Fotograficzne ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 09 sty 2007, 15:08

yama pisze:ale pozwolisz ze zamiast plakac postaramy sie cos uratowac?
A czy ktoś płacze? Było pięknie ale się skończyło, i tyle. :)
Przez jakiś czas jeszcze żyliśmy nadzieją, że ludzie, którzy mogą coś z tym z robić, zrobią to... niestety okazało się, co pokazuje cały ten wątek, że ludzie "na górze" lubią mówić o tym co zrobią... i na tym się kończy.
Ja nie ma zamiaru odgrzebywać starych zdjęć, dyskusji, godzin spędzony w necie... nie warto do tego wracać... albo niech powstanie coś nowego albo niech tamten etap zostanie zamknięty tak jak jest teraz!

Pozdrawiam serdecznie. :)
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 15:12 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 09 sty 2007, 16:05

KubaM pisze:Ja nie ma zamiaru odgrzebywać starych zdjęć, dyskusji, godzin spędzony w necie... nie warto do tego wracać... albo niech powstanie coś nowego albo niech tamten etap zostanie zamknięty tak jak jest teraz!
Kuba ale ten serwis to tez masa pieknych zdjec ktore ktos publikowal bo chcial sie nimi dzielic, co wiecej one sa dorobkiem tego ruchu/organizacji i chyba warto zeby inni mogle takze to docenic. Co do tego zeby zrobic cos nowego to sam uchwyciles dlaczego nie bede przekonywal kolejnej grupy ludzi zeby poswiecili na to kawalek zycia i mase czasu, a po drugie moja obecnosc moze byc chwilowa dlatego nie bede rozpoczynal dzialan, ktore moga skonczyc sie na poczatku drogi lub kogos obciaza. Dlatego robimy to co mozna zrobic w temacie porzadkowania i ratowania. Foto jest po prostu jednym z elemetow procesu.
.........................
# wedrownik.net

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 09 sty 2007, 17:14

yama pisze:Dlatego robimy to co mozna zrobic w temacie porzadkowania i ratowania.
Powodzenia więc życzę. :)
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 10 sty 2007, 12:04

yama pisze:[...]A konkretnie jedyne co zastalem po ZI to notka informacyjna o tresci rozmowy telefonicznej miedzy Panwacem a Kierownikiem ZI przeslana przez pierwszego do drugiego. To tyle... Stop... zero linijki jakiegokolwiek kodu... Stop zero jakichkolwiek ustalen i konkretow... Stop nie wiem na jakiej podstawie byly udzielane powyzsze zapewnienia...Stop
Informacje na podstawie zrodel wlasnych i archiwow IPN. Zrodla wlasne to WP i Kierownik ZI.
Szkoda że tylko tyle otrzymałeś...
Pisanie kodów nie jest moją specjalnością (i jak mnie zapewniano, miał to zrobić ktoś biegły w tych sprawach), za to rozmowa telefoniczna... było kilka, w sumie ze 3 godziny ustalania, jakie są oczekiwania GK, jakie jest moje zdanie na temat takiego medium... potem jeszcze coś przesyłałem w formie pisanej...

Mnie informowano, że jest zespół informatyków, który już coś pisze, mieliśmy się spotkać (najpierw we wrześniu, potem w drugiej połowie października) i ustalić, jakie narzędzia by były przydatne, jakie cele (a więc i funkcje) taki serwis miałby spełniać. Przyznaję, czekałem na ustalenie tego terminu aż do informacji, jaka przyszła mailem od dh. Kasi Kwapińskiej (sytuacja w ZI).

Jeśłi masz jakieś plany i potrzeby co do przyszłej galerii, to nadal mogę pomóc, choć jak pamiętasz, różnimy się nieco w kwestii podejścia do sposobu dzielenia się "okruchami życia" (jak to ładnie ująłeś.
Sam co najwyżej mógłbym coś stawiac na OpenSource, ale... jak pomyślę, ile bym musiał przy tym posiedzieć, żeby zestawić z tego coś rozsądnego, to... wolę miec więcej czasu na bieżącą prace w hufcu. :)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 12 mar 2007, 22:38

Tradycyjnie już podbijam wątek. ...z wiarą w nastepny zakręt drogi...
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 12 mar 2007, 22:50

s00... wiesz - to juz 3 kierownik w tym czasie. Tak na dobra sprawe yama zdazyl troche posprzatac i ustabilizowac biezace sprawy. Teraz poczekajmy na aklimatyzacje nowego kierownika i zobaczymy co dalej.

Ja natomast proponuje posnuc marzenia: jak taki serwis mialby wygladac utopijnie? Jakes zalozenia i konkrety - moze widzac to ktos to wykorzysta;)
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 12 mar 2007, 22:55

orcus pisze:Ja natomast proponuje posnuc marzenia...
Wiec marz sobie ile wlezie... proszę bardzo...
Ja wolę działać niż marzyć... może tylko niech "góra" pozwoli nam działać...

Pozdrawiam. :)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 12 mar 2007, 23:09

Od marzen sie zaczyna... zawsze od marzen. Jesli nie chcecie marzyc to opiszcie jak taki serwis _ma_ wygladac. Dokladne zalozenia. Cos w rodzaju projektu;)

A ja jeszcze raz zapytam sie kolejnego kierownika: co stoi na przeszkodzie?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2007, 23:11 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 13 mar 2007, 07:52

przed publikacją archiwum starego foto stał aspekt prawny wiem że Marcin przekazał to do radcy prawnego, ale jak to wygląda na chwile obecną to nie wiem ;(

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 13 mar 2007, 14:19

bobik pisze:przed publikacją archiwum starego foto stał aspekt prawny
Wiem, że dla niektórych ludzi głównym celem jest przywrócenie starego Foto ZHP, w formie archiwum... ale wiecie, mnie to mało co interesuje... Pomyślcie może nad nowym Foto ZHP a nie nad babraniem się w przeszłości - widzę, to taki polski nawyk ostatnio - zamiast patrzeć w przyszłość uwielbiamy patrzeć w przeszłość... szkoda...

Pozdrawiam. :)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 13 mar 2007, 20:00

wiesz to raczej jest problem programistyczny a nie braku chęci ;( a zasadniczo braku takiego programisty, chyba że kierownik kogoś znajdzie ale to już pytanie do Adama,

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 13 mar 2007, 22:12

hm.. a tak poza temat to kto jest teraz szefem WNT?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 13 kwie 2007, 15:31

Zdaje się, że Adam Żórawski.
www.natropie.zhp.pl

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 14 maja 2007, 14:07

A teraz maj, dokoła maj, wyświęca ogrody...
www.natropie.zhp.pl

Asiula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiula » 19 maja 2007, 17:17

całkiem interesujące mogłoby to być, szkoda tylko ze nadal nic sie nie dzieje.. a może sie mylę? ;)
"Czuwaj- kiedy światło na górach daje znak- wstań i idź"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”