Hgr / Hkr

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 23 lip 2006, 12:02

Chciałem się zapytać jakie są wymogi aby założyć jedną z tych grup bo niestety nie moge znaleźć takich wytycznych na stronie HSR ani na innych stronach. Pytam o to bo słyszałem ostatnio pomysł założenia takiego klubu w środowisku gdzie 5 osób ma brąza. Są jakieś konkretne wymagania co do członków takiej grupy? Wystarczy że to będzie grupa zapaleńców bez kwalifikacji, czy są jakieś wymagania co do ukończonych kursów, wieku, stopnia etc
Ostatnio zmieniony 23 lip 2006, 12:03 przez Cobra-Mce, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał 'Cobra' Styczeń HO
Członek Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej
Administrator strony internetowej Hufca ZHP Mysłowice
Drużynowy Próbnej Mysłowickiej Drużyny Wędrowniczej "Cień"

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 23 lip 2006, 13:05

hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 23 lip 2006, 18:46

Czesc
Kobra,

mam nadzieje, ze nie zapomniales, ze na Slasku dziala Inspektorat i mysle, ze nie przerasta nas udzielenie takich informacji, ale rozumiem ze trudniej jest napisac e-mail niz nabic sobie posta na forum.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 24 lip 2006, 13:33

Druhu Marku wiem że prościej, ale na stronie naszego inspektoratu nie znalazłem informacji, a z reguły szybciej dostaje się odpowiedź na forum niż na maile, dlatego też napisałem tutaj.

Dziękuje również Cyrkowi za odpowiedź.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 30 lip 2006, 13:26

Czesc Kobra,

Od kogo nie dostales odpowiedzi na wyslanego e-mail-a i ile sie na niego czeka ?
Nasz inspektorat ma nawet osobe powolana tylko po to aby zajmowac sie Klubami druzynami itd.

Pozdrawiam
Marek
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 30 lip 2006, 13:45

Ja nie powiedziałem że nie dostałem odpowiedzi, tylko jeżeli chce coś wiedzieć odrazu to napisze na forum i dostałem po około godzinie odpowiedź (nawiasem mówiąc to Cobra a nie Kobra).
A pytałem z czystej ciekawości bo to nie ja zakładam klub tylko chciałem wiedzieć co i jak żeby być zorientowanym w sytuacji, a chyba od tego jest forum- jeżeli bym zakładał Klub to odrazu bym się zwrócił do Inspektoratu Chorągwi, a że to było w celach informacyjnych to z tego co mi wiadomo na forum się zadaje pytania...

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 17 lut 2007, 18:39

Skonczyla sie juz weryfiacja instruktorów HSR-u, a czy ktos sie moze orientuje jak z HGR ? i kKubami ratowniczymi ? One tez skladaly jakies sprawozadania! Wie ktos moze gdzie mozna znalesc takowe informacje ile mamy np hgr i klubów i ktore zostaly zwryfikowane pozytywne?

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 19 lut 2007, 13:21

Kluby ( a takimi szczególnymi klubami są również HGR-y) weryfikują się rokroicznie w swoich hufcach i to tam trzeba szukać informacji.
Centralnie zaś Harcerska Szkoła Ratownictwa prowadzi weryfikację HGR-ów i potwierdza lub nie zgodność jej działania z kryteriami HGR. W tej chwili nie ma jeszcze aktualnej listy zweryfikowanych HGR-ów. Pracujemy nad tym, ufam, że weryfikacja skończy się do końca marca 2007 r.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 19 lut 2007, 17:21

A mozez napisac na czym ta weryfikacja ma polegac skoro potrzeba na to aż 3 miesiecy ? Bo chyba nie ma HGR wiecej niz instruktorów HSR ?

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 20 lut 2007, 14:31

Skąd wniosek, że potrzeba na to 3 miesięcy?

Jaki HGR reprezentujesz drogi Defenderze? może łatwiej będzie mi się odnieść do Twoich postów.

Weryfikacja HGR-ów wunika z uzgodnień dokonanych podczas spotkania z szefami HGR-ów, HGR ma jedynie obowiązek zarejestrowac się w HSR i corocznie przesyłać do zatwierdzenia plan szkoleń na dany rok. Bezpośredni nadzór nad HGR-ami i tak sprawuja własciwi komendanci. Naszym zadaniem jest wsparcie merutoryczne i nadzór oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i rozwoju grup.
Służę pomocą, zapraszam do korespondencji, mój adres mailowy: mariusz.cyrulewski[at]hsr.pl
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 21 lut 2007, 17:11

Nic osobistego w stosunku do ciebie sznowny Druhu, ja po prostu chcialem zaspokoic wlasna ciekawosc! A 3 miesiace wynikły z terminu skladania sprawozdań HGR w grudniu 2006 o ile dobrze pamietam ze strony.

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 25 kwie 2007, 07:35

CYREK1 pisze:Kluby ( a takimi szczególnymi klubami są również HGR-y) weryfikują się rokroicznie w swoich hufcach i to tam trzeba szukać informacji.
Centralnie zaś Harcerska Szkoła Ratownictwa prowadzi weryfikację HGR-ów i potwierdza lub nie zgodność jej działania z kryteriami HGR. W tej chwili nie ma jeszcze aktualnej listy zweryfikowanych HGR-ów. Pracujemy nad tym, ufam, że weryfikacja skończy się do końca marca 2007 r.
Jak mniemam marzec sie skończył przynajmniej w miom kalendarzu! Coś juz wiadomo które HGR działają zgodnie z kryteriami ?

ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 25 kwie 2007, 20:38

Faktycznie już się kończy kwiecień, zaraz wakacje, a tu weryfikacji nie ma. Co się dzieje?

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 23 maja 2007, 10:39

Juz konczy sie maj, konczą sie matury (mam nadzieje ze wszystkie pozytywnie) a tu w temacie kryteriów HGR cisza !

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 23 maja 2007, 12:20

Między ciszą a ciszą... dzieje się sporo spraw.
Informcje o HGR-ach niebawem na stronie HSR.
30 czerwca zapraszam na spotkanie szefów HGR-ów do Warszawy.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”