" Projekt - jak to brzmi? "

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 05 paź 2005, 16:19

alicja napisał:
myślałam, że przeczytam tu o ciekawych przykładach projektów, natomiast znalazłam gierki slowne, fakt, pełne elokwencji i madrych słów... no to jakie dobre projekty zrealizowali wasi harcerze?
Heh. Mam drużynę harcerek starszych. Teoretycznie wiem, czym ma być projekt. Ale tak dalece go "nie czuję", że niespecjalnie potrafię zarazić tym moje harcerki. Bo dla mnie on wygląda jak coś, co wzorowano na Znakach Służb (dobór zespołu, wybór kierującego zdobywaniem, samodzielne określanie zadań), ale okrojono z idei służby, zastępując ją rozwijaniem dowolnych zainteresowań. Zadania realizowane samodzielnie przez zastęp - ok, jak najbardziej, z zastępowym jako naturalnym liderem - jak najbardziej. Ale coś, czym może kierować dowolna harcerka, nie mające praktycznie żadnych ram (tak jak mają je Znaki Służb), a do tego wymagające formalizmu zupełnie nienaturalnego dla gimnazjalistów - zupełnie mnie zniechęca do tego instrumentu. :(
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 05 paź 2005, 16:25

No, pod tym mogę się podpisać wszystkimi czterema łapami. Byłem na szkoleniu, teoria opanowana. Ale tego nie czuję. Co więcej - gdybym miał tak formalizowac moich wędrowników, to pewnie by się w głowę postukali... a projekty / pomysły mają. I będą realizowane, aczkolwiek nie jako "projekt starszoharcerski".
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”