Nowa strona ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
ODPOWIEDZ
miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 06 kwie 2009, 21:49

Rafal pisze:Nie można w jedno miejsce napisać, a Wy juz sobie to roześlecie między sobą? przecież Ty wiesz, kto za jaki tekst odpowiada a kto za grafikę.
Dlatego właśnie napisałem że prześlę uwagi odpowiednim osobom wraz z informacją że jest ich jeszcze nieco tutaj :)
Rafal pisze:I zupełnie nie kupuję tłumaczenia - to oni spaprali treści, my tylko dopowiadamy za techniczne sprawy... Myślę, że każda strona powinna być jakąś jednością. Spójną. Układ, treści, grafika... to powinno pasować.
Nie wiem jakim przykładem mam się posłużyć ale spróbuję jeszcze raz. Jest firma załóżmy na to produkująca ołówki. Czy dział wkładania grafitów w te drewienka będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego opakowanie wygląda tak czy inaczej - nie. Czy jeśli pracownicy będą potrzebowali kursów I pomocy to zorganizuje im to sprzątaczka - nie.

Na całym świecie firmy są podzielone na zespoły odpowiadające za jakąś część pracy. Tak samo nasza Główna Kwatera ale Tobie akurat nie muszę chyba tego tłumaczyć bo wiesz dlaczego tak jest i że tak jest. Nikt nie wysyła komentarzy do propozycji programowych do nas tylko dlatego że zrobiliśmy do tego baner ( i dzięki Wam za to ) i tak samo wydaje mi się że w tym przypadku, mając na uwadze iż nie jesteśmy autorami treści nie będziecie od nas wymagali wyjaśnienia dlaczego takie a nie inne. Oczywiście uwagi wasze zostaną przekazane w odpowiednie ręce....

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 06 kwie 2009, 21:52

19kldh pisze:Po prostu nikt nie chce się przyznać do tego że jest "redaktorem naczelnym" www.zhp.pl
O określ proszę zakres działań tego redaktora to powiem ci czy taka osoba istnieje...

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 kwie 2009, 23:46

miro pisze:
19kldh pisze:Po prostu nikt nie chce się przyznać do tego że jest "redaktorem naczelnym" www.zhp.pl
O określ proszę zakres działań tego redaktora to powiem ci czy taka osoba istnieje...
Istnieje w teorii czy w praktyce ? ;)
Określę zakres podstawowy:
- "panowanie" nad "redaktorem technicznym" (i jego zespołem) oraz nad "redaktorami działów"
- posiadanie spójnej koncepcji "ogólnej".

Nie widać ani jednego ani drugiego.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 07 kwie 2009, 00:19

miro pisze:Nie wiem jakim przykładem mam się posłużyć ale spróbuję jeszcze raz. Jest firma załóżmy na to produkująca ołówki. Czy dział wkładania grafitów w te drewienka będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego opakowanie wygląda tak czy inaczej - nie. Czy jeśli pracownicy będą potrzebowali kursów I pomocy to zorganizuje im to sprzątaczka - nie.
Mirku, ale każda firma, ma człowieka (lub zespół), który odpowiada na pytania, rozwiązuje problemy, a nie odsyła że powiecie, zobaczycie, to nie wy, to kto inny, ,itp...
Zgłosicie do autora treści, to niech on się ustosunkuje dla Was i wy powiecie 'tak ma być' lub 'mała wpadka już poprawiono" - będzie dla wszystkich prościej.

Co do strony to oczy męczy ta biel i szarość ledwo co widocznych literek, nie wspominając że jest na niej wtykane, trudno coś znaleźć , nawet banery sa tak jakby rozsypane klocki.
Popieram też poprzednie posty w większości.
A szczególnie ten że wciskam 'przejdź do starej strony'.
Co do treści to się nie odniosę 'bo to nie do Was' .

