Zlot w Krakowie 2010

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
ODPOWIEDZ
niunia1
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: niunia1 » 10 kwie 2009, 22:26

Poczekam. ;)

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 10 kwie 2009, 22:47

niunia pisze:Proponuję przypomnieć sobie, komu się meldowało pierwszy zlot drużyn grunwaldzkich ;) No komu? ;)) KO MU NIS TOM!!!

KN
widać , że nie Zlot organizowac a do szkoły się udać, bo tego ustroju nie ma nie było i nie będzie http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm.
Po nadto w Krakowie był Hitler, H. Frank i nikt Krakowowi tego nie wypomina, nie było tez tam Powstania w czasie II WŚ i była GG.
Nie ważne Druchno gdzie będzie Zlot, ale ważne i o to nam wszystkim chodzi, że nie mamy dokładnych informacji - jak , gdzie i kiedy. A to potrzebne jest by coś zrobic.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

microtech
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: microtech » 10 kwie 2009, 22:51

niunia pisze:Brak osłon przed słońcem... Jamboree w Tajlandii bodajże. 47 stopni w słońcu. Zlot na plaży. Komuś było gorąco - szedł się kąpać. Poza tym, w ciągu dnia uczestnicy będą brali udział w zajęciach, a nie siedzieć w namiotach na błoniach.. Troszkę małego rozumku, jak mawiał Kubuś Puchatek.
Nie lubię, kiedy ktoś podsuwając nietrafione argumenty sugeruje, że brak mi rozumku.
Fajnie, że w Tajlandii w razie upału dało się wskoczyć do wody (nie byłem tam, przyjmuję za pewnik to, co napisałaś). Na błoniach jednak nie ma morza. I mimo, że program na pewno będzie przebogaty, jestem w stanie się założyć, że upał (jeśli, oczywiście wystąpi, ale zakładam, że tak) da się nieprzyjemnie we znaki uczestnikom.

...ALE

gdybyś poprawnie zinterpretowała to, co napisałem, doszła byś do wniosku, że uwagę o upale podsunąłem nie po to, żeby dyskredytować błonia jako miejsce, w którym odbędzie się zlot, ale jako mały minus ogólnej, pozytywnej ich oceny.

A co do konta to nie zostało usunięte, więc zamiast pluć na ludzi, sprawdź czy poprawnie wpisujesz swoje hasło.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 kwie 2009, 22:53

Michał, z faktu, że nie było komunizmu nie wynika:

a) że nie było komunistów (a niunia napisała o komunistach, nie komuniźmie),
b) nie było prób budowy ustroju komunistycznego,
c) nie było partii politycznych określanych mianem komunistycznych.

Oczywiście, argument niuni jest średnio poważny, ale nie zamazujmy faktów.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 10 kwie 2009, 22:58

A jeszcze mam pytanie Jubileuszowy Zlot 70-lecia Harcerstwa Polskiego to komu był meldowany władzom USA czy Wielkiej Brytanii? - a byl w Krakowie.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 10 kwie 2009, 23:05

No ale Amerykanie i Brytyjczycy nas nie okupowali, nie mordowali i nie wywozili na Sybir. :) I o to chodzi niuni - jak sądzę, że pierwsze zloty grunwaldzkie były meldowane namiestnikom okupanta. No cóż, fakt. Tylko, że wtedy niespecjalnie była alternatywa. :) To znaczy była: nie robić zlotów.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 kwie 2009, 23:08

MYCHAS pisze:A jeszcze mam pytanie Jubileuszowy Zlot 70-lecia Harcerstwa Polskiego to komu był meldowany władzom USA czy Wielkiej Brytanii? - a byl w Krakowie.
Na otwarciu zlotu nie było władz państwowych.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 kwie 2009, 23:12

