DH -> DSH

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 19 lis 2005, 14:41

Druhno Jagodo,czy możesz choć trochę rozwinąć swoją myśl? Zacytowałaś część mojej wypowiedzi,popełniłaś swoją i przyznam iż...,w swojej ułomności nie do końca jestem pewien,czy dobrze rozumiem to,co masz na myśli.
Pozdrawiam - czuwaj!

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 26 lis 2005, 22:45

Ależ,druhno Jagodo!
- nie przepraszaj,bo z jakiego powodu?...
- czy przeze mnie poczułaś się,jak popiół?...
- tak ona,jak i ja - tylko spytałem...
Pozdrawiam - czuwaj!

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2006, 13:47

Ze wzgledu na to ze postapilbym pewnie podobnie jak giqusek prosilbym o usuniecie powyszej wypowiedzi bo czuje sie nia osobiscie dotkniety zwlaszcza ze tobie napisane jest z malej litery a hitler z duzej.

Powstrzymam sie od dalszego komentowania bo musialbym byc bardziej niemily a to nie lezy w mojej naturze.

giqusek postopilbym podobnie, aczkolwiek publiczne stanowcze ostrzerzenie by sie przydalo.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 09 wrz 2006, 14:08

Wielu ludzi nadużywa możliwości jakie daje internet. Jedną z tych możliwości jest anonimowość. Możliwośc bycia nie wiadomo kim, nie wiadomo skąd i nie wiadomo gdzie. Jednak są fora, które są przeznaczone dla LUDZI, konkretnych, z krwi i kości, którzy przychodzą z problemem jako Ixiński do Ygrekowskich. Podanie chociażby inicjałów (jak boimy się podać imienia) jest wyrazem poszanowania pozostałych użytkowników forum. Nawet forum na satan.pl tego wymagają, to dlaczego harcerze nie mogą?

Innym faktem jest nadużywanie przez "władnych" opcji "spadaj". Nie pasujesz - spadaj, nie chce mi się z tobą męczyc - spadaj, nie jestem w stanie cię przekonać - spadaj. Naprawdę nie można było przekonać popiółki żeby podały choćby nawet li tylko imię? Np. drugie? Trzecie?

Widziałem już takiego co twierdził, że trzeba wywalać z harcerstwa ludzi. Dlaczego? Bo nie pasują do ideału. Idąc tym tropem należy wywalić wszystkich, to będzie harcerstwo idealne - nie ma ludzi, nie ma błedów. Bo "błądzić jest rzeczą ludzką".
To nie jest, że piszę nie na temat - jak ktoś nie zrozumiał analogii, to współczuję.

ps. Jest więcej użytkowników tego forum, którzy nie podali danych. Jakoś nikt do tej pory się tego nie czepiał...

:(
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2006, 14:20

Co do tej analogii - jelsi probujesz czlowieka zmienic a on sie nie daje to co? Bedziesz na sile trzymal np. nalogowego alkoholika jesli wiesz ze nic nie mozesz zrobic?

Bo ja nie. I sprawa stoi jasno - albo chcesz cos ze soba robic albo nie jest to miejsce dla Ciebie. I tak samo na forum. Jelsi dh. Czeslaw prosil o uzupelnienie danych a dana soboba sie nie dostosowala i wyraznie sie opierala to co mozna wiecej zrobic?

BTW: Blokada konta to nie jest jeszcze wyrzucenie.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 09 wrz 2006, 14:30

Wszedłem na listę użytkowników. Sprawdziłem losowo kilku z nich. Połowa ma niewypełnione "Prawdziwe imię", a mają po kilka postów. O czym to świadczy?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2006, 14:33 przez peshoo, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 09 wrz 2006, 14:38

- czy,aby do końca zrozumiałeś to,co przeczytałeś,gdy już tutaj na to forum trafiłeś? Czy popełniwszy swoją myśl ubraną w te zdania,rozumiesz ją w pełni /bo,zapewne oczekujesz,aby inni ją zrozumieli/?
- a tak na marginesie - piszesz,że "...A teraz trzymam się z dala...". Nie jesteś więc w tym ZHP,o którym to opinię tutaj popełniłeś. "...Zablokowanie mojego konta nic tobie (to nie to samo co Tobie) nie pomoze..." - tym kończysz swoje tutaj wypracowanie. Przyszedłeś tutaj,jako gość. Wysil więc trochę swoją wyobraźnię,nie jesteś wszak "bardziej tempych" - przychodzisz do czyjegoś domu w gościnę. Po raz pierwszy,bo do tej pory: "...A teraz trzymam się z dala...". I już od progu zaczynasz udowadniać,że gospodyni nie uczesana jest,a i sukienkę niespecjalną ma. Poczęstunek,jak dla Ciebie,jakiś taki... nieszczególny. Gospodarz zaś minę,jak Adolfik nosi! Rozpędziwszy się już w tej swojej krytyce zauważysz jeszcze,że kurz na półkach leży,a i odkurzacz dawno wyciąganym nie był... Dzieci gospodarzy? No,cóż! Szkoda gadać! - tak zaczęła by się ta Twoja wizyta,która zapowiedzianą nawet nie była. Czy możesz wyobrazić sobie dalszy przebieg zdarzeń? Podpowiem Ci. Może i ciut racji w swojej opini tego domu byś nawet mógł mieć. Jednak gospodarz tegoż,założywszy Ci czapkę na główkę i otworzywszy drzwi,spóściłby Cię schodami z półpiętra żegnając gorąco: SIO STĄD! I uwierz mi - miałby rację,panie Ogromny Bez/smaku.

