Materiały programowe HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Zablokowany
spotlight
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: spotlight » 30 sty 2005, 06:42

Witam chciałbym dostac materiały szkoleniowe HSR tzn. materialy dotyczace kursu BORM dokladnie opisujace czego sie tam uczy, jakie wiadomosci sa zawarte , czyli wszystko co instruktor musi wiedziec zeby nauczyc :) Jako ze napisalem maila i i nie dostalem zadnej odpowiedzi a na stronce takowych materialow nie znalazlem moze uda mi sie na forum od ludzi kompetetnych otrzymac te materiały. pozdrawiam!!!
pwd. Kamil Bujnowski HO
13 Białostocka Drużyna Wędrownicza "Czarna Trzynastka" im. J.A.Grzesiaka

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 30 sty 2005, 13:53

pozwole sobie odpowiedziec.
aktualnie trwaja prace nad poradnikiem dla instruktorow (dosyc zaawansowane) oraz materialami dla kursantow np zeszyt cwiczen (faza wstepna poczatkowa :) )

poki co instruktorzy maja konspekty...
Braci się nie traci

spotlight
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: spotlight » 30 sty 2005, 21:37

fajnie tylko czy moglbym dostac taki konspekt nawet za oplata?? Nie jestem instruktorem HSR i nie mam dostepu do tego dlatego prosze :)
pwd. Kamil Bujnowski HO

michał dusza

Post autor: michał dusza » 30 sty 2005, 23:44

Nie wiem jak inni instruktorzy, ale ja uważam, że konspekty zajęć są generalnie dla instruktorów HSR nie dla ratowników ZHP powstaje poradnik powoli bo powoli ale do przodu i to z niego powinieneś czerpać wiedzę ew innych materiałów. Konspekty i inne programy kursów należą do HSR i powinny być w jakimś stopniu "tajne". Wiem, że zapewne dostaniesz te materiały z pokrętnych źródeł bo sam takie posiadałem zanim zostałem instruktorem jednak ciągle uważam, iż dostępdo nich powinien być ograniczony.

Michał Dusza
HGR POMORZE

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 31 sty 2005, 12:57

Konspekty w myśl prawa sa "utworem" a zatem objęte są ochroną prawną. Sa własnością ZHP Harcerskiej szkoły ratownictwa i niestety póki co moga je otrzymac tylko instruktorzy, natomiast od 1 marca będziesz mógł otrzymac program kursu, który będzie dokumentem powszechnie dostępnym. Aczkolwiek, można wykorzystywac go tylko do szkolenia w Harcerskiej Szkole Ratownictwa. Nadmienię, że już jeden proces w sądzie powszechnym w tej sprawie się toczy :).

pozdrowienia
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

spotlight
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: spotlight » 03 lut 2005, 12:33

Michale mnie tylko interesuje czego sie uczy na braz nic wiecej ;) a swoja droga dostalem juz maila ii dziekuje za niego pozdrawiam
pwd. Kamil Bujnowski HO

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”