Sprawności nurkowe [szukam]

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
Zablokowany
Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 11 lip 2003, 21:00

Do nurków harcerzy. Czy sa jakies sprawnosci nurkowe?? czy ktos sie tym zajmuje w zwiazku. No i oczywiście może by się tak spotkać na jakimś biwaku nurkowym...

Proszę o kontak na mail lub na forum.
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

t.m.nowak
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: t.m.nowak » 23 kwie 2004, 08:14

Na dzień dzisiejszy nie istnieją sprawności dla nurkujących, gdyż nie ma takiej potrzeby - "najzdrowiej" i zgodnie z przepisami jest zacząć nurkować od 16 lat, a wtedy można zdobywać już uprawnienia w systemach PADI i CMAS, który są uznawane nie tylko w związku, ale również na zewnątrz. Dlatego też nie przewiduje się oprawcowywania sprawności, które nie wniosą nic nowego do szkoleń specjalnościowych. Jednocześnie informuję, iż istnieje jedna, jedyna drużyna specjalizująca się w nurkowaniu, a inne drużyny jedynie akcydentalnie stosują tego typu szkolenia.

Czuwaj!

hm. Tomasz Nowak
kierownik Wydziału Specjalności GK ZHP
hm. Tomasz Nowak HR
Wydział Specjalności GK ZHP

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 25 kwie 2004, 20:35

Dziekuje druhu Tomku.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy harcerz nurek może jakoś oznaczyć to że jest nurkiem. Np. tak jak jest gapa dla spadachroniarzy.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

t.m.nowak
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: t.m.nowak » 26 kwie 2004, 18:47

Odpowiadam - w Związku Harcerstwa Polskiego nigdy nie wprowadzono żadnych oznaczeń dla harcerzy z wyszkoleniem płetwonurka. Zresztą nie spotkałem się z tym, żeby gdzieś poza wojskiem takie oznaczenia funkcjonowały. Ze względu na brak zapotrzebowania ze strony środowiska harcerskiego, jak też stosunkowo niewielką ilość szkoleń nurkowych w ZHP nie przewiduje się wprowadzenia takich oznaczeń w przyszłości.
Co do odznaki wskazanej w linku - szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego widziałem i muszę przyznać, że jest to dziwny twór. Na pewno nie jest to odznaka harcerska, a i w wojsku się z tym nie spotkałem. Nie wiem więc kto takie odznaki nadaje, na pewno zaś obowiązujący regulamin mundurowy na stosowanie takich oznaczeń nie zezwala.
hm. Tomasz Nowak HR
Wydział Specjalności GK ZHP

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 27 kwie 2004, 18:23

t.m.nowak napisał:
Odpowiadam - w Związku Harcerstwa Polskiego nigdy nie wprowadzono żadnych oznaczeń dla harcerzy z wyszkoleniem płetwonurka.
Hmmmm bo ja widziałem i nawet ten druh mówił że to oznaczenie właśnie temu służy. Była to zielona okrągła naszywka z hełmem płetwonurka niebieskim. Ale skoro nie było to może tamten druh coś ściemniał... ;)
Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”