Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 06 sty 2005, 21:01

Hejka, hejka!! A my w tym roku utworzyliśmy sztab WOŚP!! Hehehe, musimy uzbierać mnóstwo kasiory,bo to przecież na NOWOCZESNE METODY LECZENIA W NEONATOLOGII I PEDIATRII !!!
No, to ja już lecę dmuchać orkiestrowe baloniki :D
Powodzenia podczas kwesty
Pozdrawiam!

PS Ubierzcie się ciepło!! :p
pwd. Rafał Matuszewski HR

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 08 sty 2005, 16:22

hm.. niestety nie mialem okazji byc na przystanku woodstock, bo zawsze mi cos w tym terminie wypadalo, ale za to moi koledzy z ogolniaka jezdzili co roaku i nie bede ukrywal aby posluchac muzyki i duzo pic (oczywisice alkocholu). zawsze wracali cali i mowili ze za rok tez jada. mam tez kolege kotory jest instruktorem PP i tez mi duzo opowiadal o tej imprezie i o samej pracy w PP. mialem okazje tez poznac szefa PP i nie uwazam ze jest to osoba niekompetentna. niestety nasze spoleczenstwo jest przepelnione nienawiscia do tych ktorym sie cos udalo zrobic. bez wzgledu na akcje rydzyka w tv trwam i radio ma ryja orkiestra bedzie grala. moim zdaniem to dobrze ze harcerze sie wlaczaja w WOSP, organizuja sztaby, biora udzial w PW jako normalni uczestnicy ale tez jako PP. rozumiem tez atak ze strony anki17 (czy jakos tak), bo z ciekawosci obejzalem material przygotowany przez TV trwam, i uwazam ze za rok ta telewizja tez bedzie w stanie nakrecic taki material, gdyz zawsze bedzie tak ze nie wszystkim sie natychmiast pomoze, ze sie komus cos stanie, ze poleci butelka i nie jest to bezposrednia wina owsiaka, bo ta impreze tworza ludzie a ludzie sa rozni. tak samo jak rozni sa ksieza, politycy, sportowcy, etc.. nie mozna takich spraw generalizowac. i pokaztwac tylko z jednej strony.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

kamamcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamamcia » 08 sty 2005, 19:39

....hmmm ciężka kwestia.Po przeczytaniu innych wypowiedzi byłam skłonna uwierzyc że rzeczywiscie te 10% to nic takiego i że tyle może iść na przystanek...lecz jednak zostaje przy moim zdaniu i uważam że te 10% to o 10% za dużo.Skoro jest to miejsce gdzie juz mniej osób przyjeżdża by posłuchac muzyki lub spotkać znajomych, a więcej by wypić i spróbowac wszystkiego uważam że to oni powinni za to płacić.Ktoś tam juz przedemna wspomniał że to ludzie swoim zachowaniem kreują tą impreze...skoro wybrali taki typ to niestety niech sami za nigo odpowiadają....cała kasa powinna iść na dzieci, bo pan owsiak nas w pewnien sposób okłamuje mówiąc że wszytsko idze na noworodki.
Każde zdanie jest dobre...chyba że jest inne od mojego.

remik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: remik » 09 sty 2005, 12:49

mam takie pytaniie:
Czy ktoś z Was sprawdził o czym mówi?
Czy ktoś wszedł na stronę www.wosp.org.pl i zobaczył sprawozdania finansowe?
Czy oglądaliście bilboardy na mieście?
Czy ktoś przeczytał statut fundacji?

Od początku swego działania orkiestra wydała na sprzęt medyczny WIęCEJ niż zebrała podczas finałów.
Jest to możliwe dzięki korzystnemu lokowaniu pieniędzy i sensownym przetargom oraz negocjacjom z dostawcami.
PIeniądze na swoją działalność (czynsze i pensje księgowej) to część odsetek.
Tak jak i pieniądze na "światełko do nieba" oraz przystanek.
Dlaczego nie protestujecie przeciwko wydawaniu pieniędzy na fajerwerki wystrzelone podczas finału orkiestry?
Czy jeśli "przystanek" się nie odbędzie to Ci którzy na nim piją pić nie będą?
Jurek Owsiak z tytułu prowadzenia orkiestry nie pobiera zadnego wynagrodzenia

