NOWA STRONA ZHP

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 16 paź 2004, 12:41

w któryms poscie jest napisane ze czata nie było. Jak nie było jak był i jest :D
i domagamy sie wstawienia linku do tego czatu :P
pwd. Łukasz "Schmergiel" Szlachta
drużynowy 9 WDH "Kosmonautów"
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 16 paź 2004, 16:53

sikor napisał:
No cóż a ja dalej swoje. Harcerstwo to nie firma, tu nie handluje się burakami a rozwój duchowy jest tak samo ważny jak pozostałe elementy. [...]
Na razie jest dość .... sterylnie.... , a sterylność bywa pożądana, np. na sali operacyjnej.
coz, de gustibus, pozwole sobie sie z Druhem nie zgodzic
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 16 paź 2004, 16:58

mysza:) napisał:
[...]Tego czegoś więcej w żaden sposób nie przedstawia nowa strona. A harcerstwo bez ogniska, zieleni i brązów lasu, gawędy i przygody staje się nieatrakcyjnym dla dzieci i młodzieży światem dorosłych w którym przeżywa się .... no co ?.
coz, de gustibus ponownie i ponownie pozwole sobie sie nie zgodzic
mysza:) napisał:
Reasumując, dobrze że są zmiany idące w kierunku ergonomii, dzięki za sumienną pracę ZI, ale nie należy zapominać o tradycjach, historii, obrzędowości, barwności bo to właśnie są elementy bardzo istotne w pracy z dziećmi.
harcerstwo to nie jest praca z dziecmi, harcerstwo to jest ruch mlodych ludzi, droga zyciowa itd
gdyby harcerstwo to byla praca z dziecmi to na glownej stronie miel bysmy baloniki i kubusie puchatki

a jesli chodzi o klimat - to dajmy szanse historii, strona tez zyje, niech sobie spokonie ewoluuje we wlasciwym kierunku, powstaje dopiero...

I nie jest prawda, ze ta strona nie ma swojego klimatu, ma i miec bedzie pewnie coraz bardziej z czasem, ale prosze pamietac KTO jest adrestaem GLOWNEJ STRONY ZHP.
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

harry
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harry » 16 paź 2004, 21:42

Czytając niektóre posty można zauważyć pewną niechęć do nowego. Tylko tak się zastanawiam, czy przypadkiem głosy krytyki nie wynikają z przyzwyczajenia do starego? Dajmy nowej stronie trochę czasu :)

Aha i jeszcze jedno. Oficjalna strona ZHP jest naszą wizytówką. Musimy pamiętać, że oprócz harcerzy kierowana jest do potencjalnych partnerów, sponsorów itd. W związku z tym, musi przedstawić nas jako dobrych partnerów i musi prezentować nasz profesjonalizm. Wydaje mi się, że ZI spisał się na medal :)
phm. Arkadiusz Kulewicz
Hufiec Braniewo

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 16 paź 2004, 22:16

Cóż nigdzie nie jest powiedziane że wszyscy muszą się zgadzać, zrozumienie przychodzi z czasem, chociaż ciśnie się refleksja, dziwna sprawa, graficy którym nigdy nie było dane być harcerzami, a więc rozwój duchowy musieli zrealizować w inny sposób łapią temat w pół słowa, a harcerze nie..... cóż lepiej pójdę do lasu, trza zaplanować "podziel się posiłkiem" sądzę że na razie przyniesie to więcej pożytku wizerunkowi naszego Związku niż nowa strona. A co do odbiorców to cóż szkoły są różne, zwracam tylko Waszą uwagę na fakt że Harcerstwo MA jakiś image który jest zakodowany w głowach ludzi. Stereotyp że widzą nas jako niedojrzałych chłopców w krótkich spodenkach jest często nieprawdziwy. ZHP naprawdę nie musi na siłę udawać że nie jest wielbłądem. Mamy swoje tradycje i doświadczenie, odcinanie się od tego jest błędem.
heh "......dosyć kurzu łykać nam, trzeba spieszyć nam do lasu......"
Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mgr_scout
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mgr_scout » 17 paź 2004, 09:19

