Ratownictwo dlaczego pretensje ???

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 paź 2004, 10:03

Jasne. Pisałem o nie Zawodach Ogólnopolskich, tylko o tym, co dzieje się na poziomie hufców.

¬le, że są gry na poziomie niedostosowanym do odbiorcy. A to wina ratowników, którzy chyba nie zawsze są do tego odpowiednio przeszkoleni. Co nie jest wina HSRu, tylko samych ratowników.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 13 lis 2004, 12:27

Wlaśnie niedawno byłem n kursie BORM organizowanym przez HGR "Pomorze". Było na nim około 35 osób, z czego zdało jedynie 6 czy 7 nie pamietam dokładnie. Uważam, że to świadczy to o tym, że osoby które mają blachę są do neisienia pierwszje pomocy dobrze przygotowani. Ja osobiście nie zdałem aczkolwiek gdyby spotkał mnie na ulicy wypadek myslę, że byłbym w stanie udzielić pierwszej pomocy.

Z większością zarzutów postawionych w tym temacie się nie zgadzam. To czy "ratownikowi" po zdanym kursie odbija palma nie jest wina HSR-u tyko tego ejdnego konkretnego człowieka.

Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

żelka

Post autor: żelka » 26 lis 2004, 14:26

ja na BORM'ie byłam i go nie zaliczylam,ale mam takowy zamiar co by jeszce raz sie wybrać...ale co do tego sie zgadzam ,że aktualnie jest bum na ratownictwo...z jednej strony moim zdaniem jest to ok.Ale przez tpo zapomina sie o innych bardzo waznych specjalnościach,>:(jktóre równiez pomoagaja w życiu.Mnie jako druzynowej przyszłej druzyny artystycznej jest bardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek warsztaty dla takich druzyn.A takich warsztatów na BORM jest od ....b>:(ardzo dużo.
nie zapominajmy o innych specjalnośćiach ...

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 lis 2004, 14:48

żelka napisał:
Ale przez to zapomina sie o innych bardzo waznych specjalnościach, >:( które równiez pomoagaja w życiu. Mnie jako druzynowej przyszłej druzyny artystycznej jest bardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek warsztaty dla takich druzyn. A takich warsztatów na BORM jest od ....b>:(ardzo dużo.
nie zapominajmy o innych specjalnośćiach ...
A teraz takie warsztaty będą bardziej potrzebne gdyż zgodnie z:
Uchwałą Głównej Kwatery ZHP nr 128/2004 z dnia 21 października 2004 r. w sprawie zatwierdzenia "Zasad pracy specjalności harcerskich":
2.8 Drużynowym powinien być instruktor ZHP lub członek ZHP z otwartą próbą na stopień przewodnika, posiadający wiedzę i umiejętności z danej specjalności, udokumentowane ukończeniem kursu specjalistycznego lub uprawnieniem państwowym. W przypadku, kiedy drużynowy nie posiada takich kwalifikacji, w drużynie powinien być specjalista danej specjalności - szef wyszkolenia specjalnościowego.
§ 4 - Zasady wchodzą w życie z dniem 1 grudnia 2004 roku, z tym, że drużyny stosujące miana specjalnościowe mają obowiązek dostosować się do niniejszych zasad do dnia 30 września 2005 roku.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

żelka

Post autor: żelka » 26 lis 2004, 16:21

a przepraszam bardzo jak tu sie dostosowywac jak instruktorzy maja gdzies druzyny artystyczne...przepraszam bardzo to jak ja ! nie mam ochoty prowadzic zwykłej druzyny a mam ochote robić cos więcej to czego inni nie robia dwac ludziom sie bawić to nie moge...bo nie mam wyszkolenia...chyba jednak nie jest to moja wina...i bez wyszkolenia tez będe starała się prowadzic taka drużynę...a jak będdzie trzeba to saa postaram się sciagnąc ludzi i przeproawdzic warsztaty....

ludzie idźcie za głosem serca...a nie za tym co jest modne...!!!!!

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 29 lis 2004, 13:49

żelka napisał:

ludzie idźcie za głosem serca...a nie za tym co jest modne...!!!!!
Czy mam przez to rozumieć, że druhna ma pretensje o to że specjalność ratownicza się rozwija i przez to jest modna???