Pozdrawiam ciepło.

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 09 wrz 2006, 17:17

Wypowiedź "Druha" Niesmacznego została usunięta.

Pokusiło mnie o jeszcze inną rzecz... mianowicie:
delta pisze:Przepraszam... chyba niepotrzebnie to napisałam...
Poczułam się przez chwilę, jak popiół...
Ona tylko spytała...
Może Delta to ta sama osoba co popiół i Wielki Niesmak??? A może dobrzy koledzy/koleżanki?
Tak poprostu natknąłem się przypadkowo na te sam numer IP z którego korzystacie...

(tu odpowiem bardziej drążącym wątek: i jest to stałe publiczne IP z DSL-a)
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 09 wrz 2006, 18:55

Hugo pisze:co innego jakbyś chciał zmienić nazwe albo bohatera to musiałbyś otowrzyć nowa druzynę a stara komuś przekazac albo rozwiązac.
BZDURA.

Komendant Hufca na wniosek druzynowego po prostu zmienia nazwę. Numer, bohatera itp.

Bez zakładania nowej druzyny, bez okresu próbnego itd.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 09 wrz 2006, 18:58

To jest przecież dalej ta sama drużyna. Nic się nie zmienia oprócz pionu. Więc jest tak jak pisze Dominik.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 09 wrz 2006, 19:21

Piszę o wcześniejszym przebiegu rozmowy w tym watku, bo rozwiązanie pierwotnie poruszonego w nim problemu, autorce już jest niepotrzebne. Takie refleksje mi się nasuwają...
Może i popiół złamała regulamin forum, ale należy zwrócić na jedo uwagę. Dziewczyna miała konkretne i sensowne pytania, problem, z którym sama sobie nie umiała poradzić. Nie pisała żadnych oszczerstw, nie używała wulgaryzmów itp., po prostu GRZECZNE pytanie. Nawet w dalszej dyskusji, które 'atakowały' jej osobę - wciąż GRZECZNIE.
A anonimowość - przyjmijmy nawet, że te 3 wspomniane przez giquska loginy to jedna i ta sama osoba (wypowiedzi wykasowanej nie czytałam) - a chyba można tak z kilku względów domniemać.
Osoba ta przedstawiała się na początku, bo miał coś do powiedzenia innym w sprawach, które jej personalnie nie dotyczyły. Nagle nasunął się problem i zabrakło odwagi, bo to forum czytają wszyscy, więc ktoś z jej środowiska by się wcześniej, czy póżniej dowiedział. Dalej zaś mógłby wysnuć odowiednie wnioski - do czego jej te informacje były potrzebne i dlaczego nie zapytała kogoś "od siebie" i nie wiemy, jak to by się potoczyło dalej, bo całej sytuacji nie znamy...Dlatego wybrała anonimowość.
Co zrobili stali użytkownicy forum? Ot, to co zawykle? Odeszli od meritum sprawy i zaczęli "czepiać się szczegółów",bo tak naprawde popiół wówczas dostała jedną trzymająca się tematu odpowiedź.
Wniosek: Strajmy się wysłuchać i zrozumieć, a nie zwracać uwagę ma nic nie znaczące drobnostki, bo przez przypadek możemy kogoś nieświadomie urazić i "zniszczyć". Jeżeli Wielki Niesmak to też ona - to wszyscy moga sobie tylko pogratulować.
Była na rozdrożu, a teraz już jej nie ma, bo odważyła się zrobić pierwszy krok, by rozwiązać problem - SPYTAć SIę O RADę. Harcerz w każdym widzi bliżniego... Ot jedeno słowo...jeden gest, nie takie jak trzeba. EOT
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 wrz 2006, 06:34

marzenka pisze:Może i popiół złamała regulamin forum, ale należy zwrócić na jedo uwagę. Dziewczyna miała konkretne i sensowne pytania, problem, z którym sama sobie nie umiała poradzić. Nie pisała żadnych oszczerstw, nie używała wulgaryzmów itp., po prostu GRZECZNE pytanie. Nawet w dalszej dyskusji, które 'atakowały' jej osobę - wciąż GRZECZNIE.
Tylko że problemem nie było jej "GRZECZNE pytanie" a jej odpowiedzi. Czy wg Ciebie jedynie oszczerstwami i wugaryzmami mażna przekroczyć tą "granicę". Tylko ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”