Technicznie nic do zarzucenia, ale wygląd... jak zobaczyłem pierwszy raz to skojarzyło mi się z jakąś firmą hostingową prowadzoną przez harcerzy. Co jak co zupełnie, jak dla mnie, nie oddaje ducha harcerstwa, a nawet z nim się nie kojarzy. Nie mówię, że musi być koniecznie zielona... ale ta jest jakaś bezpłciowa, bez wyrazu, raczej zniechęca miast zachęcać do oglądania. Informacje prezentowane są ściśnięte, może newsy wyróżnić mocniej i wycentrować?? na pewno bardziej wyróżnić poszczególne wydziały GK.
Genralnie technicznie PRO, design KONTRA.
Takie jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam :D
Wydział Badań i Analiz GK ZHP .. a niedługo będą zmiany ;)

puszkow
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: puszkow » 17 paź 2004, 21:31

Ja mam taką propozycję nie wiem na ile to jest możlwe w tej chwili ale żeby, stworzyć dla porównania taką sama stronę z innymi kolorami - np zielonym :):) (bo jestem za zielonym:lol) i zrobić ankietę. Lub spróbować spersonalizować stronę i wtedy każdy by sobie wybrał kolory odpowiednie do siebie.
hm. Andrzej Zawalski - Puszek
Hufiec Sosnowiec Kierownik Zespołu Internetowego

PO Kierownika Zespołu Internetowego Chorągwi Śląskiej

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 17 paź 2004, 22:33

a ja odbiegne od tematu strony, bo jest jaka jest, (mi sie nie podoba) ale wazne ze jest i ze mozemy z niej korzystac,
nie spodobało mi sie stwierdzenie że harcerstwo to nie tylko praca z dziecmi bo jakby tylko to by na stronie były baloniki. ja pracuje z dziecmi i bardzo mnie uraziło to stwierdzenie,
własciwie u druha który to powiedział mozna zaobserwowac jakies skłonnosci paramilitarne lub inne które daleko odbiegają od harcerstwa i jego idei,
nie zapominajmy ze jednak coraz wiecej młodziezy odchodzi z zhp, i co raz mniej wstepuje, natomiast "dzieci" jest dużo tak jak i zuchow i niestety ale żyjemy w takich czasach w których nawet zuchy wiedzą o komputerach wiecej niż nie jeden z nas tych pseudo doroslych.
to taka moja mala dygresja, która i tak pewnie stąd zniknie ale nim zniknie to troche pobędzie
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 18 paź 2004, 08:03

schmergiel napisał:
nie spodobało mi sie stwierdzenie że harcerstwo to nie tylko praca z dziecmi bo jakby tylko to by na stronie były baloniki. ja pracuje z dziecmi i bardzo mnie uraziło to stwierdzenie,
własciwie u druha który to powiedział mozna zaobserwowac jakies skłonnosci paramilitarne lub inne które daleko odbiegają od harcerstwa i jego idei,
coz, przkro mi, ze tak odebral Druh moja wypowiedz nie bylo moim celem kogokolwiek urazic, zupelnie nie rozumiem, gdzie sie tu Druh dopatrzyl skonnosci paramilitarnych (??)

ale powtarzam (calosc zdania) - harcerstwo to nie jest praca z dziecmi, harcerstwo to jest ruch mlodych ludzi, droga zyciowa itd
gdzie tu traci paramilitaryzmem? gdzie tu 'skolonnosci inne' ktore odbiegaja od harcerstwa i jego idei?

