Doktryna HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 08 lut 2005, 18:23

Ja myślę, że przekazywanie zmian w doktrynie HSR można by dodać do zadań inspektoratów chorągwianych, czyli po prostu nałożyć na te jednostki taki obowiązek. Zorganizowanie jednych warsztatów dla brązowych po zmianie doktryny wydaje mi się dla inspektoratu organizacyjnie możliwe, szczególnie, że już w każdej chorągwi mamy instruktorów HSR i prawie wszędzie inspektoraty.
Co Wy na to?
Pozdrawiam - to moja pierwsza wypowiedź na tym forum.
Jakub Sieczko

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 lut 2005, 07:34

Przepraszam bardzo... HSR nie może nałożyć takiego obowiązku na mnie bo inspektorat, czy kierownik Inspektoratu NIE PODLEGA pod HSR, tylko podlega pod odpowienidego Komendanta Chorągwi. Także odgórnym narzuceniem nic się nie zdziała.
Druga sprawa, że ja nie jestem Instruktorem HSR więc, jak mam przeprowadzić coś o czym nie mam pojęcia? Uprzedzając nadlatujące zarzuty: tak, są instruktorzy HSR w KChŁ i oni to powinni przeprowadzić przy moim współudziale :)

Reasumując: próba narzucenia może spełznąć na niczym, tylko chęci własne inspektoratu pomogą w przeprowadzeniu tej "reformy". Obra... poczekamy na wersję "czytaną" doktryny HSR. Może się doczekamy :D (Oj, jak bardzo bym chciał)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 09 lut 2005, 09:17

Fedajkin napisał:
HSR nie może nałożyć takiego obowiązku na mnie bo inspektorat, czy kierownik Inspektoratu NIE PODLEGA pod HSR, tylko podlega pod odpowienidego Komendanta Chorągwi. Także odgórnym narzuceniem nic się nie zdziała.
Z tym "odgórnym narzucaniem" to faktycznie bywa różnie, ale jeśli chodzi o to co moze a co nie moze HSR, to faktycznie HSR jako taki nie może nałożyć takiego obowiązku, ale może on wynikać pośrednio z uprawnień Wydziału Specjalności GK. A wówczas to komendant choragwi wprowadzi taki obowiazek.
Tak na marginesie to przydałaby się jednak większa czytelność statusu HSR.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”