19kldh pisze:
MYCHAS pisze:A jeszcze mam pytanie Jubileuszowy Zlot 70-lecia Harcerstwa Polskiego to komu był meldowany władzom USA czy Wielkiej Brytanii? - a byl w Krakowie.
Na otwarciu zlotu nie było władz państwowych.
Tzn. na zamknieciu byli ale tez nikt im nie meldował zlotu.
RW prędzej by sobie uciął rękę ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

niunia1
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: niunia1 » 10 kwie 2009, 23:19

Trudno, żeby każdy zgadywał, co autor miał na myśli, nie znając go. to raczej ZAŁOŻENIE, a nie sugestia :)

Dla mnie ważne gdzie będzie zlot ;)

Pozdrawiam wszystkich harcersko i życzę spokojnej nocy.

KN.

Ps. Tamto konto mam zablokowane :] hasło mam zapisane ;)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 23:19 przez niunia1, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 11 kwie 2009, 07:19

Mychaś, strzeliłeś ślepakiem z tym ZOO, to i teraz przyznaj że to nie było OK.....
Na zlocie 70-lecia byliśmy obaj z Cześkiem - Zlot meldował naczelnikowi ZHP komendant Zlotu hm Ryszard Wcisło HR. W grupie Gości Honorowych byli, obok Orszy np. Rektorzy Wyższych Uczelni Krakowa, a z pzpr był i owszem prof dr hab Hieronim Kubiak / miał córkę w jednym ze szczepów/, członek biura politycznego. Prof Kubiak, do dziś profesor UJ uważany był za jednego z przywódców
"skrzydła reformatorów" w partii.
Jeszcze co do słońca i braku drzew - słuszna uwaga, ale - to kwestia sposobu urządzenia biwaków, od czego np. spadochrony odpowiednio rozbite. Prócz tego, w dni programowe na biwakach nie powinno nikogo być. A Błonia są gigantycznym torem przepływu powietrza, tam zawsze jest przewiew.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 07:36 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 11 kwie 2009, 07:43

MYCHAS pisze:
niunia pisze:Proponuję przypomnieć sobie, komu się meldowało pierwszy zlot drużyn grunwaldzkich ;) No komu? ;)) KO MU NIS TOM!!!

KN
widać , że nie Zlot organizowac a do szkoły się udać, bo tego ustroju nie ma nie było i nie będzie http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm.
Po nadto w Krakowie był Hitler, H. Frank i nikt Krakowowi tego nie wypomina, nie było tez tam Powstania w czasie II WŚ i była GG.
Nie ważne Druchno gdzie będzie Zlot, ale ważne i o to nam wszystkim chodzi, że nie mamy dokładnych informacji - jak , gdzie i kiedy. A to potrzebne jest by coś zrobić.
Mychaś, Hitler był też w Warszawie ;) Co podbił to sobie oglądał :P
A GDZIE będzie zlot, to BARDZO WAŻNE - bo stulecie harcerstwa ma swoją logikę i porządek historyczny. Zaś pola Grunwaldu, prócz swej niezwykłej pamięci Bitwy z krzyżactwem, to faktycznie miejsce, gdzie ćwik Wojciech Jaruzelski od hm Juliana Nuckowskiego odbierał meldunek o Zlocie ZHP. Byłem, widziałem :P
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 07:53 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 kwie 2009, 09:16

StaryWilk pisze:
MYCHAS pisze:

KN
Nie ważne Druchno gdzie będzie Zlot, ale ważne i o to nam wszystkim chodzi, że nie mamy dokładnych informacji - jak , gdzie i kiedy. A to potrzebne jest by coś zrobić.
Mychaś, Hitler był też w Warszawie ;) Co podbił to sobie oglądał :P
A GDZIE będzie zlot, to BARDZO WAŻNE - bo stulecie harcerstwa ma swoją logikę i porządek historyczny. Zaś pola Grunwaldu, prócz swej niezwykłej pamięci Bitwy z krzyżactwem, to faktycznie miejsce, gdzie ćwik Wojciech Jaruzelski od hm Juliana Nuckowskiego odbierał meldunek o Zlocie ZHP. Byłem, widziałem :P
A tak na marginesie, to warto pamiętać że pierwszy "zlot grunwaldzki" odbył się .... w Krakowie (14-16.07.1910) ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 11 kwie 2009, 09:58

