Doktryna HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 03 lut 2005, 07:24

Tak, pięknie to brzmi... ale czy jest gdzieś do ściągniecia? Przeczytania? Mówię tutaj w imieniu chyba sporej rzeszy ratowników z brązową odznaką: chcemy być na bierząco, ale czy ktoś nam w tym pomaga? Proszę, opublikujcie ją na stronie HSR!
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 03 lut 2005, 09:40

Wypowiem się z godnie z informacjami jakie posiadam na tą chwile, treści kursów czyli konspekty są własnością Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, program kursów będzie dostępny na stronie.

Chcesz być na bierząco jeździj na warsztaty, kursy przeczytanie zmian i tak niewiele zmieni.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 03 lut 2005, 09:44

Swoją drogą zdublowałeś temat.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 03 lut 2005, 14:04

Marecki napisał:
Chcesz być na bierząco jeździj na warsztaty, kursy przeczytanie zmian i tak niewiele zmieni.
Po pierwsze: nie mam obowiązku jeżdżenia na kursy, szczególnie, że jadąc na kurs jest określon liczba symulantów, bo co za dużo to nie zdrowo.
Po drugie: warsztaty są dla instruktorów HSR w większości wypadków, a jeżeli jest przyzwolenie dla innych ratowników to zazwyczaj taki warsztat wypada w weekend kiedy np. ja mam zajęcia na uczelni (taki już mój pech).
Po trzecie: gdzie mam przeczytać te zmiany? Podaj adres... samo przeczytanie wiele zmieni, bo będę wiedział co się zmieniło i gdzie...

Również pozdrawiam..

P.S. Mówi się i pisze "jeźdź" a nie jeździj... przepraszam, ale musialem poprawić :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Tomcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tomcio » 03 lut 2005, 15:36

Witam
Jeśli chodzi o zmiany w doktrynie to przyznaję, że od 1 marca będą dość duże. Jednak na dzień dzisiejszy nie ma możliwości opublikowania jej. Zgadzam się, że należy o tym pomyśleć i może na stronie HSR stworzyć coś w rodzaju poradnika pierwszej pomocy. Problem jest tylko taki, że nie ma się tym kto zająć. Na stronie będą opublikowane programy kursów zawierające jednak tylko treści kursu a nie dokładne wytyczne jak należy postępować.
Pozostaje narazie jeździć na warsztaty dla "brązowych" (odbywają się takie np w chorągwi mazowieckiej ale i w innych) lub być w kontakcie z instruktorami HSR.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
phm. Tomasz Chruścik
sekretarz HSR

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 03 lut 2005, 16:27

Fedajkin napisał:
Po pierwsze: nie mam obowiązku jeżdżenia na kursy, szczególnie, że jadąc na kurs jest określon liczba symulantów, bo co za dużo to nie zdrowo.
Ty nie masz obowiązku nigdzie jechać, nikt Ci też nie karze być na bieżąco. Ale jak sam powiedziałeś, chcesz być na bieżąc, a jedynym sposobem by tak było jest branie udziału w różnych przedsięwzięciach HSR, bycie w grupie/drużynie rat-med, albo uczestnictwo w kolejnych, bardziej profesjonalnych kursach i właśnie w taki sposób wam to ułatwiamy, organizując różne rzeczy, zdobywając kontakty, bo konspektu nikt nie ma prawa Ci dać, opublikować itd.
Fedajkin napisał:
Po drugie: warsztaty są dla instruktorów HSR w większości wypadków, a jeżeli jest przyzwolenie dla innych ratowników to zazwyczaj taki warsztat wypada w weekend kiedy np. ja mam zajęcia na uczelni (taki już mój pech).
Ja już raz napisałem na tym forum, że czas COŚ ZROBIć SAMEMU, myślę, że bez problemu znalazłbyś instruktorów, którzy przyjechaliby poprowadzić zajęcia, w łodzi chyba też ich nie brakuje z tego, co pamiętam, ale trzeba samemu coś zrobić.