mnie dotyka splycanie harcerstwa do 'pracy z dziecmi' i boli mnie taki stereotyp tak bardzo ze z trudem powstrzymuje sie od slowotoku na ten temat - ale wiem, ze nie przysluzyloby sie to samej dyskusji wiec zmilcze
schmergiel napisał:
nie zapominajmy ze jednak coraz wiecej młodziezy odchodzi z zhp, i co raz mniej wstepuje,
moze wlasnie dlatego, ze sie ich traktuje jak dzieci majac do zaoferowania jedynie starsza wersje 'plasow' - ja bardzo przepraszam, ale jestem instruktorem szkoleniowym, szkole druzynowych najpierw starszoharcerskich a teraz wedrowniczych i mam ugruntowany poglad na te sprawy, ale to chyba nie to forum
schmergiel napisał:
natomiast "dzieci" jest dużo tak jak i zuchow i niestety ale żyjemy w takich czasach w których nawet zuchy wiedzą o komputerach wiecej niż nie jeden z nas tych pseudo doroslych.
to taka moja mala dygresja, która i tak pewnie stąd zniknie ale nim zniknie to troche pobędzie
Po pierwsze nie zycze sobie byc nazywany pseudo doroslym, ciezko pracowalem zdobywajac stopien HR (lat temu wiele) uwazam sie za czlowieka odpowiedzialnego i dojrzalego tak spolecznie jak i psychicznie
Po wtore stanowczo protestuje przeciwko insynuacjom, ze ZI cenzuruje wypowiedzi i niewygodne usuwa - gdyby tak bylo to forum byloby nieustajacym peanem na czesc naszej doskonalosci
W imieniu ZI oczekuje przeprosin za te wypowiedz, ktorej nie zawaham sie nazwac podla, mam nadzieje, ze sie raczej Druh zapedzil w dyskusji niz na prawde chcial napisac to co napisal

I bardzo prosze mi nie wytykac, ze sie niepotrzebnie unosze, unosze sie potrzebnie, instruktorzy i harcerze ZI nasluchali sie juz tyle absurdalnych zarzutow i zwyczajnie neprzyjemnych wypowiedzi, ze starczy, jak kazdemu instruktorowi wykonujacemu swoja robote (ze nie wspomne, ze jak kazdemu czlowiekowi) nalezy sie im elementarny szacunek i szacunku tego bede oczekiwal, fakt, ze ktos ma inne poglady nie moze byc usprawiedliwieniem dla obelzywego zachowania, a juz na pewno nie na forum harcerskim

i sprawy takie trzeba wyjasniac natychmiast
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 18 paź 2004, 13:59

schmergiel napisał:
natomiast "dzieci" jest dużo tak jak i zuchow i niestety ale żyjemy w takich czasach w których nawet zuchy wiedzą o komputerach wiecej niż nie jeden z nas tych pseudo doroslych.
Po pierwsze nie zycze sobie byc nazywany pseudo doroslym, ciezko pracowalem zdobywajac stopien HR (lat temu wiele) uwazam sie za czlowieka odpowiedzialnego i dojrzalego tak spolecznie jak i psychicznie
Po wtore stanowczo protestuje przeciwko insynuacjom, ze ZI cenzuruje wypowiedzi i niewygodne usuwa - gdyby tak bylo to forum byloby nieustajacym peanem na czesc naszej doskonalosci
W imieniu ZI oczekuje przeprosin za te wypowiedz, ktorej nie zawaham sie nazwac podla, mam nadzieje, ze sie raczej Druh zapedzil w dyskusji niz na prawde chcial napisac to co napisal
Oczywiście jaknajbardziej przepraszam,
a w zdaniu tym nie chodziło mi o jakąkolwiek cenzure, a jedynie o to iż to co napisałem nie pasuje do tego tematu.

Co do skłonnosci paramilitarnych bardziej chodziło mi o to iż ostatnio bardzo czesto obserwuję wsród harcerzy starszych i wedrowników jakąś manię własnie paramilitarną, uważając sie za jakichś komandosów czy kogos tam jeszcze, silnie kładących nacisk na surviwal itp, nie mówie, że to źle, nawet może i dobrze, ale własnie te kręgi najczesciej mają w pogardzie prace z dziecmi i uważają, że ten pion harcerstwa nie powinien istnieć, oczywiśćie wielu teraz sie na mnie oburzy ale ja nie mówie też tu o wszystkich środowiskach, a jedynie o wiekszosci środowisk "starszych" z którymi JA miałem styczność (i jest to jakieś moj zwichrowanie w tym kierunku). stąd tak mi sie nasuneło porównanie za które również przepraszam bo druha nie znam i jasnowidzem nie jestem

co do tych innych na myśli miałem próbe sprowadzenia harcerstwa tylko do miana jakiejs firmy.
Oczywiscie potrzebni nam są sponsorzy, i jakas reklama, jednak sądze że strona powinna być przedewszystkim dla harcerzy, a późniejszej kolejnosci dla sponsorów i innych podmiotów.

