Państwowe uprawnienia ratownika a HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
klakier

Post autor: klakier » 29 wrz 2004, 22:53

Bardzo się ciesz że macie ochotę go obejrzeć pierwsza połowa była ciekawa ale poczekamy na drugą i wtedy dam wam znać nie wiem czy będzie w Internecie, jeżeli będę miał pisemną zgodę bohaterów tego filmu to pewnie tak. pozdrawiam

--
phm Paweł Szulc HR

klakier

Post autor: klakier » 29 wrz 2004, 23:38

Bardzo się ciesz że macie ochotę go obejrzeć pierwsza połowa była ciekawa ale poczekamy na drugą i wtedy dam wam znać nie wiem czy będzie w Internecie, jeżeli będę miał pisemną zgodę bohaterów tego filmu to pewnie tak. pozdrawiam

--
phm Paweł Szulc HR

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 30 wrz 2004, 13:39

Harcerze nie sa z innej glina, ale mają swoją, Harcerską Szkołę Ratownictwa, która kieruje się swoimi, harcerskimi zasadami.
Nikt nie mówi, że nie możesz szkolić harcerzy, istnieje tryb stawania się instruktorem HSR dla "zawodowców" jednak zupełnie nie rozumiem, czemu masz zastrzeżenia do tego, że musiałbys ukończyć kurs HSR.
Przecież taki kurs to nopwe doświadzcenia, nowe znajomości, nowi ludzie, poznanie zasad naszej, harcerskiej szkoły. Tego nie miałeś na żadnych studiach, ani w żadnej innej szkole, nie wspomnę tutaj o niepowtaarzalnej atmosferze, która jest unikatowa w swojej skali i żeby stac się prawdziwym instruktorem HSR trzeba jej doświadczyć. Wiem to, sam tego doświadczyłem, doświadczyło tego też przeszło 200 osób, które mogą Ci o tym opowiedzieć, tylko ich zapytaj.
Poza tym nawet nawiększa liczba godzin z dydaktyki ratownictwa, psychologii i socjologii nie czyni z nikogo super instruktora, trzeba mieć jeszcze to "coś".
Mam nadzieję, że nie brak ci pozywywnego nastawienia i zostaniesz instruktorem HSR, kurs może już w ziemie.
Zapraszam w imieniu HSR.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Kaśka

Post autor: Kaśka » 30 wrz 2004, 17:07

Drodzy Druhowie,
Wiem, że nie muszę nic pisać, na pewno sami wiecie, że poziom tych wypowiedzi jest przynajmniej niezadowalający. Może przejdźmy do konstruktywnych wypowiedzi.
pozdrawiam
katarzyna Krawczyk

--
hm. Katarzyna Krawczyk
Harcerska Szkoła Ratownictwa
Wydział Programowy GK ZHP

klakier

Post autor: klakier » 30 wrz 2004, 17:08

--
phm Paweł Szulc HR

klakier

Post autor: klakier » 30 wrz 2004, 17:17

--
phm Paweł Szulc HR

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 01 paź 2004, 00:36

"z państwowymi uprawnieniami "

klakier opowiedz jakie to masz uprawnienia zawodowe i na podstawie czego one sa wydane
Braci się nie traci

klakier

Post autor: klakier » 01 paź 2004, 08:14

--
phm Paweł Szulc HR

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 01 paź 2004, 11:47

niestety nie odpowiedziales na moje pytanie.
od razu odpowiem tutaj ze ani razu nie prowadzilem calego rko.nie widze w tym osobiscie zadnego problemu a nawet jestem z tego powodu bardzo zadowolony. dodam ze tak jak ty pracuje zawodowo jako medyk
Braci się nie traci

klakier

Post autor: klakier » 01 paź 2004, 13:29

--
phm Paweł Szulc HR

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 01 paź 2004, 16:11

klakier napisał:
Cieszę się bardzo że nie musiałeś nigdy tego robić napisałem to dlatego że czytając to forum stwierdziłem że jeden próbuje być mądrzejszy od drugiego i ciekawy jestem jakie są realia czy to jest tylko sucha teoria i czy pokrywa się to wszystko w praktyce, jednak dobrze mi się wydawało że większość z ludzi piszących n forum którzy uczą innych pierwszej pomocy maja tylko wykuta teorię. Myślę że odpowiedziałem na twoje pytanie, mam dyplom ukończenia szkoły wystawiony przez daną szkołę, natomiast szkoła musi mieć zgodę na wystawienie takiego dyplomu od ministra zdrowia i ministra edukacji pozdrawiam

Czytam tak te twoje wypowiedzi i ciągle wydaje mi się, że to ty chcesz być mądrzejszy od innych.

Po pierwsze zwróć uwagę, że HSR jest tworzony, przez i dla harcerzy i porównywanie ze służbami państwowymi, których zadaniem jest Ratownictwo jest tu zbędne, podstawową rolą ZHP jest WYCHOWANIE, a nie RATOWANIE, HSR tylko czerpie dobre wzorce, a nie stara się z nimi konkurować, a przynajmniej tak jest w przypadku moim i moich przyjaciół, z którymi działam.

Cały czas mam wrażenie, że HSR ma być dla Ciebie sposobem do spełnienia jakiś własnych potrzeb. Kto powiedział, że nie możesz szkolić harcerzy, proszę bardzo, zakładasz drużynę i tam szkolisz tych ludzi ile tylko dusza zapragnie, tyle, że nie jako instruktor HSR?

