xxx.zhp.org.pl

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 23 mar 2006, 06:53

Hej. Nie wiem czy dzieje się to tylko u mnie (w co wątpię bo sprawdzałem na trzech komputerach), że w ogóle nie odpowiadają strony z domeną "zhp.org.pl".Choćby witryna Łatwopalnych. Dlaczego ? Może wpadłem w jakąś dziurę czaso-przestrzenną? Czy wam też się to przydarzyło? Po prstu troszkę mnie denerewuje, że nie mogę korzystać z kilku przydatnych i przyjemnych rzeczy.
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 mar 2006, 07:32

Ogólnie to te doemny przestały istieć jakiś czas temu o czym ZI GK informował.

Ale też boli mnie to że mimo to wiele odnośników na stronach GK'owski wskazuje na *.zhp.org.pl. Gdzieś widziałem też odnośniki do starego forum.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 23 mar 2006, 09:02

No tak. Ale co się stało z tymi serwisami co istniały pod tymi adresami. Choćby Łatwopalni. Przecież szkoda by było, żeby to wszystko przepadło...
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 23 mar 2006, 09:37

Istnieja, po prostu ktos zapomnial o takim drobiazgu jak przekierowanie ze starych adresow na nowe, nawet jesli likwidujemy zhp.org.pl to adres moze spokojnie funkcjonowac przez pewien czas jako przekierowanie, zwlaszcza ze te adresy mialy zniknac w grudniu poprzedniego roku a wiec ich uzytkwonicy powinni byc przeprowadzeni przez zmiane juz duzo wczesniej. Koszmarne jest takze to ze takie bledy i "zapomnienia" funkcjonuja chyba glownie w serwisach centralnych, ale do tego sposobu postrzegania podzialu odpowiedzialnosci i kompetencji juz sie jednak przyzwyczailismy.
Qbek mam propozycje bo ciagle mimo wszystko nie wyksztalciliscie komplesowego podejscia do zmian (problemy z adresami, terminy, stopka sisco itp itd), mnie osobiscie znudzilo juz zglaszanie kazdej pierdoly a pozniej monitorowanie czy pamietacie o niej, moze po prostu uruchomcie jakies todo lub bugtrackera i niech ludzie zglaszaja zauwazone problemy i pominiecia a wy okreslajcie termin i stan realizacji i tyle.
.........................
# wedrownik.net

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 23 mar 2006, 09:55

No tak. Ale nigdzie tych łatwolanych znaleźc nie idzie :). Próbowałem pod latwopalni.zhp.pl i co ? I załącza sie zhp.pl po prstu :/. Już nawet szukałem w Google i na Yahoo i nic. Wszędzie są odnośniki do starej domeny a nigdzie nie ma same jwitryny. Może by sie tak ktoś tym zajął?
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 23 mar 2006, 12:14

panowie spokojnie...
łatwopalni się przenoszą...
inne adresy też, a przekierowania również działały przez kilka,
ale nasz dotychczasowy usługodawca zafundował nam obcięcie tych bonusów

dlatego m.in. te zmiany, i jak cośnie działa to poproszę o zgłoszenie

Marcinie: stopki SISCO juz nie ma - została zdjęta jeszcze przed waszymi wypowiedziami

pozdrawiam i proszę o chwilę cierpliwości
chwilę: patrz jeden dzień

Jakub Bobrowski
ZI

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 23 mar 2006, 13:55

quba przyznasz ze czego jak czego ale harcerskim internautom to cierpliwosci nie brakuje, oni patrzac na calosc sa oceanem cierpliwosci ;) a co do stopki oczywiscie ze juz nie ma, samo sie bez przypominania rzeczy oczywistych zniklo ;) co do domen to troche juz nie dzialaja i wiem ze byly zglaszane juz jakis czas temu m.in przez byly Wydzial Wedrowniczy, qbus bedzie bugtracker?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2006, 13:56 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
# wedrownik.net

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 23 mar 2006, 15:50

To i ja sięwypowiem iż wspomniane serwisy na zhp.org.pl wędrownicze:) sąw trakcie przenoszenia na nowy serwer na którym wkrótce premiera:)nowego portalu wędrowniczego:)
hm. Jakub Juszyński

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 23 mar 2006, 22:17

tak Marcinie - będzie bugtracker - daj mi czas do poniedziałku
co do cierpliwości - dziękuję - i przepraszam serdecznie za wszelkie niedogodności

dołożę wszelkich starań aby było lepiej
pozdrawiam
phm. Jakub Bobrowski
ZI

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 mar 2006, 22:24

qbek pisze:a przekierowania również działały przez kilka, ale nasz dotychczasowy usługodawca zafundował nam obcięcie tych bonusów
obciął czy po prostu nie został o nie poproszony?
bo wstawić jednego vHosta z alasiem *.zhp.org.pl, 2 wpisy w DNS'ach i skrypt wysylajacy Redirect'a na odpowiedni adres w zhp.pl to nie jest ani trudna ani zasobozerna sprawa.

aliasy *.zhp.org.pl na *.zhp.pl to nie jest natomiast dobry pomysl - niech sie ludzie przyzwyczajaja do nowych adresow.

inna spawa ze GK'a moze chciec sie pozbyc tej domeny...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 30 mar 2006, 03:50

To co Quba? bedzie bugtrucker? czy nie bedzie ;) moze wtedy mielibyscie zakonotowane skoro jest to tak trudno uchwytne np ze linki z glownych stron do moje zhp i poczty sa co nieco nieaktualne i jesli juz w takiej formie to brak tam informacji ze sie zmieni, albo ze np strona ZI jest troszke jakby stanela na etapie porzednich rozwiazan i ciagle zacheca do pakietowi cieszy informacjami o nich, procedurach z nimi zwiazanych itp a jakos brak wsparcia poza zawartoscia komunikatow dla zmian ktore wlasnie sie odbywaja. Na liscie serwisow ciagle znajduja sie adresy w zhp.org.pl, o FAQ nie wspomne, to tak po 3 minutowym rzucie oka glowny serwis. Dosc dluga zastanawialem sie czy pisac o tych "niedociagnieciach" ale po kilku miesiacach czekania uznalem ze skoro czynnosci jak podmiana linka trwaja tak dlugo to znaczy ze bledy sa po prostu gleboko ukryte i niezauwazalne i moze jednak warto o nich napisac ;) Glebiej wole nie zagladac.
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”