SIe ma!
phm. Remigiusz Pękala

Szczep 58. ŁWDH www.58lwdh.org

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 09 sty 2005, 16:32

no w koncu jakies fakty. szkoda ze ludzie sluchaja roznych bzdur w TV i w radiu, zamiast samemu sprawdzic. wlasnie czytam komentarze na onecie dotyczace orkiestry i dzialalnosci owsiaka i fundacji i az mi sie wlos na glowie jezy.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

kamamcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamamcia » 09 sty 2005, 17:59

oooj jeżeli ktos mysli że pan Owsiak nie pobiera żadnej opłaty to sie powaznie myli....tak sprawdziłam tą wiadomoiść i słuchałam wywiadu z panem Owsiakiem który sam sie do tego przyznał.

remik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: remik » 09 sty 2005, 18:46

Twój podpis chyba wystarcza za wszystko :-)
ROTFL
phm. Remigiusz Pękala

Szczep 58. ŁWDH www.58lwdh.org

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 sty 2005, 14:56

Jeśli NAWET, jakieś procenty są przeznaczane na inne cele, to dla mnie nich se biorą. Gdyby wogóle nie było orkiestry, było by gorzej. Nie kupiłaby tyle sprzętów medycznych itd, a zarazem, nie urwatowałaby życia tylu dzudziom !!! Pomyśleliście o tym?

Do tego jeszcze dodaję to co napisał dh. Remik:
Druh Remik naipsał:
Od początku swego działania orkiestra wydała na sprzęt medyczny WIęCEJ niż zebrała podczas finałów.
Jest to możliwe dzięki korzystnemu lokowaniu pieniędzy i sensownym przetargom oraz negocjacjom z dostawcami.
PIeniądze na swoją działalność (czynsze i pensje księgowej) to część odsetek.
Tak jak i pieniądze na "światełko do nieba" oraz przystanek.
Dlaczego nie protestujecie przeciwko wydawaniu pieniędzy na fajerwerki wystrzelone podczas finału orkiestry?
Czy jeśli "przystanek" się nie odbędzie to Ci którzy na nim piją pić nie będą?
Jurek Owsiak z tytułu prowadzenia orkiestry nie pobiera zadnego wynagrodzenia

SIe ma!
I ja mówę - SIE MA !!!
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

kamamcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamamcia » 10 sty 2005, 16:19

Chyba druhowie źle zrozumieli moje intencje.Mnie nie chodzi o to że lepiej by nie było Orkiestry ale o to by jednak cała kasa szła na dzieci a nie na ludzi którzy sami się niekiedy przyznają że tylko tam piją;]

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 sty 2005, 16:32

A przeczytała druhna post druha Remika, który nawet zacytowałem?
A mój post też xlę druhna zinterpretowała. To była taka niby przenoścnia. Bo te "gosze", które JEŚLI NAWET przekazywane sa na cos innego, to niech idą. Ta orkiestra tyle zrobiła, tylko zebrała, że wybaczam to wszystko i nie mam nic przeciwsko, ale podkreslam jeśli coś takiego ma miejsce. A co dryhna w sumie miała by zrobić? Dlatego mówię, że nawet lepsze to by było, choć wierzę, że nie jest, niż wogóle by nie było orkiestry. Czy teraz druhna rozumie? ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 10 sty 2005, 17:35

jesli o mnie chodzi to zamiast przyczepiac sie do samej fundacji ktorej i tak pelno osob patrzy sie ne rece i tylk oprobuje dobrac sie do tego co juz zdazyki zrobic nie rouszajac samemu ....
:D ****

to radzil bym juz nie patrzec BARDZIEJ
tylko zajac sie jak juz oraganizatromi w miastach
fundacje i tak juz pokazala na co ja stac przez te 13 lat

problemy nie da sie ukryc sa wszyscy powinni znac przypadki miast w ktroych mim o wielkich imprez zbiera sie tak malo kasy
pieniadze sa wydawane przez organiaztorow na gwiazdy i podobne bzdety z duza nadwyrzka

w moijm miescei jest 20 tys osob a zbieramy co roku ok 15 - 20 tys zl

a co do woodstocku ?? :D

bylem polecam i bede bo tam jest naprawde swietna atmosfera
choc niektorzy z moich znajomych mowia ze tera to i tak nie to co na pierwszych
:)
a co do chlania to i owszem jest BARDZO DUZO ALKOCHOLU wypadki tez sa i to najdziwniesze ale przy tak duzej ilosci osob to jest nieuniknione

niech nikt nie wciska kitu ze potrafi to zrobic lepiej .. takike jest moje zdanie :):p
biszkopt