Wydaje mi się tez, że ty jednak masz nie to "COŚ”, co powoduje, że powinieneś być inst., tylko takie "coś”, co powoduje, że nim nigdy nie powinieneś zostawać i właśnie po to jest kurs, by stwierdzić, jakim instruktorem będziesz, a nie tylko po to by stwierdzić czy masz odpowiednią wiedzę, tego Ci nikt nie odbierze, masz piątki i się ciesz z tego, moje gratulacje.

Co do tego, że inst. maja wiedze teoretyczną i nigdy nie prowadzili RKO, ja tez nigdy nie prowadziłem i będę szczęśliwy, jeśli nigdy jej nie przeprowadzę, powiem więcej, jeśli nigdy nie będzie potrzeby bym udzielał pomocy i jeśli nikt z moich kursantów tez nie będzie tego robił, jednak nie jest to możliwe, ale jeśli ty nie masz takich odczuć, to chyba jest z tobą coś nie tak.

Na kursie, na SORM byłem dwa razy i na obu były osoby, które miały styczność zawodową z Ratownictwem, ale nawet raz nie usłyszałem od tych osób, że z tego powodu powinny mieć jakieś specjalne względy, a co jakiś czas pojawi się ktoś, komu wydaje się, że jest pępkiem świata i wszyscy powinni się starać by mu dogodzić. Ja ze względu na moje zainteresowania i kier. Szkoły musze się spotykać z takimi ludźmi i cały czas pracuję nad tym, by osiągnąć szczyt polityki w tych kontaktach, może kiedyś mi się uda!!

Moim zdaniem często styczność zawodowa jest wręcz przeszkodą. Jak czasem posłucham kolegów, którzy mają styczność z PR to mnie trafia na myśl, że mogę kiedyś potrzebować takiej pomocy.

Jeśli dalej chcesz prowadzić ta dyskusję, to zapraszam na maila jeziorski@interia.pl

Pozdrawiam Sebastian Jeziorski
HGR „Starówka”
Sebastian Jeziorski
Harcerska Grupa Ratownicza Starówka
www.hgrstarowka.xt.pl

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 01 paź 2004, 20:45

widzisz klakierze- prowadzenie rko to nie cale ratownictwo.
bo wyobraz sobie ze moim problemem jest to ze przyciagam do siebie wypadki a praca NZOZ Monar jako parrtyoworker dala mi jednak doswiadczenie przy pobiciach, przedawkowaniach narkotykowych, omdleniach,padaczkach oraz wielokrotnie prowadzilem tlenoterapie.zdarzaja sie rowniez urazowi poszkodowani bo klub w ktorym prowadzimy nasze dzialania to byla hala kolejowa.
tak wiec widzisz- wiem o czym mowie mowiac o ratownictwie.

zeby nauczac pierwszej pomocy nie trzeba miec wielkego doswiadczenia a czesto okazuje sie ze wielcy ratownicy i lekarze zapominaja o standardach jakich maja nauczac tylko wprowadzaja wlasne pomysly "z zycia wziete" i powstaje kolejna szkola- tym razem wroclawska, gdanska, olsztynska
Np w Polskiej Radzie Resuscytacji czesto sie zdarza ze lekarze uczestniczacy w kursach instruktorami BLS nimi nie zostaja a taki harcerz instruktor tak. co ty na to ?? taki bez doswiadczenia a jednka instruktor.

to juz jest taka przypadlosc ratownictwa ze kazdy chce byc madrzejszy od drugiego. to powszechne nawet i u harcerzy. tylko ze ten zarzut wydaje sie conajmniej smiesznyw tym miejscu bo to jest FORUM DYSKUSYJNEczyli miejsce wymiany pogladow.

pozdrawiam
bulon
Braci się nie traci

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 01 paź 2004, 20:53

na zyczenie wysle procedyury medyczne PSP a juz niebawem podesle stosowny link do sciagniecia
Braci się nie traci

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 01 paź 2004, 21:02

i nadal niewiem co to sa te panstwowe uprawnienia ktorymi sie klakierku szczycisz.
czy mozesz robic rko czy tylko wentylowac? moze mozesz szyc rany a moze podawac basen? ja naprawde niewiem co ty masz za uprawneinia bo ja np wiem jakie mam. a czy aby na pewno ty wiesz jakie masz??:p
Braci się nie traci

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 05 paź 2004, 09:46

klakier napisał:
dh Kasiu dziękuje za odpowiedz i bardzo proszę o kontakt ze mną
Druhu to chyba jakiś żart ??? to druhna Kasia ma interes do druha czy druh do druhny Kasi. Jak druh chce np. dowód osobisty to czeka aż urząd się z druhem skotaktuje, albo jak druh chce zrobić zakupy to druh pisze e-mail że czeka na kontakt w sprawie zakupów buhahaha... na temat innych wypowiedzi druha sie nie będę wypowiadał, aczkolwiek dodam że aby zostać isntrutkorem BLS - AED bez względu na to czy ma się tytuł prof. hab. n. med itd. trzeba prześć całe szkolenie czyli jeden dzień kursu BLS-AED a potem kurs instruktorski i nie jest powiedziane że się zostanie tym instruktorem bo jest się profesorem. Więc dlaczego w ZHP a co za tym idzie w HSR ma być inaczej.
Chyba jakiś przerost formy nad treścią druhu.
Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”