oznaczanie na mundurze PROJEKTU STARSZOHARCERSKIEGO (Uchwał

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 25 lip 2005, 11:24

Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 187/2005 z dnia 30 czerwca 2005 r.
w sprawie oznaczania na mundurze PROJEKTU STARSZOHARCERSKIEGO

Na podstawie § 64 pkt. 3 Statutu ZHP, wypełniając uchwałę Rady Naczelnej ZHP nr 81/XXXII z dnia 26 czerwca 2005 roku Główna Kwatera ZHP postanawia, co następuje:

Symbolem zrealizowanego projektu starszoharcerskiego jest naszywka na prawym rękawie munduru o wymiarach 2cm x 7cm w barwach drużyny, na której każdy zrealizowany projekt jest odznaczany jednym pionowym paskiem w dowolnym kolorze.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 25 lip 2005, 15:07

Nie za bardzo mogę to sobie wyobrazić. Tzn. ta naszywka ma mieć jakieś konkretne miejsce- nad sprawnościami czy jakoś tak??
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 03 sie 2005, 09:38

Że tak powiem - pasek nad sprawnościami, pod, czy pomiedzy?? Nad czy pod plakietka na prawym rękawie?

Pasek w pionie czy w poziomie??
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 04 sie 2005, 20:10

pomysl super ???
nie wiem kto to wymysla - a tak z ciekawosci jakie maja byc te paski, co jak ten prostokat sie juz zapelni, i dlaczego w ten sam sposob nie oznaczamy zadan zespolowych?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 14 sie 2005, 14:47

mhm... jeśli o mnie chodzi odznaczanie projektów na mundurze to robienie z niego choinki... i żeby chociaż jeszcze te dane na temat paska były sprecyzowane, a tu nawet szerokości nie podali - jednemu wejda 2 a innemu 30... nie podoba mi się :/
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 17 sie 2005, 09:48

orite napisał:
i żeby chociaż jeszcze te dane na temat paska były sprecyzowane, a tu nawet szerokości nie podali - jednemu wejda 2 a innemu 30... nie podoba mi się :/
Czytaj, czytaj!

2 x 7 cm - tak jest sprecyzowane - czyli jedno to długość, a drugie to SZEROKOŚć. Tyle, że nie wiadomo, które jest które (czyli czy pasek ma być w pionie czy w poziomie).

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 17 sie 2005, 16:14

Umiem czytać :P
dokumenty napisał:
naszywka (...) o wymiarach 2cm x 7cm
a ja się pytam o
każdy zrealizowany projekt jest odznaczany jednym pionowym paskiem

o ów pasek, który ma być wyszyty/naszyty na ową plakietkę... bo jak nie ustalą, to to jak kod paskowy wyglądać będzie...
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 09:31

A niech będzie i kod paskowy... albo i piękna tęcza :)

Czemu nie?? Niech będzie kolorowo i fajnie :) Ja i tak tego nie będę nosił, bo jestem już za stary :)

Hufiec ZHP Toruń

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 18 sie 2005, 14:39

A właściwie do czego jest to potrzebne,nawet tym nie "za starym"?Czy i tak z mundurami harcerskimi nie za wiele twórczego bałaganu już jest?A tak chcielibyśmy /wszyscy?/,aby był on jednolitym i czytelnych choćby dla nas samych.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 17:32

Jak to do czego? Ktoś wymyślił, że ma być projekt oznaczany na mundurku, więc trzeba było wymyśleć sposób. Po co to komu, łącznie z całym projektem, grupą harcerzy starszych (czy strasznych), brakiem jednolitej i kompletnej i odpowiednio odmiennej metodyki dla każdej z grup - nie wiem.

Przyznam się, że kiedyś w miarę te metodyki rozumiałem (zreszta takowe jest u nas wymaganie na phm w naszej KSI). Obecnie - coraz mniej, mimo opisu metodyk, nowych narzędzi metodycznych jak projekt itd. - coraz mniej chwytam.

Hufiec ZHP Toruń

mrówka_kajka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mrówka_kajka » 18 sie 2005, 18:07

choinko zielona<szara, khakowa> pachnąca jak las.....
piękna jesteś choineczko niczym panna młoda.....

choinki pięknie ktoś to kiedyś nazwał:lol

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 19 sie 2005, 08:48

mrówko, bo taka jest prawda...
wyobraź sobie nowy mundur prosto ze składnicy...
i teraz doszyj do niego WAGGS/WOSM na kieszeni... i dopnij Krzyż z podkładką... i plakietkę hufca i drużyny... i lilijkę instruktorską... i plakietkę z Rajdu, i znaczek Zucha, i odznakę popularną PTTK, i blachę Ratownika, i ze dwa znaki służby, i trzy rzędy sprawności, i plakietkę Zlotu Gniezno i suwak pamiątkowy żółty, jeszcze np. guzik przyjależności do zastępu czy inna pierdołka typu identyfikator.... po chwili jednolity mundur błyszczy się i mieni niczym panienka niecnotliwa przed wyjściem do pracy... dlatego mówcie co chcecie, ale moje sprawności są tylko w księżeczce a znaczki rajdowe szybko lądują w szufladzie...

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 19 sie 2005, 09:23

Może warto krzyż też mieć tylko w książeczce? Po co taka blacha ma zawadzać na mundurku?

Hufiec ZHP Toruń

mrówka_kajka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mrówka_kajka » 19 sie 2005, 13:41

Orite, miałam taką sytuację gdyż niedawno kupiłam sobie nowy mundur... dobrze ze mam sprawnosc igiełki :D

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 19 sie 2005, 20:11

dominik jan domin napisał:
Może warto krzyż też mieć tylko w książeczce? Po co taka blacha ma zawadzać na mundurku?
bo Krzyż jest czymś co noszę z dumą i czym nie wstydzę się śwecić ludziom po oczach, w przeciwieństwie do sprawności, które są dla mnie, nie dla innych. To, że udało mi się jakąś zrealizować, nie znaczy, że mam się tym chwalić. Umiejętność będzie taka sama, niezależnie czy wpisana do książeczki czy wyszyta na rękawie.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”