Powiem więcej, będąc kierownikiem masz obowiązek organizować takie rzeczy, bo to ty masz kierować instruktorami na terenie waszej chorągwi, planować z nim różne rzeczy i dbać o zainteresowanych ratownictwem na tereni waszej chorągwi.
Nie wspominając, że jako podharcmistrz, masz być przykładem dla innych, a na razie pokazujesz jak narzekać zamiast pracować.

I nie mów, że nie jesteś w stanie, mój drużynowy, zawsze mówił "Jak ktoś chce to szuka sposobu, a jak ktoś nie chce, to szuka powodu"
No i kto Ci zabrania zostać instruktorem HSR, by zmienić obraz szkoły i uczyć innych!!!???
Fedajkin napisał:
Po trzecie: gdzie mam przeczytać te zmiany? Podaj adres... samo przeczytanie wiele zmieni, bo będę wiedział co się zmieniło i gdzie...
A jak chcesz przeczytać tematy, które się zmieniły, to wyjmij własne notatki z kursu na BORM, i czytaj kolejne tematy, zmienił się cały konspekt od pierwszego wykładu o motywacji, do składu apteczki, więc nie widzę innej możliwości niż gdzieś pojechać i tam się nauczyć. Chyba, że oczekujesz adresu strony z treścią całych wykładów, ale jak już powiedziałem, nikt Ci tego podać nie może.

Pozdrawiam,
pwd. Sebastian Jeziorski
Sebastian Jeziorski
Harcerska Grupa Ratownicza Starówka
www.hgrstarowka.xt.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 03 lut 2005, 23:03

Fedajkin napisał:
Gdzie jest określona?
Fedajkin napisał:
Po drugie: warsztaty są dla instruktorów HSR w większości wypadków
To już wina Kierownika Inspektoratu o Specjlności Ratowniczej, że w Chorągwi Łódzkiej nie ma warsztatów dla brązowych...
Fedajkin napisał:
gdzie mam przeczytać te zmiany?
Poproś jakiegoś instruktora z Twojego inspektoratu, może przygotuje dla Ciebie bryk... Skoro nie masz czasu, możliwości, chęci, sposobu, aby posłuchać co mają Ci do przekazania instruktorzy.
Fedajkin napisał:
P.S. Mówi się i pisze "jeźdź" a nie jeździj... przepraszam, ale musialem poprawić :D
Proszę bardzo. A ja swoją drogą sprawdzę przy okazji czy aby się nie mylisz, tak jak z Szefową i Szefem HSR. Przepraszam ale musiał Ci powiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 03 lut 2005, 23:30

Marecki, chciałeś mnie jak widzę pojechać, ale trochę Ci nie poszło... spójrz na mój podpis i zadaj sobie pytanie: czy go znam, a jeżeli nie znam - to jak długo pełnic może funkcję ten facet....

Warsztaty dla brązowych powinny byc organizowane, ale co jeżeli nie są organizowane, bo przykładowo: poprzedni Inspektorat nie kwapił się do tego, a inne inspektoraty (np. mazowiecki - skoro był już wpomnianiy) nie zapraszał nikogo na swwoje warsztaty...

Piłęczkę można odbijać w ta i spowrotem i satysfakcjonuje mnie i to bardzo, odpowiedź dh Tomka. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu jak widać. Tak powinien wyglądac przepływ informacji, a swoją drogą: tworząc doktrynę spisujecie ją na kompie, a potem drukujecie dla instruktorów... czy nie można by zrobić z tego ładnego pdf'a z logiem HSR i wrzucić w dział download/pliki do ściągnięcia?