Najbardziej mnie wkurza ten adres na górze jakby wszyscy chcieli tam dzwonić i pisać...
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 07 kwie 2009, 07:51

bobik pisze:
Trzeci pisze:Ja w przeciwieństwie do wielu instruktorów ZHP, jestem za nazywaniem rzeczy po imieniu, krew mnie zalewa jak ktoś publicznie pisze na forum że Ten to to zrobił , Ta to mi tego zabroniła..... a przez Tych to się to nie udało.... . Dla mnie mówimy i piszemy że : " Michał Michalski to mi tego zabronił, że Jurek Owsiak to mi to kazał zrobić a przez Jana Nowaka to mi to nie wyszło.
Albo mam odwagę i pisze albo jeżeli mi jej brak to nie pisze bezosobowo...
Następne posty będą kasowane. Temat dotyczy nowej strony nie relacji i wypowiedzi na forum.
To jest cenzura.... bo post na temat .............
Odsyłacie kolejne problemy do druhów X i Y zasłaniając się tekstem :...."to nie My to Oni"
Bo skoro Miro pisze że ktoś mu narzuciło to i tamto, to chcemy wiedzieć kto
jest tą osobą.
Nie bierz tego do siebie ale :
MYCHAS pisze:Mirku, ale każda firma, ma człowieka (lub zespół), który odpowiada na pytania, rozwiązuje problemy, a nie odsyła że powiecie, zobaczycie, to nie wy, to kto inny, ,itp...
Zgłosicie do autora treści, to niech on się ustosunkuje dla Was i wy powiecie 'tak ma być' lub 'mała wpadka już poprawiono" - będzie dla wszystkich prościej.

...
Popieram też poprzednie posty w większości.
I czytając posty innych przedmówców odnoszę wrażenie że większość z nich ma dość tego zwalania na nieobecnych lub nieznanych...
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 07 kwie 2009, 09:31

Się muszę zgodzić. Zresztą, o ile dobrze pamiętam, na stronie internetowej powinien być kontakt do osoby/działu odpowiedzialnej/-go za zawartość merytoryczną. Jakby takie namiary były ogólnodostępne, nie byłoby problemu.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 07 kwie 2009, 09:56

Czytacz pisze:Się muszę zgodzić. Zresztą, o ile dobrze pamiętam, na stronie internetowej powinien być kontakt do osoby/działu odpowiedzialnej/-go za zawartość merytoryczną. Jakby takie namiary były ogólnodostępne, nie byłoby problemu.
A gdzie taką informację uzyskałeś że musi być a jeśli nawet to wydział promocji jest takim miejscem i znajdziesz na 100% kontakt - dla Ciebie to nie będzie żadnym problemem.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 07 kwie 2009, 09:59

19kldh pisze:Określę zakres podstawowy:
- "panowanie" nad "redaktorem technicznym" (i jego zespołem) oraz nad "redaktorami działów"

Nie istnieje taka jedna jedyna osoba co by poniektórzy nie mogli na nią zrzucić winę za całe zło - taka tu już jest powszechna praktyka i chyba taka Polska mentalność że zawsze szuka się winnego.

Rolę takiego redaktora pełni nikt inny jak Główna Kwatera ZHP ale o tym już mówiłem. Szefem działu technicznego i wszelkiego co związane z tym jest szef WNT i jeśli ktoś ma jakiekolwiek obiekcje co do Naszej pracy może się z nim skontaktować pod adresem wnt@zhp.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 07 kwie 2009, 10:02

MYCHAS pisze:Mirku, ale każda firma, ma człowieka (lub zespół), który odpowiada na pytania, rozwiązuje problemy, a nie odsyła że powiecie, zobaczycie, to nie wy, to kto inny, ,itp...
Wiekszość takich zespołów przyjmuje komentarze wrzuca to na listę uwag i przesyła to i tak dalej. Ja nie jestem osobą uprawnioną do wypowiadania się na temat treści i merytoryki toteż nie odpowiem na takie pytania a sam nie lubię być pośrednikiem w przekazywaniu takich informacji. Nikt nie zrobi tego lepiej niż sam autor czy zespół zajmujący się tym - o ile zechce to zrobić.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 07 kwie 2009, 10:13

Trzeci pisze:To jest cenzura.... bo post na temat .............
Odsyłacie kolejne problemy do druhów X i Y zasłaniając się tekstem :...."to nie My to Oni"
Bo skoro Miro pisze że ktoś mu narzuciło to i tamto, to chcemy wiedzieć kto
jest tą osobą.
Toi nie jest cenzura - Bobik jedynie zwrócił uwagę na to że jest to miejsce dyskusji na temat strony a nie "rozliczania" ludzi z ich pracy - będzie na to jeszcze czas.

