Jak reagują na nas ludzie-akcja

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 06 paź 2004, 20:20

Uwaga Uwaga
Podjeliśmy decyzję o przeprowadzeniu pewnej akcji w swoich środowiskach. Chcemy sprawdzić jak ludzie zareagują na opis : "JESTEM HARCERZEM/HARCERKĄ"...
Ogromna prośba do Was moi drodzy harcerze, byście przez najbliższy tydzień mieli taki opis na swoim gadulcu. Póżniej prosiłabym, abyście opowiedzieli mi o reakcjach innnych ludzi. Zwłaszcza tych, którzy harcerzami nie są.
roześlijcie to także w swoich znajomych harcerzy
inicjatorami akcji są harcerze ze Szczecina

Dostałem ten apel od znajomych. Niestety oni też nie wiedzą kogo poinformować o rezultacie tej akcji. Pomyślałem, że warto umieścić to na tym forum. Wyniki mogą być ciekawe i może pozwolą wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość.;) Umieszczajcie inforamcje o reakcjach ludzi i waszych spostrzeżeniach w tym wątku.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 07 paź 2004, 07:35

Ciekawe... i mogą być ciekawe efekty.. ale.. ja nie muszę tego robić bo na lisćie moich kontaktów są ludzie, którzy wiedzą, że jestem harcerzem. Nie wstydzę sie tego i gdy mówię o sobie to też mówię, że jestem harcerzem, jestem dumnu z tego. Reakcje są tolerancyjne, choć też słyszę, że - "jeszcze się w to bawisz?..." Wtedy na takie coś odpowiadam bezpośrednio próbując wytłumaczyć, dlaczego "bawię się" w to. Często też jestem na czacie, na czaterii w pokoju mojego miasta i tam zaczyna się nietolerancja, gdu gadam zkimś na privie i mówię, że jestem harcerzem...20% (tak na oko) ludzi zamyka rozmowe.
Jeszcze się zastanawima nad sensem tej akcji... napisałem to co napisałem... byście wiedzieli... ale i tak nie rozumiem po co wam to... bez względu na wyniki te i tak i tak nie zmieni nic to we mnie ani mojego stosunku.
Martwią mnie tylko tacy harcerze, któzy wstydzą właśnie się powiedzieć, iż są harcerzami.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 paź 2004, 10:50

A jaki sans ma ta akcja?

Zresztą... wiekszość z moich kontaktów to harcerze - albo ludzi, którzy wiedza, ze jestem harcerzem, bo tego nie ukrywam i sie tego nie wstydzę.

Zatem: jaki jest sens tej akcji?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 07 paź 2004, 17:31

slonko mnie rowniez martwia tacy ludzie, dlatego musimy sie starac aby bylo ich coraz mniej. Ja w zupelnosci nie wstydze sie powiedziec TAK JESTEM HARCERKA I JESTEM Z TEGO DUMNA, w mojej klasie wszyscy o tym wiedza... tak samo wszyscy moi znajomi owszem w liceum w 1 klasie spotkalam sie z aktami malej nietolerancji i wrecz wysmiewania sie z tego... i nie powiem zeby mi wtedy nie bylo przykro jak slyszalam np " Malta tak to jest cos a nie jakies bieganie po lesie" niestety obecnie ZHP kojarzy sie ludziom rylko z tym, ale mimo to nie przestalam o tym mowic :) pomysl z akcja mi sie osobiscie podoba, pewnie nie wiele da ale idea jest super :) wkoncu podstawa to kreatywny pomysl. dla mnie bomba :)

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 paź 2004, 17:52

Dla mnie nie bardzo: WSZYSCY z mojej listy wiedzą, że jestem harcerzem. A obcy - jak dopadną mój numer przypadkiem... to i tak generalnie jest on publikowany w miejscach harcerskich :)

Nie lepsza idea: każdy niech sobie sprawi i nosi "na cywilu" miniaturkę krzyża?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 07 paź 2004, 21:19

Wyniki tej akcji mogą być ciekawe. Umiściłem to na forum, ponieważ szczecińscy druhowie zapomnieli dodać do informacji jakiś adres zwrotny. Skoro tu na forum toczą się różne dyskusje (jedne mniej drugie bardziej jałowe) to pomyślałem, że to nie będzie taki zły pomysł. Jest to na pewno coś oryginalnego, ale też nie wiem co przez to chcą globalnie osiągnąć. To takie badanie opini publicznej chyba. Jak reaguje społeczeństwo na harcerzy wiemy, gdyż zostało to już powiedziane kilkakrotnie w innych wątkach. Jeśli trafią wam się ciekawe reakcje to piszcie. Może warto???
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

simone

Post autor: simone » 09 paź 2004, 20:42

mam nadzieje ze to nie wyszło tak ze ja uwazam ze nie ma harcerzy prawdziwych..:p

--
"My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?."

