Kreatywność na zbiórkach

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 25 wrz 2004, 13:30

taaaaaaaaaa stara gwardia do pomyslow....:lol
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 25 wrz 2004, 13:37

wiec jesli chodzi o mundury .. to
my ostatnio gadalismy na jednym z biwakow na temat ich zastosowania ... jest jescze pare np
miejszy kawalek sprzaczki od pasa .. łyżeczka (wyprobowane na jajecznicy z ogniska ... mozna zrobic nawet wyscigi w jedzeniu ja a pozatym dobry motyw do kuchcika..)

sznur to jeszcze gumka do wlosow
pas jest dobry do zrobienia uchwytow na drewno zachaczycpale drzewek za galezie i wio !
polaczone pasy jako lina ...
bluza kocyk dla dwojga ... zacheta dla ulubionej wkladki
buty jako instrument zaczepno obronny
a chusta na czapeczke w cieple dni

nie mowiac juz o pierscieniu... :D
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 25 wrz 2004, 13:43

mam dla was male zadanie domowe skoro juz jestesmy w komplecie .. :lol

chyba bede mial dodatkowy zastep w druzynie w nowej szkole .. w gimnazjum
i dostaniemy klase na harcowke
rozmawialem juz z opiekunka .. tej klasy

motyw jest taki ze gimnazjalisci sa bardzo wybredni co do wystuj klas

np wstawili w tej klasie nowe lawki...
i podwuch tygodniach juz nie bylo tego widac...

moje aentki powiedzialy ze to zalatwia ..
poprostu pogadaja z ludzmi ale zastamawiam sie nad paroma innymi sposabmi dotarcia do hooliganow :/

:) ma ktos moze jakis pomysl???
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 25 wrz 2004, 13:45

ahhh kyta;)
biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 25 wrz 2004, 18:53

hm... biszkopt co mial oznaczac twoj ostatni post? ;) :D co do zastosowan munduru.. to nawet to ciekawe jest szczegolnie ta lyzeczka :phm.. a jezeli chodzi o huliganow no coz to zalezy czy to sa ludzie od ciebie czy nie, ale chyba nie. Ja przeprowadzilabym jakas prelekcje w szkole ( choc moze nie wypalic bo powszechnie wiadomo jakim zainteresowaniem ciesza sie prelekcje ) ale np jak cos bedzie rozwalone to nie wymieniac tego a np dac jeszcze gorsze.... wiem ze to malo estetyczne ale jak zobacza ze niszcza i dalej jest zniszczone ze nikt tego nie wymienia to wkoncu przestana... ja jak jeszcze chodzilam do gimnazjum ( ah piekne czasy... a teraz brr na mysl matury :( ) dyrekcja zareagowala natychmiastowym zalozeniem kamer. ale to juz byla chyba desperacja :D

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 03 paź 2004, 21:54

kyta zoo jest w lasku wolskim ale chyba sobie jaja robiłaś (prawda?):Oo

Ale nie o tym miałem pisać. Moja wycieczka do zoo udała sie doskonale, wszystkie dzieciaki były szczęśliwe i zmęczone :). dodatkowo podrodze w rowie znaleścliśmy olbrzymią pluszową kaczkę :) która teraz stanie się mastkotką w naszej hacówce (trzeba jej założyć dwa szwy i wyprać).

Chciałem sie zapytać jak uwas wygląda "próba hacerza" lub "próba barw" (nazwy zamnienne). Czy macie jakieś stałe karty próby, czy rozpisujecie je indywidualnie? Co robicie po jej zamknięciu?
Spotkałem sie z czymś takim, że ludzie po takiej próbie ??? składają przyrzeczenie.

