009, 14:57

Trzeci pisze:Po raz kolejny proszę zróbcie możliwość wyłączenia tego dźwięku na stałe.... PROSZę
Popieram, mnie już krew, za przeproszeniem, zalewa.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2009, 14:58 przez cebul, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 14 kwie 2009, 15:03

Trzeci pisze:Po raz kolejny proszę zróbcie możliwość wyłączenia tego dźwięku na stałe.... PROSZę
a ja kolejny raz powiem że u wszytskoch znanych mi osób i na wszystkich moich komputerach przestaje to się odtwazac po pierwszym wyswietleniu strony.

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 14 kwie 2009, 15:32

mozna by sie przezucac argumentacja. U mnie na kompie i na laptopie tez wlacza sie za kazdym razem. Sprawdzalem tez u innych osob i niestety wlacza sie za kazdym razem. Dlatego miro, zamiast pisac ze u twoich znajomych sie nie wlacza i na twoich kompach postaraj sie rozwiazac ten zenujacy dla wielu problem.
To nie jest problem rozwiazany niestety :/
phm. Łukasz Kordyzon HR

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 14 kwie 2009, 15:46

Jeśli ktoś zna powód dlaczego zmenne sesyjne u niektórych nie działają proszę o maila pigi@zhp.pl gdyż ja nic więcej nie wyczaruje a reklama musi być...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”