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

żelka

Post autor: żelka » 29 lis 2004, 15:01

8)
nie nie mam o to pretensji
ale bardziej chodzi mi o to,że większość ludzi idzie na BORM, bo ich znajomi tak robią i maja odzneke i sie moga wywyrzszać....przynjamniej tak większośc robi....takie tez mam dziwne wrażenie. A bynajmniej nie idzie to w parze z chęcią niesieniem pomocy

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 29 lis 2004, 18:14

A może gdyby ktoś zajął się stworzeniem czegoś podobnego do HSR w innych specjalnościach ludzie chodzili by na "Odznakę" Malarz albo jaką kolawiek inną. Choć w kursy na Odznakę się "skończą". Ponieważ zmieni się nazwa kursu i mam nadzieje również mentalność niektórych ratowników medycznych zhp.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 29 gru 2004, 08:07

grabek napisał:
Po trzecie kiedyś na forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa pojawiła się propozycja automatycznego przyznawania blach dla osób z wykształceniem medycznym. Z nieznanych przyczyn została ona głośno oprotestowana.

SPRAWA JEST BARDZO PROSTA - DOCHODZIMY DO (HARC) MISTRZOSTWA
W CZASIE MOICH DZIAŁAń W HARCERSKIEJ GRUPIE WARSZAWSKIEJ STRAŻY OCHRONY PRZYRODY W ROKU 1989 SPOTKALIŚMY SIę Z NASTęPUJĄCYM PRZYPADKIEM: BARDZO SROGA KOMISJA EGZAMINACYJNA ODRZUCAŁA KOGO SIę TYLKO DA NA EGZAMINACH NA STRAŻNIKA SOP AŻ W KOńCY JEDEN Z NAS WPADŁ NA POMYSŁ ZAPROSZENIA NA EGZAMIN W CHARAKTERZE KURSANTA JEDNEGO Z ZAWODOWYCH STRAŻNIKÓW LEŚNYCH Z WYKSZTAŁCENIEM WYŻSZYM LEŚNYM W TRAKCIE PISANIA PRACY NAUKOWEJ NA TEMAT OCHRONY PRZYRODY
I TEN CZŁOWIEK NIE ZDAŁ EGZAMINU (PRZYNAJMNIEJ TAKA BYŁA OPINIA KOMISJI)

BYć MOŻE DOJDZIEMY W ZHP DO TEGO SAMEGO. LEKARZE O SPECJALIZACJI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO BęDĄ OBLEWAć NASZE EGZAMINY NA BRĄZOWĄ BLACHę
CZY TO JEST DOCHODZENIE DO MISTRZOSTWA ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI
CZUWAJ HM. JAROSŁAW SZYMANIAK - RATOWNIK PCK

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 29 gru 2004, 10:37

sq5vja napisał:

BYć MOŻE DOJDZIEMY W ZHP DO TEGO SAMEGO. LEKARZE O SPECJALIZACJI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Ech z przykrością musze stwierdzić że nie ma takiej specjalizacji...

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 gru 2004, 10:42

Marecki napisał:
sq5vja napisał:

BYć MOŻE DOJDZIEMY W ZHP DO TEGO SAMEGO. LEKARZE O SPECJALIZACJI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Ech z przykrością musze stwierdzić że nie ma takiej specjalizacji...
W Polsce ?
A czy gdzieś w UE jest ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 29 gru 2004, 10:45

W Polsce jest specjalizacja: "Medycyna Ratunkowa" nie ratownictwo medyczne.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 gru 2004, 10:57

Marecki napisał:
W Polsce jest specjalizacja: "Medycyna Ratunkowa" nie ratownictwo medyczne.
Czy to to samo czy coś innego ?
(praktycznie)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 29 gru 2004, 16:44

NIE MA ZNACZENIA CZY TO TO SAMO CZY COŚ INNEGO
WAŻNE ABY NA FORUM CZEPIAć SIę ZA SŁÓWKA ALBO UDAWAć WIELKIEGO SPECJALISTę
MYŚLę, ŻE NAPRAWDę ZAINTERESOWANI TYM TEMATEM PORUSZONYM NA FORUM ZROZUMIELI MOJĄ WYPOWIEDŻ NA TEMAT BARDZO WYSOKICH AMBICJI W RATOWNICTWIE W ZHP A JAK JUŻ SIę CZEPIAMY SIEBIE NAWZAJEM TO SZCZEGÓLNA UWAGA DLA DRUHÓW RATOWNIKÓW
TYTUŁ "RATOWNIK MEDYCZNY ZHP" JEST TYTUŁEM NIEPRAWNYM CO NAJWYŻEJ MOŻEMY UŻYWAć TYTUŁÓW RATOWNIK PRZEDMEDYCZNY LUB PODOBNY
CZYWAJ J. SZYMANIAK

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”