Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 07 kwie 2009, 21:06

Ale dane te może udostępnić tylko i wyłącznie odpowiednim organom, które mają do tego uprawnienia. A to już trochę inna sfera.

Swoją drogą mówiłem o identyfikacji po IP w zupełnie innym ujęciu:
uzależnienie tego, czy nagranie będzie puszczone czy też nie, nie powinno odbywać się na podstawie numeru IP.
Z jednej strony dlatego, że po puszczeniu nagrania na jednym komputerze, pozostali abonenci tego samego dostawcy nagrania nie usłyszą.
Z drugiej natomiast mamy np. taką Neostradę, która zmienia użytkownikom IP co 24h.

No, ale wchodzimy tu w cięższe dywagacje techniczne a powinniśmy gadać o całym serwisie :)
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

tpawlisiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tpawlisiak » 08 kwie 2009, 00:22

Ja nie rozumiem o co toczy się ta cała farsa? Mirek napisał (i nie tylko on) iż wszelkie uwagi zostaną rozpatrzone (już teraz wiemy że na prawdę wiele z nich pozytywnie) wszelkei błędy zarówno merytoryczne jak i techniczne zostaną usunięte, a niedogodnosci zastąpione innymi rozwiązaniami. Podsumowując kilka poprzednich postów (a nie używając do tego cytatów), w kwestii graficznej zmienią się:

- obrazki: "harcerze" , "instruktorzy" , "rodzice" na stronie głównej
- mapa regionów zostanie zamieniona na dynamiczną
- banery reklamowe zostaną pomyślniej rozmieszczone
- poziomy oraz kontrasty poszczególnych obrazków zostaną dograne do monitorów starszego typu (nowe LCD inaczej oddają kolory)
- kolory czcionek zostaną przyciemnione (zrobimy również coś z wielkością)

Niektórych rzeczy nie możemy zmienić iż zostały one odgórnie narzucone (jak np. adresy w TOPie strony, wyszukiwarki, czy regiony). Co do wszelkich innych rzeczy na pewno zostaną one przemyślane.

Chciałbym także zauważyć drodzy odbiorcy strony, iż wiele trapiących Was spraw związanych z czytelnością czy intuicyjnością zakończy się po niedługim czasie związanym z przyzwyczajeniem się do nowej strony. A tworzony nowy wygląd serwisów na pewno rozwiąże wiele innych problemów.

Co do czasu realizacji poprawek, musicie być wyrozumiali. Każdy z nas ma dom, rodzinę, studia, pracę, żółwia do nakarmienia... i niestety czasami społeczna praca schodzi na dalszy (lecz wcale nei odległy) plan. Dajemy z siebie wszystko!

Pozdrawiam!
pwd. tomasz.pawlisiak@zhp.net.pl HO

Komendant zlotu Wędrownicza Watra 2011

Instruktor Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej
Drużynowy 16 Drużyny Wędrowniczej "KATHARSIS"

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 kwie 2009, 06:35

tpawlisiak pisze:Ja nie rozumiem o co toczy się ta cała farsa?
Pewnie dlatego że chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "farsa".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 kwie 2009, 07:11

sigma pisze:po adresie IP można bezproblemu zlokalizować daną osobę, bez względu na to czy ma stay adres czy zmienny. ISP zobowiązany jest trzymać logi przez min miesiąc (tak było kilka lat temu) dziś jest pewnie jeszcze dłużej. nawet 10 krotne tunelowanie moze nie pomóc w ukryciu się.
Nie zawsze. Są serwisy udostępniające usługe ukrycia się za ich IP. Twierdzenie że IP to dane osobowe jest pozbawione jakichkolwiek podstaw.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

tpawlisiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tpawlisiak » 08 kwie 2009, 07:26

19kldh pisze:Pewnie dlatego że chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "farsa".
Farsa – odmiana komedii oparta na błahych konfliktach, karykaturze i komizmie sytuacyjnym. Przenośnie: rzecz niepoważna, niedorzeczność, głupstwo, kpina.
(from wikipedia)

Taka dla mnie jest ta dyskusja...