Myśleliście moze kiedyś o tym by stworzyć odznake drużyny, którą delikwęt by otrzymywał po zamknięciu "próby barw"? mianowicie ja myślałęm o jakiejś małęj zapince (z synbolem drużyny) na kołnierz. Chodzi o taki mały symbol, który można by otulić takim lekkim mistyczny kultem. stworzyć elemęt który by charakteryzował tą drużynę (mam nadzieje ze wyczujecie klimat)
żyć jak stalin przykazał - 300% NORMY

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 22 paź 2004, 08:05

Ocean... co do zoo to ja naprawde nei wiedzialam gdzie ono jest :P bylam kiedys ale to w Chorzowie :) a jezeli chodzi o "próbę harcerza" - to jest to zupelnie co innego niz "proba barw" bynajmniej u mnie sie tak przyjelo . Mianowicie barwy delikwent dostaje po ok. 1-2 miesiecy pelne barwy... musi m.in. chodzic na zbiorki, udzielac sie w grupie, wywiazywac sie z powierzonych prostych obowiazkow. a "proba harcerza" to wg. nowego systemu stopni i sprawnosci jest to "cos" po czym faktycznie ma sie PRZYRZECZENIE, ale bez stopnia... nie ma tak jak kiedys ze KRZYZ i odrazu 1 belka, system ten obowiazuje od wrzesnia zeszlego roku. I sa ogolno przyjete wynmagania ( nie pamietam wszystkich ale.. ) 1. hacerz zna prawo i przyrzeczenie harcreskie 2- harcerz wie kto jest jego druzynowym i umie sie z nim skontaktowac ... i jeszcze pare pare innych, owszem mozna je modyfikowac i dodawac jakies drobne rzeczy wedle tradycji czy potrzeb druzyny ( byle nie zabardzo ). no to tyle pozdrawiam. aha i proba harcerza trwa ok 3-6 miesiecy :)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 22 paź 2004, 23:47

U nas od samego początku się wpaja "nowym" , tłuamczy się, pokazuje się stosunek harcerza do własnych barw jak i zarówno do munduru. Barwy dostaje się po 3miesiącach, jeżeli widać iz nowy nadaje się na to by dać mu barwy... a to nie jest byle co ;) Gromadzimy sie radą drużyny i dyskutujemy na temat danej osoby jaka ona jest itd... a później w jakimś idealnym momencie dajemy barwy nowemu... a powiem wam, że u nas nie tylko są ciekawe przyrzeczenia.. ale tak samo ciekawe i piękne są wręczania barw ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

best
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: best » 01 lis 2004, 19:43

ja lubie szczegolnie konkursy sportowe druzynowe(oczywiscie ja k mogę byc z moimi koleżankami w drużynie):lol;):D:D:D:D:D:D
w szarym mundurze lepszy jest świat...

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 02 lis 2004, 10:19

Dziwne mi sięto wydaje. W naszym szczepie zostaliśmy przy starym systemie, który mnie osobiście wydajęcałkowicie i absolutnie lepszym. Krzyż harcerski powinien dostawać ten który sobie nato zasłuży swojąpostawą i działąlnością, a nie za sam fakt. Nowy sysytem tylko obniża range symbolu którym jest krzyż harcerski. eeeh szkoda gadać.....

Pozatym musze się wam pochwalić kilka tygodni temu (chyba 2) na rajdzie potanowiliśmy sobie całą drużyną się zrzucić i zrobić wspólne żarcie. Wybór padł na sobotnią kolacje, a przyżądziliśmy sobie makaron z polewą truskawkową... :D i było światne.

PS
a rajd z resztą wygrałem :p
żyć jak stalin przykazał - 300% NORMY

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 08 lis 2004, 21:00

hm.. cos nam watek znow umiera :/ . wogole to gdzie jest biszkopt co??? opuszcza sie chlopina i tyle :)) Ocean a co do wspolnego jedzonka to szkoda ze mnie z wami nie bylo :):)

A wiecie co ja dzis robilam z dzieciakami? bawilam sie w ciuciubabke :D:D i bylo mega fajnie... zwlaszcza wteyd kiedy to ja lapalam :P i w sumie wyszlo to dosc spontanicznie i posluzylo za bodziec szybszej pracy :P bop oczywiscie pani sprzataczka zaszyla sie gdzies w szkole i nie moglam jej znalezc wiec dzieciaki czekaly prawie 15 minut az przyjde z kluczem do harcowki..wiec musialy sobie znalezc jakeis zajecie:P i juz na wstepie bylo " druhno a mozemy sie bawic w ciuciubabke?" noi powiezialam im ze " jak szybko zrobicie plakat na rajd i zostanie nam czasu to nie ma sprawy" nie uwierzycie jak sie z tym uwinely normalnie 1 raz widzialam ich tak zapalonych do pracy :):) a plakat swoja droga jest na maxa kosmiczny :D:D

