Kreatywność na zbiórkach

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 16 cze 2004, 12:21

moja druzyna uzywa dwuch symboli
pirewszy to sloneczko z ogniskiem w srodku
a drugi to
sloneczko z ogniskiem w srodku to wszystkonad mozem nad ktorym lataja jeszcze trzy ptaki..

a czy wy urzywacie sprawnosci?
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 16 cze 2004, 12:35

ostatnio poznalem jednego gostka z bractwa rycerskiego ...
dluga historia ale uznal ze harcerstwo to COS PODOBNEGO .. :D i zabral mnie na jeden z treningow
oprocz tego ze pomachalem sobie mieczykiem .. wymeczylem niezle i wogle toooo
poznalem pare fajnych ... kolezanek ktore odtwarzaj sredniowieczne tance i tp

a wczoraj dogadalismy sie z nimi i zaczely nas uczyc ...
umiem juz "praczki" "renesans" i " bure"
tak sie sklada ze jedna z moich druhen chodzi jeszcze na tance towarzyskie ..

a tak wogle to taka nauka tanca na obozie czy na specjalnej zbiorce o rycerstwie i honorze i wogle moze byc calkiem niezla
co o tym myslicie?
biszkopt

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 16 cze 2004, 16:25

Nie chwealąc się, ukończyłem kurs tańca tow. Ponadto chodziłem przez chwile do klubu :)

Pomyśle o tych tańcach thx za myśl 8)
żyć jak stalin przykazał - 300% NORMY

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 16 cze 2004, 16:46

phi kurs tanca ja mam klase e jeszcze 4 i bym byl instruktorem:)
biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 16 cze 2004, 18:56

widze ze mamy nowa druhne na forum :D teraz jest dwa na dwa :D:D Rycerstwo mi sie mega podoba... nawet mam znajomego druha ktory sie tym zajmuje..ale mieszka w Krakowie :( co do tancow...to ja mam hopla na punkcie tancow integracyjnych ..tylko raz sie w to bawilam ( na warsztatach choragwianych) ale mowie wam jest swietnie :D a jesli chodzi o godlo ... ja mam zolwika :) mysle zeby na skorupce wstawic jeszcze symbol POlski walczacej z racji ze druzyna nosi nazwe ZOSKA. Tzn z tym godlem to jest tak ze jest ale oficjalnie go jeszcze nie ma... bo nie ejst zrobione ale jest przyjete ze "maskotka" druzyny jest zielony zolwik.... i nawet mamy juz taki zwyczaj ze kazdy harcerz gdy dostaje chuste..to dostaje tez takiego malego zolwika z gipsu... co sobie go mozna gdzies przykleic. NIe droga sprawa a fajna :) A godlo chyba zrobimy po wakacjach :) albo na obozie :)

sprawnosci... jasne ze je stosuje.. a kto ich nie stosuje?

a robiliscie wytwory z plasteliny i modeliny? innym pomyslem..ale to chyba bardziej na oboz lub dopiero po nim : dzieciaki przynosza pudlka po zapalkach i jakies drobne przedmiociki przywiezione z wakacji ( np. piasek z nad morza, muszelki, szkielka, kamyczki, male zdjecia itp itd) ... i robimy z tego foto ramki... tzn. do srodka ( na denko )wklejamy to wszystko co jest pod reka .... kilka takich sklejonych pudeleczek czasem fajnie wyglada. ale to jak juz ktos sie lubi bawic w takie plastyczne rzeczy.

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 16 cze 2004, 21:19

Ja na zimowiskach przeprowadzałam w tym roku zajęcia "Koło gospodyń wiejskich" i było niesamowicie. Podzieliłyśmy się na grupy, wymyślając nazwę wsi oraz czym się zajmujemy, a następnie rysowalyśmy naszą wieś. Robiłyśmy fartuchy i chustki z gazet, obierałyśmy ziemniaki na czas, stwarzałyśmy naszą wiejską gwarę, robiłyśmy sałatki, śpiewałyśmy i tańczyłyśmy rózne piosenki biesiadne. Naprawdę dzieczyny miały przy tym ogromny ubaw. Śmiałyśmy się i wygłupiałyśmy, ale było świetnie. Polecam ten pomysł, zwłaszcza dla młodszych druhen.
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 16 cze 2004, 22:17

ta przybylo nam rozmowcow ...
ciekawe czy na innych tematach tez
:D
znowu sie beda za nami ciagac!!! :lol;)
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 16 cze 2004, 22:18

moze to i lepiej ;) pomysl z obieraniem ziemniakow na czas napewno zastosuje
:D
biszkopt

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 17 cze 2004, 20:01

Wiem, że wymyślanie nowych piosenek, albo przerabianie starych to nic nowego. Ale gdyby "zapodać coś na hip-hopowo" :D to mogłoby być ciekawie ;-)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 17 cze 2004, 21:25

biszkopt chyba dobrze ze jest nas coraz wiecej :D:D

mozna jeszcze pocwiczyc zdolnosci manualne - rzezbienie..z drewna..badz bardziej powszechnego tworzywa jakim jest zwykle szare mydelko.

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 18 cze 2004, 17:20

a co powiecie na babranie się w glinie. Prawdopodobnie nikt nie ma pieca do wypalania, ale to nie oto chodzi. Można fajnie się ubabrać i sklecić coś fajnego. A glina może być taka zwykła dla platyków albo zwyklejsza wykopana z odpowiedniego miejsca jak np. dolinki podkrakowskie ;)

Pomysł mydełka mi się podoba, byle nikt nie kazał mi sie po nie schylać :p

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 20 cze 2004, 11:14

Ok mysle ze ten watek bedzie do tego najodpowiedniejszy..wkoncu macie mnostwo pomyslow :D Bardzo pilnie potrzebuje ( jeszcze najlepiej przed 1 lipca ) fabuly gier fantastycznych... ktore mozna w jakis sposob przerobic np. na Harrego Pottera..chodzi glownie o to, zeby celem gry bylo czegos zdobycie (w moim przypadku kamienia filozoficznego ). Sytuacja jest pod bramkowa gdyz mialam miec juz jedna fabule... i jej nie mam :( ... i nie wiadomo czy ja bede miec przed obozem.

Druga sprawa - czy ma ktos jakis gotowy konspekt zbiorki o historii zhp? zbieram pomysly... bo moze ew. macie jakies lepsze. Z tym ze zakres nie jest konkretny a najlepiej gdyby to byly poczatki Bi Pi i te sprawy. z gory wilgasne dzieki :)

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 20 cze 2004, 11:18

to moze ja napiszę po prostu maila :p
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 20 cze 2004, 11:35

Albo nie... ;p

Najlesze na historię są komiksy, ale to dość statyczne, więc lepiej przeprowadzić jakąś gre terenową, bo historia z doświadczenia nudna więc trzeba ludzi nakręcić...
I mam nadzieję, że zrobisz kilka zajęć o historii... bo tak w 2 godziny to trudno się nauczyć wszystkiego...
Zobacz na tej stronie... tam jest tylko napisana historia skautingu, ale...
http://www.yacm.gv.edu.pl/shk/page/hist.html
moim zdaniem to może być fajna fabuła.
Kombinuj!
PS: Tylko nie chwytajcie królików... ;p
pozdr.
p.
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

kyta
Stały bywalec