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 12 sty 2005, 15:11

wróciłam z Warszawskiego finału WOŚP - jako pokojowy patrol. i widziałam tych wszystkich ludzi w studio, którzy ryczą ze wzruszenia, mogłam wszystko zobaczyć z bliska.
Orkiestra i ludzie, którzy w niej pracują robią kawał dobrej roboty. ktoś wcześniej wspomniał - zaglądajcie na wośpowe strony internetowe (jak to mawia M.):)
macie wątpliwości - pytajcie tych, którzy odpowiedza Wam na pytania. twierdzicie, że woodstock jest na nie - pojedźcie na szkolenia Patrolu, pojedźcie na woodstock, pracujcie i podziwiajcie przez 5 dni.
ja tam jestem na tak, bo dzięki wośp moja siostra była przebadana. o!
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 15 sty 2005, 21:55

Czytałem, że ktoś tam wyczytał straszne rzeczy w komentarzach na Onecie.... Chyba na tym samym Onecie było, że zorganizowanie Przystanku kosztuje coś koło 1 mln złotych, a oni przecież więcej wyciągają z odsetek....
Cóż - całą kasa z WOŚP idzie na co ma iść, a dzięki odsetkom oni mają pensję i na reklamę i jeszcze na Przystanek - to się nazywa przedsiębiorczość....
A co do wszystkich coby się czepiali Owsiaka, to radzę poszukać w necie.... Są tam bilanse z ubiegłych lat - wszystko zgadza sięco do grosza, żadnego "brania na boku", ani dziwnych 10% na Przystanek, który swoją drogą jest ekstra - pozdrowienia dla ciężko pracujących w tym okresie ludzi z PP.... ^_^
Byłem, widziałem, bawiłem się, narzekać nie mogę.......
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

kamamcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamamcia » 16 sty 2005, 18:41

Ale większość społeczeństwa nie wie że jakis tam procent idzie na przystanek!!Przesłanie akcji jest jasno sformułowane:zbieramy na chore dzieci!! a nie :zbieramy na chore dzieci i na przytsanek!!Nie mam nic do samej akcji lecz do tego że pan Owsiak wie że w żaden inny sposób nie zdobedzie potrzebnych funduszy, więc cześć zebranych pieniędzy idzie na przystanek.

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 16 sty 2005, 23:18

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi - zgoda. Mnie także mierzi trochę fakt że nagłaśnie się zbiórkę pieniędzy na dzieciaki a wykorzystuje się pieniądze nie tylko do tego, ale:
- fundacja się rozwija i szuka nowych pół działania (chwała im za to)
- fundacja nagłaśnia to co robi i każdy kto chce bez problemu może się dowiedzieć że poza sprzętem fundacja pomaga GOPRowcom, szkoli lud w Pokojowym Patrolu
- pan Owsiak swoją osobą propaguje "New Age" (co mnie osobiście mierzi) i Przystanek moze byc kontrowersyjny, ale organizując go nie łamie w żaden sposób prawa
- nalezy głośno mówić o tym na co idą pieniądze ale teksty wojujących katolików (sam jestem katolikiem) które mozna było przeczytać na onecie wołają o pomstę do Nieba...

Co do drugiej części. Nie znam intencji pana Owsiaka, nie mnie je osądzać. Kilkakrotnie brałem udział w zbiórce łażąc z puszką czy pracując w naszym sztabie i muszę przyznać że odczuwam satysfakcję z tego co robiłem. To jest ciągle dobra akcja. I chociaż coraz częściej wzbudza kontrowersje, jej form zaczyna być juz trochę przestarzała a wolontariusze za bardzo polują na przechodniów to cieszę się że jest przeprowadzana. Cieszę się że coraz więcej dzieciaków ma szanse żyć normalnie mimo chorób.
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”