sprafka

Post autor: sprafka » 10 lis 2004, 10:55

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 10 lis 2004, 18:33

sprafka uratowalas mi wiare w ten watek ze jeszcze nie umarl :D bo starzy bywalcy cos chyba zapomnieli o nim :( chlip. ale coz:) placki fajna sprawa trzeba miec tylko sprzet :p ale jak masz jeszcze jakies fajne pomysly ( nie koniecznie na cala zbiorke) to zapraszam do dyskusji, albo jakies interesujace materialy :)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 11 lis 2004, 01:22

Ostatnio pracowaliśmy nad zrobiniem jakieś ciekawej zbiórki 11 lisopada. Kolega pamiętaj, że cos ciekawego było w jakims numerze "Na topie". Znaleźliśmy i chcieliśmy spróbować. Lecz całość zmieniliśmy :D lecz forma pozostała. Będzoe to takie... przedstawienie (sam opracowałem :D noo... z pomocą.. ;) ) Otóż ma byc to zbióra, przygotowana specjalnie w dniu 11 listopada dla nowych harcerzy z nowej drużyny, którzy maja 12-13 lat. Nie możemy więc zamieszać im w głowie jakimiś smętnymi opowoadaniami. Trzeba to zrobić ciekawie... po "naszemu" :D. Będzie to to takie mnie więcej przedstawienie.Chcemy przedtsawić w ciekawy sposób historie harcerstwa dp 11 listopada. Od początku:

- narrator - opowiada o idei scautingu. Kto ją wymyślił jak rozpropagował (doświadczalny obóz, wydanie książki przez Bi-Pi itp.) To wszystko dociera do Polski (nie będącej jeszcze wtedy na mapie)

- scena I. Lwów 1909 (załużmy) jakiś cywil czyta gazete gdzie sie doiwaduje o scautingu i wypowiada sie na ten temat itd.

- narrator - mówi jak ten ruch u nas w Polsce się rozpowrzechnił aż doprowadza do wydarzenia z 1911 z kursów dla instruktorów

- scena II - 22 maj 1911 czytanie przez Andrzeja Małkowskiego pierwszego rozkazu.

- narrator - znów opowiada jak się rozciągło na Polske scauting i doprowadza do nastęopnej sceny...

- scena III - gdzie jacyś ludzi w tym ks. K. Lutosławski myślą podczas konkursu, w którym trzeba było wymysleć jakis symbol naszym polskich harcerzy

- narrator - opowiada o tym krzyżu, o symbolice słowa "czuwaj" i o innych nazwach zaczerpniętych z rycerstwa: hufiec, chorągwiem itd. oraz wprowadzenie słowa - harcerz.

- scena IV 0 obóz w Anglii gdzie uczestniczyła polska reprezentacja i gdzie (najważniejsze) pozwolenie przez Bi-Pi na wywieszenie flagi biało-czerwonej... mimo iz Polski nie było na mapie...

- narrator - mówi jakie to miało dla nas znaczenie ta flaga wywieszona i znów co się działo później

- scena V - I Wojna Światowa - tutaj każdy może wg. własnej fantazji coś wymyśleć. Akurat nie będę wam szczegółowiej opisywał tej sceny... bo dużo tego jest.

Narrator na pierwszy rzut oka za dużo chyba mówi. Nie musi mówić tych wydarzeń które działy sie między wydarzeniami które inscenizujemy. Jestem ciekaw jak się nam to uda. Jutro napiszę ;) Mam nadzieję, że będzie OK ;)

A macie może jakieś inne pomysły na zbiórki typowo historyczne ??? Właśnie ... jakies ciekawe... bo mnie dzis jakiś pomysł wpadł do banii... ale jeszcze go muszę przemyśleć :D
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

sprafka

Post autor: sprafka » 11 lis 2004, 07:53

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”