Księga Jaszczurki

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
M0nisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: M0nisia » 29 lut 2004, 13:52

Może to nie miejsce na ten wątek...ale chcałabym, żebyście sie wypowiedzieli na temat tej książki...mnie ona naprawde ujeła mimo, ze nie czytałam jej w całości, tylko fragmenty...A może ktoś z Was chce sie podzielić włąsnie jakimiś ciekawymi fragmentami z "Ksiegi Jaszczurki" :) pozdrawiam was cieplutko....:)
pwd Monika Jagodyńska
25 Łomżyński Klub Harcerski "Madras"
Chrągiew Białostocka

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 29 lut 2004, 20:16

aha... to mój mail, nie dawno wysłany do Ciebie nie ma sensu. Ojej...
Myślę, że Księgę Jaszczurki warto kupić, najlepiej całą (bo Jaszczurka wydała dwie, które można kupić oddzielnie, bądź razem)... dla mnie to książeczka nie mal nie zastąpiona w harcerskiej biblioteczce.
Nie mam jakiś konkretnych przeżyć związanych z tą książką. Ale przyznaję, że wiele dla mnie znaczy.

Pamiętam, że kiedyś czytałam fragmenty Księgi swojej byłej drużynowej Agnieszce. Wiersz (czy jak to można nazwać) nosi tytuł "Moja drużynowa" i był odzwierciedleniem Agniechy...
Odniosę się do tego utworu: Taka chcę być ja i taka powinna być każda drużynowa...

Wiele wymagam. Wiem.

POZDRAWIAM CIEPLUTKO BO JESZCZE ZIMA!
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

Jarrak

Post autor: Jarrak » 01 mar 2004, 10:02

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

hajder

Post autor: hajder » 01 mar 2004, 14:01

ta ksiazka jest GENIALNA i tyle... :)

M0nisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: M0nisia » 01 mar 2004, 19:07

Patka_69 napisał:
aha... to mój mail, nie dawno wysłany do Ciebie nie ma sensu. Ojej...
Myślę, że Księgę Jaszczurki warto kupić, najlepiej całą (bo Jaszczurka wydała dwie, które można kupić oddzielnie, bądź razem)... dla mnie to książeczka nie mal nie zastąpiona w harcerskiej biblioteczce.
Nie mam jakiś konkretnych przeżyć związanych z tą książką. Ale przyznaję, że wiele dla mnie znaczy.

Pamiętam, że kiedyś czytałam fragmenty Księgi swojej byłej drużynowej Agnieszce. Wiersz (czy jak to można nazwać) nosi tytuł "Moja drużynowa" i był odzwierciedleniem Agniechy...
Odniosę się do tego utworu: Taka chcę być ja i taka powinna być każda drużynowa...

Wiele wymagam. Wiem.

POZDRAWIAM CIEPLUTKO BO JESZCZE ZIMA!
Jesli nidługo uda mi sie kupic te ksiazeczke to przeczytam ten fragment....dzieki za maila....i miło, ze ktos tak samo lubi "Ksiege Jaszczurki" jak ja :) pozdrowienia równie cieplutkie Patka :)
pwd Monika Jagodyńska
Chrągiew Białostocka

M0nisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: M0nisia » 01 mar 2004, 19:10

Jarrak napisał:
Jest tu na forum trochę pięknych cytatów z Księgi. Poszperaj :-).
To niezwykła książeczka, o czymś co można by nazwać wychowaniem duchowym harcerza/harcerki. O czymś , czego już bardzo mało w naszej Organizacji. O czymś do czego warto by było wrócić, zamiast dęto - pompatycznych wskazań programowych, regulaminów i .....niektórych wypowiedzi tzw. "szczebla".

[Edytowany przez jarrak dnia 01.03.2004 o 10:03 ]
Jarrak własnie chodząc troszeczke po forum zauważyłam te cytaty....ale trudno jest tak wszytskie watki sprawdzić :) dlatego taki temat :) "Ksiega Jaszczurki" ma naprawde wiele slicznych fragmentów....ja znam je tylko z internetu....te które znalazłam :) pozdrawiam :)
pwd Monika Jagodyńska
Chrągiew Białostocka

M0nisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: M0nisia » 01 mar 2004, 19:11

hajder napisał:
ta ksiazka jest GENIALNA i tyle... :)
...hajder krótko napisane, a jak wiele wyrażone :) hehe zgadzam sie z Tobą w 100% :) pozdrawiam :)
pwd Monika Jagodyńska
Chrągiew Białostocka

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”