Sebastian - dziwnie by wyglądało, żeby brązowy kierował srebrnymi, ale niestety tak będzie i jak narazie zanosi się, że dość długo :) Tak w Łodzi nie brakuje instruktorów, ale pytanie było bardziej skierowane do Szefostwa HSR z prośba o opublikowanie tego dokumentu... jako świezo upieczony kierownik, chciałbym byc na bierząco i móc na warsztatach też co nie co powiedzieć a nie siedzieć tylko i "uczyc się" wraz z resztą brązowych...
Sebastian zaarzucił:I nie mów, że nie jesteś w stanie, mój drużynowy, zawsze mówił "Jak ktoś chce to szuka sposobu, a jak ktoś nie chce, to szuka powodu"
Spokojnie... gdzie powiedziałem, że nie jestem w stanie czegoś zrobić... nie wiem jak ty, ale ja mam czas bardzo napięty i z oporami wiążę koniec z końcem, ale mimo to prę na przód na przekór takim jak ty ;) nie obawiam się bo wiem, że jak upadnę to są inni co podadzą mi rękę i pomogą, a jak narazie tutaj uzyskałem jedną pomoc... oby nie była to pierwsza...

...a teraz sorry ale na reszte przytyków nie chce mi się odpowiadać... dziękuję Tomku, jak zwykle można liczyć na Twa rzetelną pomoc. :)

Z harceerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 03 lut 2005, 23:47

Tak masz rację Sergiusz, Tomek jest dobry ja jestem zły.

Najzwyczajniej w świecie, żal mnie bierze czytając takie wypowiedzi.
Tak masz rację przytyk był, wział się z Twojego komentarza.
Jak kuba bogu tak bóg kubie, jak mawiali starożytni. (bynajmniej nie jestem bogiem, anie kubą, żeby nie było, że się wywyższam.)

Pozdrawiam serdecznie
Marecki

phm. Marek Jędrzejek H.O

hkr pabianice

Post autor: hkr pabianice » 04 lut 2005, 00:00

a możecie sobie już odpuścić??

-----------------------------------------
Dariusz Kamieniak phm.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 04 lut 2005, 00:40

Krew, co 2 miesiace prawie regularnie... ;oP
phm. Marek Jędrzejek H.O

hkr pabianice

Post autor: hkr pabianice » 04 lut 2005, 00:42

ŻARTOWNIŚ!!!!!
:D
Ale widze że jak już sobie żartujecie to już jest OK!!
Szkoda sensu sie kłócić!!!

----------------------------------------------------------
Dariusz Kamieniak phm.

Tomcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tomcio » 04 lut 2005, 15:35

Witam
Druhowie
Ja nie jestem ani dobry ani zły. Przedstawiam tylko stanowisko Szefostwa HSR i fakty jakie mają miejsce w HSR.
Wiadomość o warsztatach w chorągwi mazowieckiej była umieszczana na stronie inspektoratu. Z tego co pamiętam to byli na nich przedstawiciele innych chorągwi.

No i na koniec po raz ostatni na tym forum zwracam się z prośbą o dyskutowanie z kulturą.

Więcej prosił nie będę tylko będę usuwał wypowiedzi niekulturalne lub prosił o ich zmianę.

Pozdrawiam serdecznie
phm. Tomasz Chruścik
sekretarz HSR

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 05 lut 2005, 08:47

Tomku, a czy byłaby możliwość aby takie wiadomości umieszczane były na stronie HSR? Jest to o tyle wygodne, że rano przychodząc do pracy i zapijając pierwszą kawkę, nie musze robić sweepa i x stronach - tylko czytam jedną i mam odpowiednie informacje. :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Tomcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tomcio » 07 lut 2005, 10:03

Witam
Oczywiście jest możliwość umieszczania takich informacji na stronie HSR. Wystarczy, żeby organizatorzy warsztatów, kursów, szkoleń etc. wysyłali takie informacje do administratora strony HSR. Część z ludzi posiada możliwość zalogowania się na stronie i dodania informacji.
Zatem są możliwości tylko brak jest ... chęci u niektórych osób.
Pozdrawiam serdecznie
phm. Tomasz Chruścik
sekretarz HSR

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”