Rafał napisał wcześniej że dziękuje nam za nie branie uwag do siebie tylko do strony jako ogółu. Jeśli zaczniemy szukać winnych, oceniać ludzi a nie wyniki pracy to bardzo szybko ten stan rzeczy się zmieni i ludzie zaczną przyjmować to właśnie do siebie a tego nikt nie chce. Pyskówek było już wiele na forum i wprowadzają tylko zamęt i niepotrzebną frustrację

Działu "client support" (czy jak kto woli obsługi klienta ) nie ma i zaczynam żałować że nie ma... Konstruktywne krytyki opinie są mile widziane, szukanie winnego - nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu. Nie chcę nikogo obarczać odpowiedzialnością za jakiekolwiek niedociągnięcia i dlatego świadomie nie podaję nazwisk, ksywek czy adresów do ludzi odpowiedzialnych za poszczególne etapy pracy.

Jeszcze raz i przepraszam was ale powtórzę ostatni raz (bo już nie mam sensu więcej) że uwagi przekażę odpowiednim osobom i jeśli poczują się one (same) do odpowiedzialności to z pewnością odpowiedzą na wasze pytania, sugestie tak jak to zrobił nasz grafik Tomek :)

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 07 kwie 2009, 11:10

miro pisze:Jeszcze raz i przepraszam was ale powtórzę ostatni raz (bo już nie mam sensu więcej) że uwagi przekażę odpowiednim osobom i jeśli poczują się one (same) do odpowiedzialności to z pewnością odpowiedzą na wasze pytania, sugestie tak jak to zrobił nasz grafik Tomek :)
A jak się nie poczują ty w razie "W" Wy po ... dostaniecie i taka to polityka ......
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 kwie 2009, 11:11

miro pisze:

Nie istnieje taka jedna jedyna osoba co by poniektórzy nie mogli na nią zrzucić winę za całe zło - taka tu już jest powszechna praktyka i chyba taka Polska mentalność że zawsze szuka się winnego.

Rolę takiego redaktora pełni nikt inny jak Główna Kwatera ZHP ale o tym już mówiłem.
Napisałeś co innego niż napisał mi w e-mailu szef WNT.
Inną sprawą jest to że wskazana przez niego osoba "udaje głupiego".
Ale to już "inna bajka".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 kwie 2009, 12:49

miro pisze:

taka jest NA ŚWIECIE ZASADA, że obowiązuje odpowiedzialność jednoosobowa. Właśnie po to, żeby nie szukano winnego.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 07 kwie 2009, 13:17

mi tam jest rybka kto jest "winny". Wystarczy mi że będę wiedział do kogo mam zgłaszać błędy merytoryczne.

A wracając do tematu - macie jakiś plan wprowadzania ewentualnych poprawek? Bo teraz, rozumiem, jest etap zbierania ocen. Kiedy można się spodziewać uwzględnienia lub też nieuwzględnienia ich na stronie? Bo nie bardzo mi się widzi codzienne wchodzenie na nią i patrzenie czy aby czegoś już nie poprawiono :)
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 07 kwie 2009, 13:43

Czytacz pisze:mi tam jest rybka kto jest "winny". Wystarczy mi że będę wiedział do kogo mam zgłaszać błędy merytoryczne.
No i takie podejście to ja rozumiem :)

Co do zmian, wprowadzane będą sukcesywnie i niestety trzeba to śledzić - część rzeczy możliwe że pojawi się już po świętach...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”