Wystawa 100-lecia harcerstwa u krakowskich kolekcjonerów.

forum poświęcone historii harcerstwa
ODPOWIEDZ
StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 cze 2010, 09:14

W Krakowskim Klubie Kolekcjonerów, przy ul. Siemiradzkiego, 1 Czerwca o godz. 12, odbyła się niezwykła zbiórka harcerska !
Otóż z okazji otwarcia, w Galerii Klubu, Wystawy "100 lecie Ruchu Harcerskiego w zbiorach kolekcjonerskich" spotkało się ogromne grono harcerzy obecnych i ...obecnych, bo nikt nie deklarował że byłych !
Po uroczystym powitaniu Pocztu Sztandarowego z historycznym sztandarem najstarszej drużyny Rzeczypospolitej, 1KDH im. Tadeusza Kościuszki, r. z. 1910, rozpalono świeczowisko, pięknie zaśpiewano hymn harcerski i Płonie ognisko, a druh Prezydent Krakowa wygłosił znakomitą gawędę, wykazując się iście harcmistrzowską wiedzą. Podziwiano eksponaty, w tym jedną z największych kolekcji Krzyży Harcerskich druha hm. Jacka Nawrockiego i skromne pamiątki Wilka Samotnika, oraz wiele innych unikalnych zbiorów. Wystawa jest czynna do końca sierpnia, a kolekcjonerzy serdecznie zapraszają !
Perełką wystawy okazał się niezwykły album, kolorowy, w formacie a4 150 stronnicowy katalog ! Takiej ilości zdjęć Krzyży harcerskich, sztandarów, odznak i innych pamiątek z całych 100 lat ruchu jeszcze nie wydano nigdy !!! Wielkie dzięki druhowi Prezydentowi Krakowa prof. dr. hab. Jackowi Majchrowskiego, który pomógł wydać katalog i objął wystawę patronatem. Uznanie należy się również druhowi prezesowi KKK Ryszardowi Kucharskiemu, który wystawę zorganizował.
Okładkę katalogu mozna obejrzeć na:
www.hr.bci.pl
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 09:41 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”