Myśle jednak, że nie ma się o co kłucić, a wrecz nie wypada, bo jak sam napisalem w innym temacie, "każdy ma inny gust estetyczny" i jeszcze sie nie narodził taki co by wszystkim dogodził.

acha zapomniałbym, pseudo dorosłych - wcale nie twierdze, że druh nie jest odpowiedzialny czy jakis inny, zresztą sam do siebie tez odniosłem to stwierdzenie, chciałem przez to jedynie uwydatnic fakt, że na stronę zhp zaglądają juz nie tylko osby w wieku powyżej 16 ale również i harcerze i zuchy i w jakis sposób strona powinna być przyjazna równiez dla nich.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 18 paź 2004, 14:06

schmergiel napisał:
Oczywiście jaknajbardziej przepraszam,
a w zdaniu tym nie chodziło mi o jakąkolwiek cenzure, a jedynie o to iż to co napisałem nie pasuje do tego tematu.
przyjete
schmergiel napisał:
Co do skłonnosci paramilitarnych bardziej chodziło mi o to iż ostatnio bardzo czesto obserwuję wsród harcerzy starszych i wedrowników jakąś manię własnie paramilitarną, uważając sie za jakichś komandosów czy kogos tam jeszcze, silnie kładących nacisk na surviwal itp, nie mówie, że to źle, nawet może i dobrze, ale własnie te kręgi najczesciej mają w pogardzie prace z dziecmi i uważają, że ten pion harcerstwa nie powinien istnieć, oczywiśćie wielu teraz sie na mnie oburzy ale ja nie mówie też tu o wszystkich środowiskach, a jedynie o wiekszosci środowisk "starszych" z którymi JA miałem styczność (i jest to jakieś moj zwichrowanie w tym kierunku). stąd tak mi sie nasuneło porównanie za które również przepraszam bo druha nie znam i jasnowidzem nie jestem
przyjete, nie mam w pogardzie zadnego pionu, mam nadzieje, ze ton taki nie jest dostrzegalny w zadnej moje wypowiedzi
schmergiel napisał:
co do tych innych na myśli miałem próbe sprowadzenia harcerstwa tylko do miana jakiejs firmy.
Oczywiscie potrzebni nam są sponsorzy, i jakas reklama, jednak sądze że strona powinna być przedewszystkim dla harcerzy, a późniejszej kolejnosci dla sponsorów i innych podmiotów.
w opinii mojej (zgodnej tu zreszta z opinia WPI) odbiorca strony glownej sa w rownej mierze harcerze (kolumna srodkowa) i nieharcerze (kolumna prawa)

przypominam zreszta - strona jest w trakcie powstawania, wrocmy moze do tematu za jakis kwartal
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

misiek_7
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: misiek_7 » 18 paź 2004, 16:06

Ja bym proponował aby na stronie głównej znalazł się odnośnik do linków harcerskich. Pozdrawiam. Strona OK
phm.Michał Rzepka H.O.
540 DW "Walkiria"
Hufiec Chrzanów
www.chrzanow.zhp.pl
www.walkiria.chrzanow.zhp.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 18 paź 2004, 18:26

bedzie, nawet w winiecie nie tylko ze na glownej (pod nazwa "w sieci" ) ale ten modul jest jeszcze w produkcji, a bedzie to dosc rozbudowy serwis
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

tomaszek

Post autor: tomaszek » 26 paź 2004, 20:34

Niestety ale mi osobiscie strona główna sie nie podoba jest zbyt pospolita. Brakuje jej tych kolorów prawdziwego ducha harcerskiego (tak jak maja podstrony). Wczesniejsza była lepsza.:~(:~(:~(:~(:~(

--
pwd. Tomasz Szylar
6 Jarosławska Drużyna Harcerzy HORNET

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”