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 09 paź 2004, 20:52

hm.. u mnie zero odzewu ale to chyba dlatego ze na moim GG non stoper sa jakies harcerskie topicki, a poza tym juz tak dlugo w tym siedze ze wszyscy ktorzy mnie znaja chocby z widzenia wiedza ze jestem harcerka.

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 10 paź 2004, 10:35

Tak wiele ludzi jest nastawionych na wygody, czego harcerstwo jednak nie stwarza i dlatego uwazają, że być harcerzem to coś gorszego. Moim zdaniem po cześci to jest indywidualna sprawa Jestem harcerką bo chcę, bo mi to odpowiada, bo moim zdaniem 3 tygodnie pod namiotem z nocnymi alarmami, jest lepsze od 3-tygodniowej luksusowej modlitwy do puszki piwa. A jak ktoś mi mówi, że harcerstwo jest fe to się pytam "a byleś?"
Pozdrawiam wszystkich harcerzy i harcerki dumnych z tego kim są ;-)

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 10 paź 2004, 13:01

dominik jan domin napisał:
Dla mnie nie bardzo: WSZYSCY z mojej listy wiedzą, że jestem harcerzem. A obcy - jak dopadną mój numer przypadkiem... to i tak generalnie jest on publikowany w miejscach harcerskich :)

Nie lepsza idea: każdy niech sobie sprawi i nosi "na cywilu" miniaturkę krzyża?
Drogi Dominiku. Ta akcja nie jest skierowana tylko do Ciebie. Nie każdy na swojej liście kontaktów ma tylko tych, którzy wiedzą. Niektórzy jeszcze np. pracują, uczą się itp. Tam też mają znajomych, a ich relacje nie zawsze są towarzyskie.
Według mnie to świetna akcja. Miło mi się zrobiło, kiedy na swojej liście kontaktów zobaczyłem tyle opisów... To naprawdę miła akcja i całym sobą ja popieram. Najlepsze jest to, że powoli ogarnia całą Polską... A adres zwrotny? To chyba już dawno przestało mieć ten wymiar...
Pozdrawiam
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 10 paź 2004, 13:32

Jogurt racja :) i swiete slowa. a i owszem milo jest jak pol listy kontaktow ma napis "jestem harcerzem/harcerka" super :) az serduszko rosnie.. zwlaszcza jezeli sa to dzieciaki z moej druzynki :) tak poza tym jak sie widzi tyle topicow to az czuc ta jednosc , braterstwo i wspolnote wszystkich Harcerzy i Harcerek :) Oby takich akcji bylo coraz wiecej :) mimo ze i tak wszystkei moje ludki z GG wiedza ze kamusek(czyli ja) to zapalona harcerska z wielkim kuku na tym punkcie :)

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 10 paź 2004, 14:39

A do mnie pisza koleżanki teksty typu : "Ta? to ty harcerką jesteś, ale fajnie.... ja tez bym chciała ale nie mam czasu" to jest istna reklama harcerstwa :D:D:D
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 10 paź 2004, 19:24

Jeśli chodzi o pomysł noszenia miniaturki w cywilu ja jestem jak najbardziej za. Choc znam na tym punkcie pewne zboczenia. U nas w hufcu jest pewien druh, zarazem moj kolega powiedzmy "z osiedla" ktoremu chyba coś stopień HO do głowni odbił. Oczywiście jest to powód do radośći, ale żeby nosić gwiazdkę, na plecaku, na kazdym ubraniu posiadającym miejsce na pagony, i w ogole wszedzie gdzie sie da to juz chyba lekka pzesada. Całe szczeście, że się nie ubiera cały na granatowo ;p

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”