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 kwie 2009, 07:37

Co do jakości nowej strony ... Nie jest zła. Jest sporo do poprawienia więc pewnie będzie poprawione. Co do nieprzygotowania serwisu do publikacji.. To jakaś bzdura. Piszecie tak jakby serwis był bardzo niedopracowany a tak nie jest. Zawsze jest cos co można jeszcze poprawić. Nie ma w tym nic dziwnego że jeśli udostępniło sie serwis tysiącom odbiorców to i uwag jest trochę. Inną sprawą jest brak zgodności z minimami :). To akurat spory błąd.

Co do moich uwag to cóż, będe trochę złośliwy (pewnie nie do końca w stosunku do wykonawców serwisu). Jestem całkowicie przeciwny banerowi na podstronie instruktorzy. Sugeruje on że instruktorzy przebywają na jakiś łąkach w lesie. Przeciez to totalna nieprawda. Nie należy sugerować takich rzeczy. Tam musi być obrazek przedstawiajacy ludzi siedzących w pomieszczeniu przed flipchartem i z mazakami w ręce. Statystycznie rzecz biorąc taki właśnie jest obraz dzisiejszego instruktora. Więc nie wprowadzajmy w błąd, bo jeszcze ktoś z zewnątrz zobaczy, zapragnie zostać członkiem puszczańskiej wspólnoty a skończy na sali lekcyjnej przed szarym papierem...

Co do farsy..

Tomek, to jest po prostu chamskie z Twojej strony. To że jacyś ludzie mają jakieś uwagi nie upoważnia Cię do nazywania tego karykaturą, komizmem sytuacyjnym, głupstwem i kpiną. Trzeba nauczyć się przyjmować krytykę. To właśnie krytyka daje nam możliwość ulepszania i pracy nad sobą. A uwagi nie są złośliwe ani osobowe. Mają one służyć poprawieniu jakości serwisu a więc cel jest wspólny.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

tpawlisiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tpawlisiak » 08 kwie 2009, 07:52

sikor pisze:Co do farsy..

Tomek, to jest po prostu chamskie z Twojej strony. To że jacyś ludzie mają jakieś uwagi nie upoważnia Cię do nazywania tego karykaturą, komizmem sytuacyjnym, głupstwem i kpiną. Trzeba nauczyć się przyjmować krytykę. To właśnie krytyka daje nam możliwość ulepszania i pracy nad sobą. A uwagi nie są złośliwe ani osobowe. Mają one służyć poprawieniu jakości serwisu a więc cel jest wspólny.
Farsą nazwałem szukanie "winnego" i przenoszenie tej winy z jednej osoby na drugą i tak dalej i tak dalej. Jeżeli ktoś biorący wcześniej udział w dyskusji czuje się dotknięty moim stwierdzeniem bardzo przepraszam. Nie taka była moja intencja.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 08 kwie 2009, 08:07

tpawlisiak pisze:Farsą nazwałem szukanie "winnego" i przenoszenie tej winy z jednej osoby na drugą i tak dalej i tak dalej. Jeżeli ktoś biorący wcześniej udział w dyskusji czuje się dotknięty moim stwierdzeniem bardzo przepraszam. Nie taka była moja intencja.
Zamknijcie już ten wątek proszę.

Właśnie skończyła się możliwość dlaszej, konstruktywnej rozmowy.

Poprosiliście o wskazanie błędów. Zaczęliśmy je wskazywać. Równiez w obszarach merytorycznych.

Poprosilismy o podanie miejscsa (niekoniecznie osoby) gdzie mopżna zgłaszać uwagi do zawartości merytorycznej strony. Jesteście do tego zobowiązani stosowną uchwałą chyba GKi.

Nikt nie szukał winnych.

A Ty to Tomku nazywasz farsą. Teraz zrozumiałem, że skoro poproszenie uzytkowników o uwagi jest dla proszących farsą - to cała akcja nie miała sensu od początku

Ja się żegnam mocno rozczarowany, bo miałem nadzieję na nową jakość konsultacji.

Dla mnie już EOT.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 kwie 2009, 08:25

Jak rzadko, zgadzam się z Rafałem.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 08:46

Kazdy ma prawo się wypowiedzieć nawet jeśli są to dość ostre stwierdzenia. Tomek to odebrał tak, ktoś inny jeszcze inaczej a kto inny jeszcze inaczej. Właśnie na tym polega cała dyskusja że ludzie mają różne poglądy. Jeśli wszyscy we wszystkim by się zgadzali wogóle forum nie byłoby potrzebne.