StaryWilk pisze:Mychaś, strzeliłeś ślepakiem z tym ZOO, to i teraz przyznaj że to nie było OK.....
Stary Wilku to nie był ślepak tylko przenośnia - nie chce żeby nasz Zlot stał się centralną atrakcją turystyczną dla miasta Krakowa, żeby tłumy gapiów przychodziły i patrzyły na nas jak na jakieś dziwne stworzenia nie z tej epoki i planety.
Ja chciałbym, żeby ten Zlot był dla harcerzy, a nie pod publiczkę, by można było z harcerzami w lesie, po górach, nad morzem czy gdzie tam pobawić się i pobyć, bez tych tłumów "zerkających zza płota"

Czy nie możemy Zlotu zrobić dla harcerzy, pokazać sobie, co kto umie, jak, jakie ma pomysły, w czym i jak się specjalizuje, nie tęsknię za prasa.
Potęga mediów jest taka, że bez ludzi (np. wyprawy na Grenlandię) da się coś wypromować w społeczeństwie dane przedsięwzięcie.

Co do JZHP w 1981 to był we wrześniu i trwał 3 dni, tu mamy być 10 dni w sierpniu, może nie widzicie różnicy, ale ja widzę (Dlatego nazwijmy go "Jak w 10 dni przestać lubić Kraków")
Po za tym nie wiem czy widzieliście jak zostały zryte Kielce - jako miejsce zlotu, nie wiem czy ktoś nam pozwoli tak zryć Błonia.
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 kwie 2009, 10:20

MYCHAS pisze:nie chce żeby nasz Zlot stał się centralną atrakcją turystyczną dla miasta Krakowa, żeby tłumy gapiów przychodziły i patrzyły na nas jak na jakieś dziwne stworzenia nie z tej epoki i planety.
Wskaz mi kogoś kto chce ;)
MYCHAS pisze:Ja chciałbym, żeby ten Zlot był dla harcerzy, a nie pod publiczkę, by można było z harcerzami w lesie, po górach, nad morzem czy gdzie tam pobawić się i pobyć, bez tych tłumów "zerkających zza płota"
Mylisz obozowisko zlotowe ze zlotowymi miejscami programowymi.
MYCHAS pisze:Czy nie możemy Zlotu zrobić dla harcerzy, pokazać sobie, co kto umie, jak, jakie ma pomysły, w czym i jak się specjalizuje, nie tęsknię za prasa.
Nie tylko możemy lecz nawet musimy.
MYCHAS pisze:Co do JZHP w 1981 to był we wrześniu i trwał 3 dni, tu mamy być 10 dni w sierpniu, może nie widzicie różnicy, ale ja widzę (Dlatego nazwijmy go "Jak w 10 dni przestać lubić Kraków")
Co oznacza "JZHP" ? Trochę znam Kraków i wiem że nie ma wielkiej różnicy między krakowskim 3 tygodniem sierpnia a 3 tygodniem września.
W 10 dni, to nawet nie zaczniesz poznawać Krakowa :)
Zresztą sporo czasu spędzisz poza samym Krakowem.
MYCHAS pisze:Po za tym nie wiem czy widzieliście jak zostały zryte Kielce - jako miejsce zlotu, nie wiem czy ktoś nam pozwoli tak zryć Błonia.
A po co chcesz "ryć" Błonia ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 11 kwie 2009, 10:36

19kldh pisze:A po co chcesz "ryć" Błonia ?
Jak będzie taka pogoda jak w Kielcach to innej możliwości nie widzę, chyba, że do tego czasu postawią nam domki lub hotele ewentualnie kempingi.
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”