Harcetstwo a sataniści....

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 05 gru 2005, 21:38

Nie chce być tutaj oskarżony o nie wiem, co, ale chce powiedzieć, że celem może być też dobra zabawa! To nie jest marnowanie czasu! (Przepraszam, że odchodzę od tematu!)

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 06 gru 2005, 10:47

Boodzioo napisał:
Nie chce być tutaj oskarżony o nie wiem, co, ale chce powiedzieć, że celem może być też dobra zabawa! To nie jest marnowanie czasu! (Przepraszam, że odchodzę od tematu!)
Łukaszu. Jednym z elementów metody harcerskiej jest uczenie przez działanie. Zabawa nie może być celem samym w sobie. Zabawa musi być środkiem do osiągnięcia pewnych celów. ZHP jest organizacją wychowawczą a nie organizującą wolny czas dla młodzieży.
Nikt nie zabrania się bawić. Można jednak zorganizować takie zabawy, by czegoś uczyły :-).

Pozdrawiam.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 06 gru 2005, 11:25

No po prostu wiedziałem, że ktoś to zrobi! Dziękuje za pouczeni i przywołani do porządku! ;):)
Druhu nie o to mi chodziło! Nie będę się tutaj rozwodził na temat.
(Mogłem napisać jaśniej albo wcale nie ważne mój błąd może ktoś zrozumie.)
Pozdrawiam!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 06 gru 2005, 12:16

To napisz szerzej i wyjasnij - bo jak na razie to walnąłeś głupotę nielichą.

Problemem w ZHP jest zbyt dużo "zabawy dla dobrej zabawy", bez głębszych celów.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 06 gru 2005, 12:23

GG:1248883

dezerter89
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dezerter89 » 07 gru 2005, 09:58

rumianek napisał:
Ale fakt jest faktem, że czasem przeginamy... Czy nikt z was nie słyszał o "niewinnej" zabawie w wywoływanie duchów na obozie?
Wydaje mi się, że co innego ścieżka strachu, a co innego zabawa w Lucyfera. Znam przykład drużyny która w nocy zrobiła zwiad na cmentarz i bawiła się w szatana.
ale pamiętajmy tez zeby nie wpadać w skrajności nie sądze zeby odpowiedzialny instruktor zrobiłbty cos takiego
pozatym pamiętajmy ze nie jestesmy ruchem katolickim mimo to ze mówimy w przeżeczeniu o służbie bogu
a te jasełka tu tez dobrze namieszały gdy powiedzialem o tym swojej katachetce (wspaniała siostra Weronika) POWIEDZIAŁA ŻE NIGDY TAK O TY NIE MYSLAÓŁA ALE JAK MOZNA TAK WSZYSTKO POD SATANIZM PODCIAGAć wiec jesli tak mi mówi przedstawicel koscioła to ja sie czuje rozgrzeszony
Krzysztof Kujawa

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 15 gru 2005, 00:54

Czy autor tego artykułu w ogóle był na takim rajdzie??
Takie porównania mogą wnosić tylko ludzie bez perspektywicznego myślenia
pwd. Paweł Litorowicz HO

pwdzlegnicy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pwdzlegnicy » 22 mar 2006, 03:35

Rzecz w tym że jesteśmy swego rodzaju konkurencją dla bratniej organizacji prokatolickiej więc takie bzdety nie powinny nikogo dziwić.Antyreklama z ich strony z ich strony taka forma pracy.Ale my ich z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 mar 2006, 08:42

pwdzlegnicy pisze:Rzecz w tym że jesteśmy swego rodzaju konkurencją dla bratniej organizacji prokatolickiej więc takie bzdety nie powinny nikogo dziwić.Antyreklama z ich strony z ich strony taka forma pracy.Ale my ich z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ
Skąd Ci się wzięła w tym artykule "bratnia organizacja" ?
No, chyba że chcesz ich świadomie pomówić, ale to chyba niezbyt harcerskie ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 mar 2006, 11:28

Jaka bratnia organizacja prokatolicka? FSE się nami głęboko nie interesuje. I ani FSE, ani ZHR nie mają nic wspólnego z tym artykułem.

Popieram tutaj dh Czesława w całej rozciągłości tematu.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 mar 2006, 14:29

pwdzlegnicy pisze:Rzecz w tym że jesteśmy swego rodzaju konkurencją dla bratniej organizacji prokatolickiej więc takie bzdety nie powinny nikogo dziwić.Antyreklama z ich strony z ich strony taka forma pracy.Ale my ich z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ
Ani to nie jest mądre i eleganckie, ani harcerskie....Nie popisałeś się Druhu przewodniku z Legnicy :-(

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 05 gru 2006, 03:15

Kochani druhowie. Nie dajmy sie wszyscy zwariować. Moherowe berety, wmawianie ZHRowi udzial w tej chucpie gazeciarskiej. Ten artykul nie jest wart naszej dyskusji. Wszyscy będąc instruktorami z jakimś stażem i doświadczeniem powinnismy zrozumieć że media rządzą się prawami rynku sprzedaży sensacji. Niech będzie to jeszcze jedna. Myslę że ci co czytali ten artykuł już o nim zapomnieli i nasze dyskusje nie powinny go reanimować.

Może kiedys sie dowiemy od jakiegoś SRK, że lilijka to symbol cudzołóstwa, bo jakiś niedoczytany Koleś przeczytał w Trzech Muszkieterach, że Milady miała wypalony taki znak jako symbol tej profesji. Wszystko przed nami
Dobrej nocy
Ostatnio zmieniony 05 gru 2006, 03:21 przez Portal_Jedrusie, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”