Z tego co zrozumiałem Tomka "zabolało" to że wciąż drążony był temat kto jest odpowiedzialny za całe to "zło" pomimo przekazania już informacji gdzie można zgłaszać uwagi. Co do uwag - jeszcze raz kolejny i kolejny - zostaną one uwzględnione i stopniowo wprowadzone - czy jest jeszcze coś czego od nas oczekujecie ?

tpawlisiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tpawlisiak » 08 kwie 2009, 09:08

Mnie tam nic nie boli ;)

Kwestia techniczna: odnośnik "czytaj całość" na stronie głównej pod newsem nie przenosi mnie nigdzie... za to znikaja loga WOSM i WAGGGS

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 08 kwie 2009, 09:13

Może to jest drobnostka, ale też jest ważna: skoro nie możecie zmienić tego aby odnośniki z mapek były do stron Chorągwii to czy przynajmniej można na głównej stronie zamiast informacji "wybierz interesującą Cię Chorągiew lub Region" wrzucić informacje w stylu "informacje o imprezach w regionie" czy coś takiego, bo ja jak większość tutaj spodziewałem się, że mapka będzie odnośnikiem do stron Chorągwi.

I wg mnie odnośniki do regionów mają większą funkcjonalność na stronie dla harcerzy, niż instruktorów - bo większość imprez jest skierowana do harcerzy
pwd. Michał 'Cobra' Styczeń HO
Członek Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej
Administrator strony internetowej Hufca ZHP Mysłowice
Drużynowy Próbnej Mysłowickiej Drużyny Wędrowniczej "Cień"

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 09:34

tpawlisiak pisze:Mnie tam nic nie boli ;)

Kwestia techniczna: odnośnik "czytaj całość" na stronie głównej pod newsem nie przenosi mnie nigdzie... za to znikaja loga WOSM i WAGGGS
Ktoś grzebał w kodzie i coś pozmieniał - już jest OK.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 08 kwie 2009, 10:10

miro pisze:Co do uwag - jeszcze raz kolejny i kolejny - zostaną one uwzględnione i stopniowo wprowadzone - czy jest jeszcze coś czego od nas oczekujecie ?
Po co pytasz?

przecież to tylko farsa...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 kwie 2009, 10:23

Rafal pisze:Po co pytasz?

przecież to tylko farsa...

Rafał
Z całym szacunkiem do wszystkich Was dla mnie każda uwaga ma znaczenie. Każdy również ma prawo się wypowiedzieć - dotyczy to również Tomka. Wydaje mi się że właśnie istotą forum jest to że nie jest to miejsce na Monologi a wręcz przeciwnie - na dyskusje.

Najłatwiej jest powiedzieć - "nie to nie, tak jak zawsze wy nas macie gdzieś i traktujecie jak zło konieczne. Chamy i prostaki !!" Tak do niczego nie dojdziemy a naszym zadaniem jest zmienić to nastawienie choć nie oznacza to że wszyscy będą siedzieć potulnie jak baranki :) i w sumie dobrze - uczymy się dialogu i rozwiązywania problemów. Dotychczasowe dyskusje kończyły się pyskówkami i obie strony rozchodziły się zniesmaczone. Sądzę że rozmawiamy z dojrzałymi ludźmi którym również zależy by takie sceny nie miały miejsca a jeśli nawet coś poszło nie tak to trzeba to naprostować szybko zanim jeden drugiemu "głowę urwie" jak małe dzieci "bo on mi powiedział że... to ja go szyszką rzuciłem"...

To jak będzie - rozmawiamy, dyskutujemy czy wychodzimy z założenia że i tak to nic nie da i jak te dzieci obrażamy się na siebie... ( mam nadzieję że to pytanie retoryczne ) :)

To że ktoś nazwie mnie np gburem czy osobą nieodpowiedzialną nie znaczy że mam mu się odpłacić tym samym - ma prawo tak myśleć choć ja zazwyczaj staram się dowiedzieć DLACZEGO...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”